Czy związek może się udać, gdy on jest wierzący, a ja nie?

Zależy mi na Dawidzie, ale boję się, że kwestia wiary może nas poróżnić.
Czy związek może się udać, gdy on jest wierzący, a ja nie?
Fot. Unsplash (Kateryna Hliznitsova)
08.11.2022

Pochodzę z rodziny, w której raczej nikt nie chodził do kościoła. Mamy wszyscy słabe nastawienie do księży, polityki głoszonej z ambon, zamiatania pod dywan kwestii pedofilii, i tak dalej. Nikomu jednak nie mówimy, jak ma żyć i nie wyśmiewamy tego. Jeśli ktoś ma ochotę chodzić na mszę, niech to robi.

U Dawida, mojego chłopaka, wygląda to wszystko zupełnie inaczej. Jego rodzina jest bardzo wierząca i praktykująca, on też. Jesteśmy razem od niedawna, więc ciągle działa efekt wzajemnego zauroczenia i wielkiej fascynacji. Zastanawiam się jednak, czy ta kwestia nas kiedyś nie poróżni.

Zobacz także: Bezdzietność z wyboru. 8 mitów, w które musimy wreszcie przestać wierzyć

Dawid chciałby, żebym chodziła z nim w niedzielę do kościoła, a przynajmniej spróbowała się przełamać. Ja z kolei nie mam na to ochoty. Docelowo nie chcę też w przyszłości ślubu kościelnego, ani chrzczenia dzieci. Popieram prawo do aborcji. Dawid jest na przeciwnym biegunie.

On nie jest jakimś fanatykiem religijnym. Jest bardzo dobrą osobą, rozmowy z nim na ten temat są zawsze bardzo spokojne, nigdy nic mi nie narzuca. Wiem jednak, że on również się zastanawia, jak wyglądałaby nasza przyszłość, jeśli różni nas podejście do wiary i kościoła.

Czy Waszym zdaniem taki związek może się udać?

L.

Czy związek może się udać, gdy on jest wierzący, a ja nie? Zagłosuj:

27 % tak
73 % nie

Polecane wideo

Zapachy, którym mężczyźni nie są w stanie się oprzeć
Zapachy, którym mężczyźni nie są w stanie się oprzeć - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 4.7 / 5
gość (Ocena: 1) 13.11.2022 16:38
Jeśli będzie dobrze się trachać to jest szansa.
odpowiedz
Ann (Ocena: 5) 08.11.2022 22:42
Krotka odpowiedz NIE MA OPCJI ! Przy bardzo wierzacej osobie nie ma opcji z nie wierzaca bo zawsze bedzie chciala ja przekonac . A jak sie pojawia dzieci to juz wogole , wiem bo bylam i pierwszy rok ignorowalam wiele kwestii ,bo bylam zauroczona , pozniej juz sie nie dalo i zaczelam , że tak mialo by byc cale zycie szczegolnie przy mocniejszym charakterze , bedzie ciezko pogodzic 🤷‍♀️
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.11.2022 19:47
Nie uda się i widać to na pierwszy rzut oka. Jeśli facet uparcie ciągnie cię do kościoła mimo tego że nie chcesz mieć z nim do czynienia to mówi chyba wszystko. A dalej będzie tylko gorzej, zwłaszcza gdyby pojawiły się dzieci
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.11.2022 18:52
Zależy od was samych czy wzajemnie rozumiecie swoje poglądy i będziecie się szanować. Kuzynka ma męża innej wiary, ona innej i nie mają problemu z porozumieniem. Natomiast jeśli on będzie naciskał na to żebyś chodziła z nim do kościoła co niedzielę a jest to sprzeczne z Tobą to myślę, że na dłuższą metę się to nie uda.
odpowiedz
Anna (Ocena: 5) 08.11.2022 16:49
a czemu mialaby sie nie udac , traktujcie swoja wiare jak hobby , ona chodzi do koscila , to niech chodzi , rownie dobrze mogly w tym czasie biegac , jego sprawa, Ty tak samo , Ty mozesz np w tym czasie uprawiac joge , czy cos innego . Bardzo dobrze jak w zwiazku jest pole tylko dla siebie , dla niego jest to kosciol ,dla ciebie moze to byc cos innego , najwzazniejsze abyscie sie szanowali
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie