Czy mówić do matki chłopaka po imieniu?

Jak byście się zachowały w tej sytuacji?
Czy mówić do matki chłopaka po imieniu?
Fot. pexels (Bia Sousa)
17.11.2022

Chciałabym zapytać, co myślicie o takiej sytuacji. Dla mnie jest niezręczna, ale może za bardzo się przejmuję? Krótko – jestem z chłopakiem od 2 lat, czyli sporo. Od dawna bywam w jego domu i jestem w nim mile widziana. Można nawet powiedzieć, że jego mama traktuje mnie najpierw jako własną koleżankę, a dopiero później dziewczynę syna. Bardzo mi z tego powodu miło, bo tyle się mówi o strasznych teściowych... Gdybyśmy się pobrali, to tego problemu nie będzie.

Niedawno zaproponowała mi, żebyśmy przeszły na „ty”. Ona jest starsza, więc mogła to zrobić, ale ja sama nie wiem, jak zareagować... Nawet mi to nie przeszło przez usta, więc zwracam się do niej bezosobowo. Trochę mi to nie pasuje. Z jednej strony miło, że tak mnie lubi, ale to jednak obca i starsza osoba. Czuję się dziwnie.

Zobacz także: 20 proc. kobiet nigdy nie było u ginekologa

Ojciec chłopaka był przy tym i nie zaproponował tego samego. Jego decyzja i szanuję to. Tylko teraz tym bardziej nie wiem, jak do tego podejść. Do niej na „ty”, do niego na „pan”? Można się pogubić i zwyczajnie głupio by to wyglądało.

Widziałam, że chłopak też zrobił wielkie oczy, jak ona mi to zaproponowała. I co teraz? Wolałabym, żeby było jak dawniej, bo chciała być miła, a zrobiła mi tylko kłopot.

Jak byście się zachowały w tej sytuacji?

Ilona

Czy mówić do matki chłopaka po imieniu? Zagłosuj:

49 % tak
51 % nie

Polecane wideo

Najmłodsze matki na YouTubie. Wiele z nich nie skończyło 16 lat
Najmłodsze matki na YouTubie. Wiele z nich nie skończyło 16 lat - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 05.12.2022 22:32
Niech mówi do niej stara.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 29.11.2022 16:51
Moja mama proponowała to mojemu- teraz już mężowi, jak był moim chłopakiem. no i on nie zwraca się do niej po imieniu, ale tak bardziej na ty w sumie. Nie wiem jak wyszło, że do taty też tak mówił, muszę go zapytać:P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.11.2022 22:28
Ja do swojej tesciowej od 9 lat,kz tora bardzo lubie i czesto rozmawiam, zwracam sie bezosobowo badz tesciowa.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.11.2022 16:48
Nie. Jesteś dla niej obcą osobą, z szacunku do niej powinnaś mówić jej,,pani,,.Po imieniu to możesz swoje koleżanki nazywać, a nie matkę swojego faceta.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.11.2022 16:09
Skąd pomysł, że po ślubie problem zniknie? Ja akurat do teściowej mówię mamo, a nie na ty, ale to nie jest tak, że dzień przed ślubem była dla mnie panią, a od ślubu już mamą. U nas to wyszło jakoś tak naturalnie jeszcze z dobre kilka lat przed ślubem. Po prostu nasza więź się zacieśniała, aż przestała być dla mnie panią. Sam ślub jednak w tym kontekście nic nie zmienił.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie