Czy ksiądz ma prawo pytać o szczegóły życia intymnego?

Powiedziałam, że to moja osobista sprawa, a on, że w takim razie nie da mi rozgrzeszenia.
Czy ksiądz ma prawo pytać o szczegóły życia intymnego?
Fot. pexels (Cottonbro)
18.11.2022

Mam 29 lat, dwa lata temu wyszłam za mąż. Razem z moim ukochanym mieszkamy w małej miejscowości, gdzie jest jeden kościół i wszyscy się znają. Regularnie chodzę na msze i przystępuję do spowiedzi.

Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy to przy okazji ostatniej spowiedzi ksiądz bez skrępowania zapytał mnie o nasze małżeńskie pożycie! Zapytał, „czy wypełniam swoje małżeńskie obowiązki”. Nie wiedziałam, jak zareagować ani co powiedzieć, więc milczałam skonsternowana. A on na to: „Pytam, bo już dwa lata po ślubie, a dzieci nie ma. Czy wy stosujecie antykoncepcję?”. Powiedziałam, że to moja osobista sprawa, a on, że w takim razie nie da mi rozgrzeszenia! Wstałam wściekła i odeszłam od konfesjonału.

Zobacz także: Średniowieczne grzechy. W jakie dni spanie z własną żoną było zakazane?

Jakby tego było mało, ostatnio na mszy ksiądz krytykował in vitro oraz „nierespektowanie przykazania BĄDŹCIE PŁODNI I ROZMNAŻAJCIE SIĘ”. Szkoda, że żaden z duchownych nie pomyślał o parach takich jak moja, które marzą o dziecku, a mieć go nie mogą. O parach, dla których in vitro to jedyna nadzieja, a pytania: „czemu nie masz dziecka?” są bolesne jak nic innego.

Gosia

Czy ksiądz ma prawo pytać o szczegóły życia intymnego? Zagłosuj:

7 % tak
93 % nie

Polecane wideo

Najmłodsze matki na YouTubie. Wiele z nich nie skończyło 16 lat
Najmłodsze matki na YouTubie. Wiele z nich nie skończyło 16 lat - zdjęcie 1
Komentarze (30)
Ocena: 4.47 / 5
Doris (Ocena: 5) 22.12.2022 12:36
A mnie ksiądz (dawno temu), zapytał czy żyję z mężem po bożemu, odpowiedziałam, że tak, przecież sie nie kłócimy, nie zdradzamy, mamy dzieci, a on na to, a nie stosujecie środków antykoncepcyjnych? A więc o to mu chodziło "po bożemu"
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.12.2022 12:07
Ciekawe, czy księża też tak otwarcie pytają innych duchownych o "intymne pożycia", o których obecnie jest bardzo głośno. Może ocenianie innych warto zacząć od siebie! Jakby oni mieli takie grzechy jak zwykli prości ludzie to było by dużo świętych.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.11.2022 04:50
Spowiedź wymyślili kapłani aby ludzie mogli im donosić na innych i mieć wgląd co się dzieje wśród ich parafian.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2022 16:25
Napaleniec
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2022 12:26
Jeśli już jesteś taka świętojebliwa to powinnaś wiedzieć, że według twojej wiary ,,Bóg,, jest wszędzie, wszystko słyszy i wszędzie możesz mu się sama wyspowiadać. Nie musisz chodzić do spowiedzi przed obcym facetem, który ma z tego ubaw. Pomódl się sama w duszy w kościele i tyle. Dla mnie ta wiara (jak i wszystkie inne) jest śmieszna i pełna absurdów, więc stałam się niewierząca w to, co mówi kościół i panowie w sukmanach.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie