Simp, czyli nowy model męskości

Co charakteryzuje mężczyznę, którego można określić tym słowem?
Simp, czyli nowy model męskości
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
10.11.2022

Anglojęzyczne hasło simp coraz częściej dociera do naszych uszu. Regularnie pojawia się na przykład na TikToku, gdzie wywołuje zazwyczaj spore kontrowersje. Popularny termin jest związany z ciekawą, niecodzienną postawą, jaką wielu mężczyzn przyjmuje ostatnimi czasy wobec kobiet. Otóż ich wielka liczba odrzuca cechy osobowości, jakie dotychczas były uważane za typowo męskie. 

Zobacz także: Wydawał się idealnym facetem. Dopiero po dwóch latach dostrzegłam, że coś z nim nie tak...

Kim jest simp?

Simp to mężczyzna, który jest... niezbyt męski. Można by go posądzić o wielkie problemy z samoakceptacją. Simp zdaje się w ogóle nie wierzyć w siebie. Ma niemałe trudności z podejmowaniem nawet najbłahszych decyzji. Gdy ma o czymkolwiek zdecydować, maślanymi zagubionymi oczami zaczyna wpatrywać się w swoją partnerkę - preferuje, gdy to ona kieruje jego życiem. Nierzadko całkowicie podaje się jej woli.

Facet simp unika wszelkich konfliktów z partnerką. Zupełnie nie przeszkadza mu to, że jest apodyktyczna. W większości przypadków simp nie ma własnego zdania i dopasowuje swój światopogląd to wizji świata kobiety, z jaką żyje. Nie wdaje się z nią w dyskusje. Zawsze ślepo podąża za jej wymaganiami.

W niektórych przypadkach bycie simp' em nie wiąże się jednak tylko z postawą zahukanej ciamajdy, czy typowego pantoflarza. Pewien odsetek simp' ów przyjmując podobną postawę, tak naprawdę stosuje świadomą manipulację. Poddańczość to jedynie użyteczna maska. Udają słabych dla własnych korzyści, a w rzeczywistości zostawiają sobie szerokie pole do rozmaitych manewrów. 

Istnieje jednak duża grupa simp' ów, których najzwyczajniej w świecie pociągają bardzo silne kobiety. Nie przeszkadza im to, że grają w związkach drugie skrzypce. To mężczyźni, którym bardzo daleko od postawy typowych macho. Nie mają najmniejszej ochoty być samcami alfa - są za to romantyczni i bardzo delikatni. Wolą, gdy to kobiety ich zdobywają. Co ciekawe, to właśnie oni są poddawani nieustannej krytyce na TikToku. 

Zobacz także: Toksyczna miłość. Jeśli w Twoim związku pojawiają się te symptomy, uciekaj

Czy spotkałaś kiedyś simpa? Zagłosuj:

68 % tak
32 % nie

Polecane wideo

Zapachy, którym mężczyźni nie są w stanie się oprzeć
Zapachy, którym mężczyźni nie są w stanie się oprzeć - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 4.44 / 5
gość (Ocena: 1) 25.11.2022 14:54
Ch....j wam w dpę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.11.2022 03:04
Lepszy simp niż incel
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.11.2022 19:10
Pantoflarz a nie simp. Stara panna a nie singielka. Lamus a nie incel. Pedał a nie gej. Skończmy z tą nowomową i nazywajmy wszystko po imieniu.
zobacz odpowiedzi (12)
gość (Ocena: 5) 10.11.2022 13:21
Obrzydzają mnie tacy faceci.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 10.11.2022 10:46
Spierdoylenia umysłowe ciąg dalszy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie