Czy rozmowy o zaręczynach mogą doprowadzić do rozstania?

Amelia obawia się poruszyć temat, który drażni jej partnera.
Czy rozmowy o zaręczynach mogą doprowadzić do rozstania?
Fot. Unsplash (Parker Whitson)
16.11.2022

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że mój partner nie myśli o mnie poważnie. Jesteśmy razem od 5 lat, mieszkamy pod jednym dachem od 3. Na początku naszego związku sporo mówiliśmy o wspólnej przyszłości. Często słyszałam, że kocha mnie jak nigdy nikogo i że chciałby założyć ze mną rodzinę. Dodawał jednak, że nie chce robić dalszych kroków zbyt szybko. Godziłam się na to, że najpierw musimy dobrze się poznać, zamieszkać ze sobą, sprawdzić się w codziennych problemach i konfrontacjach.

Zobacz także: Nie stać mnie na nianię

Minęło jednak 5 lat, od kiedy jesteśmy razem. Znamy się jak łyse konie. Możemy na siebie liczyć. Właściwie to już żyjemy jak stare małżeństwo. Ja od dawna jestem gotowa na kolejny krok, czyli zaręczyny, ślub i dziecko. On jednak reaguje dziwnie za każdym razem, kiedy staram się poruszyć ten temat. Mówi, że jest czas, że po co się spieszyć, że jest dobrze jak jest. Dodaje, że nadal chciałby założyć ze mną rodzinę, tylko jeszcze nie teraz.

Pytany, o to, kiedy chciałby zrobić kolejny krok, reaguje wręcz nerwowo. Ostatnio usłyszałam, że im usilniej staram się go namówić na ślub, tym odnoszę odwrotny skutek. Czyli inaczej mówiąc: albo będę siedzieć cicho i nie wspominać o wspólnych planach na najbliższą przyszłość, albo się rozejdziemy.

Doszło do tego, że boję się poruszać ten temat, żeby go nie rozdrażnić. Z drugiej strony chcę wiedzieć, co jest w jego głowie. Chce ze mną być, ale na kocią łapę, czy jednak widzi mnie w roli swojej żony? Muszę to wiedzieć. 5 lat to długo i mam prawo pytać o ślub.

Myślicie, że jak będę o tym mówić to faktycznie skończy się rozstaniem? Jeśli tak, to przecież ten związek był nic nie wart…

Amelia

Czy rozmowy o zaręczynach mogą doprowadzić do rozstania? Zagłosuj:

63 % tak
37 % nie

Polecane wideo

Najbardziej pożądani single 2022 roku (ZDJĘCIA)
Najbardziej pożądani single 2022 roku (ZDJĘCIA) - zdjęcie 1
Komentarze (44)
Ocena: 4.91 / 5
gość (Ocena: 5) 20.11.2022 11:30
Piszę z własnego doświadczenia: nic z tego związku dalej nie będzie, a nawet jeżeli Twój partner dla świętego spokoju się zgodzi (tak, dla świętego spokoju, bo po 5 latach nie ma mowy o olśnieniach "to z nią chcę spędzić życie") to będzie niezaangażowany w sprawy rodzinne. Ja tak mam....nalegałam na ślub po kilku latach związku, wzięliśmy ślub, urodziło się dziecko, a teraz 7 lat małżeństwa i żyjemy jak lokatorzy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.11.2022 12:17
W dorosłym życiu jak się facet nie deklaruje do 2 lat bycia razem to należy się ewakuować z takiego przechodzonego związku i nie marnować sobie więcej czasu.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.11.2022 23:16
To sama się oświadcza , co za problem ! Równouprawnienie wołacie w każdym aspekcie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.11.2022 04:47
Może 3,5 letni związek się tak skończył. Teraz z perspektywy czasu widzę, ze przesądzałem, ale kompletnie rozumiem frustracje. Facet nie wydaje się o Tobie poważnie myślec
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.11.2022 19:44
Jak mnie to denerwuje... facet decyduje czy i kiedy się oświadczy, czy chce ślubu i kiedy, jeśli w ogóle jest czas na dziecko. A my kobiety musimy czekać aż jaśnie Pan dojrzeje do czegokolwiek. U mnie to samo, mój facet też wszystko chce ale kiedyś, tylko nikt nie wie kiedy to nastąpi. Brak mi słów
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie