Czy powiedzieć siostrze, że jej córka jest homoseksualna?

Beata martwi się o siostrzenicę.
Czy powiedzieć siostrze, że jej córka jest homoseksualna?
Fot. Unsplash (Bastien Plu)
07.10.2022

Między mną a moją siostrą jest 7 lat różnicy. Ona jest ode mnie starsza. Mamy zupełnie inne charaktery. Anita jest poważna, spokojna, chodzi do kościoła co niedzielę. Ja jestem jej przeciwieństwem. Lubię się wygłupiać, śmiać, jestem tolerancyjna i uważam, że każdy ma prawo żyć jak chce, dopóki nie krzywdzi innych. Na mszy nie byłam od wielu, wielu już lat. Nie mam problemu z samą wiarą, raczej z instytucją.

Zdziwiłam się, kiedy to właśnie mnie Anita poprosiła o bycie chrzestną swojej starszej córki, Zuzki. Myślałam, że skoro nie chodzę do kościoła to mnie to przekreśla, ale siostra poprosiła, abym wyjątkowo poszła do spowiedzi i zgodziła się zostać chrzestną. Jestem dla niej najbliższą rodziną i nie wyobrażała sobie nikogo innego na tym miejscu. Ucieszyłam się i Zuza faktycznie została moją córą chrzestną.

Mamy ze sobą niesamowity kontakt od kiedy była bobasem. Myślałam, że z wiekiem nasza więź będzie się nieco rozluźniać, ale Zuza ma już 11 lat i nadal jestem jej ukochaną ciocią i powierniczką wszystkich sekretów. Ostatnio wyznała mi, że jest homoseksualna i podkochuje się w dziewczynce ze swojej szkoły.

Zobacz także: Czy powiedzieć przyjaciółce, że jej mąż korzysta z aplikacji randkowej?

Kiedy mi to mówiła, płakała. Powiedziała, że nikt poza mną nie wie o jej orientacji. Wstydzi się o tym mówić, obawia się reakcji kolegów i koleżanek z klasy. Boi się też opinii swoich rodziców, którzy są wierzący. Serce mi pękało, kiedy o tym rozmawiałyśmy. Starałam się podnieść ją na duchu, uspokoić, że wszystko z nią w porządku i że wszystko się ułoży. Poprosiła mnie, abym nikomu o tej rozmowie nie mówiła.

Słowa dotrzymam, bo jej sekret to dla mnie świętość. Ostatnio na obiedzie rodzinnym wyszedł jednak temat LGBT, „tęczowych”, itp. Anita nazwała to „głupią modą”, a ja widziałam, jak Zuzka ma łzy w oczach. Starałam się przy stole mówić, że każdy ma prawo być sobą i nam nic do tego, ale siostra tylko machnęła ręką. Poważnie rozważam rozmowę z nią na temat orientacji Zuzy, oczywiście za zgodą mojej chrześnicy. Możemy odbyć taką rozmowę we trzy lub mogę być sam na sam z siostrą. Jeszcze nie proponowałam tego Zuzce, bo zastanawiam się, czy w ogóle narażać ją na ten stres. Ma dopiero 11 lat, może powinna sama za jakiś czas zrobić coming out, gdy będzie już gotowa.

Co powinnam zrobić? Podpowiedzcie, bo bardzo mnie ta sytuacja dobija.

Beata

14 % tak
86 % nie

Polecane wideo

Hunter McGeady. „Idealna dziewczyna plus size”
Hunter McGeady. „Idealna dziewczyna plus size” - zdjęcie 1
Komentarze (34)
Ocena: 4.65 / 5
gość (Ocena: 1) 08.11.2022 14:55
Może jest gejem?
odpowiedz
Mendo (Ocena: 1) 12.10.2022 11:40
Idź i powiedz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.10.2022 22:54
Nie mów tego. Omijaj i staraj się uspokoić temat poglądu siostry. Ona o tym zapomni i za kilka lat kiedy dziewczynka dorośnie powie sama albo razem z tobą to co chce powiedzieć swojej mamie. Dużo osób mówi "11 lat to za mało na takie żeczy" wiadomo w młodszych klasach dziewczyny wolą dziewczyny a chłopaki uważają dziewczyny właśnie za jakieś wielkie zło. Okazje się to bardziej za kilka lat.. Na razie możesz ją wspierać.Moze faktycznie zna takie zeczy z internetu ale ludzie nie trzeba tak po niej jechać a niech se będzie z kim tylko chce bo to jej życie i mogą się jej podobać dziewczyny i nic w tym dziwnego. Raczej za kilka lat się to bardziej wyjaśni tak myślę.. Trzeba ją wspierać i nie zrywać takiej pięknej więzi pomiędzy nią a tobą. Na to trzeba trochę czasu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.10.2022 19:36
Absolutnie nie mam nic do osób o innej orientacji seksualnej, ale prawdą jest że w wieku 11 lat dziewczynki dopiero zaczynają odkrywać swoją seksualność. Pierwsze zauroczenia, masturbacje, zakochania, one o niczym jeszcze nie świadczą. Chłopcy w tym wieku są jeszcze małymi dziećmi, zazwyczaj traktują dziewczynki jak zło ostateczne. Nic więc dziwnego, że nastolatka może poczuć większą więź z koleżanką niż z kolegą. Poczekałabym tak do 14-15 roku życia z określaniem kto i w jaki sposób jest pociągający. Oczywiście możesz wykorzystać ten czas na wytłumaczenie siostrze, że swoimi średniowiecznymi poglądami krzywdzi swoją córkę i może doprowadzić do tragedii. Dobra matka powinna nauczyć dziecko empatii i tolerancji, najlepiej na własnym przykładzie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.10.2022 16:14
To może od razu zalegalizować pedofilię? No bo jak 11 latka której jeszcze psitka nie obrosła może deklarować orientację seksualną to co stoi na przeszkodzie żeby mogła wybierać obiekty swoich pożądań? Może 12 letnia Oliwia a może 60 letni Zbyszek. Autorka powinna powiedzieć siostrze żeby odcięła Zuzię od internetu, podkręciła jej trochę śrubę, zaangażowała w obowiązki domowe bo jak ręce są zajęte to głupota do główki nie przychodzi. No i żeby przyjrzała się szkole. Bo może jakieś tęczowe piątki się tam odbywają albo przy okazji parady równości dyrektor sobie oczka na tęczowo maluje. Stop promowania dewiacji seksualnych wśród dzieci.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie