Czy powiedzieć przyjaciółce, że jej mąż korzysta z aplikacji randkowej?

Nie wiem, czy powinnam się mieszać w ich sprawy.
Czy powiedzieć przyjaciółce, że jej mąż korzysta z aplikacji randkowej?
Fot. Unsplash (Alec Favale)
28.09.2022

Mam dylemat, i to ogromny. Korzystam z aplikacji randkowej od dwóch tygodni i ostatnio zobaczyłam tam profil męża mojej przyjaciółki. Raczej nie fejk, bo zgadzało się imię, wiek, nawet lokalizacja. Zdjęcie ma ustawione z ostatnich wakacji, na których byli razem. Tylko wykadrował je tak, że jest na nim sam.

Pierwszy szok zadziałał tak, że przesunęłam jego profil w lewo. Nie zrobiłam screena i teraz żałuję. Gdybym powiedziała o wszystkim jego żonie, to miałabym dowód na potwierdzenie swoich słów, a bez nich on się może po prostu wszystkiego wyprzeć.

Zobacz także: Czy moje małżeństwo da się jeszcze uratować?

Przyjaźnię się z Alą od kilku lat. Wiem, że jakiś czas temu przechodzili kryzys małżeński. Chodzili nawet na terapię. Teraz podobno układa się między nimi cudownie. Ala nie może się go nachwalić na spotkaniach. Bywały momenty, że zazdrościłam jej takiego męża, bo ja z mężczyznami miałam raczej słabe przejścia. Jak słyszałam, że wciąż, tyle lat po ślubie potrafi jej dawać kwiaty bez okazji, to w głębi duszy też chciałam kogoś takiego dla siebie. I teraz to wszystko okazuje się jednym wielkim kłamstwem, w którym żyje moja przyjaciółka.

Ja na jej miejscu chciałabym wiedzieć, co za moimi plecami robi mój mąż. Z drugiej strony, to przecież nie moja sprawa, co się u nich dzieje. Przyjaźnię się z nią, ale do jej małżeństwa chyba nie powinnam się mieszać. Naprawdę mam dylemat, co robić. Milczeć czy powiedzieć jej prawdę, choć przecież nie mam żadnych screenów? Ostatnie czego chcę, to ją zranić i być posłańcem złych wieści. Nie chcę też, żeby wpłynęło to w jakikolwiek sposób na naszą przyjaźń.

Bardzo proszę o wskazówki, co zrobić. Sama nie widzę najlepszego wyjścia w tej sytuacji.

B.

70 % tak
30 % nie

Polecane wideo

Wskazówki z kart tarota. Co czeka Twój znak zodiaku w najbliższych dniach?
Wskazówki z kart tarota. Co czeka Twój znak zodiaku w najbliższych dniach? - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.09.2022 00:07
A ja widzę. Po prostu mówisz jej, że chcesz jej coś pokazać. Logujesz się przy niej na ten portal randkowy i wchodzisz na profil jej męża i pokazujesz jej to. Nie rób żadnych screenów, bo pomyśli że to fotomontaż i nie uwierzy. Niech zobaczy czarno na białym że jej mąż to wstrętny oszust.
odpowiedz
Kala (Ocena: 5) 29.09.2022 11:38
Załóż drugie konto na innego maila, którego trz możesz założyć. I ustaw filtr tak żeby znalazl szybciej jego profil. Miałam taką sytuację. Zrobiłam screen i wysłałam kezance. Przeprosiłam, że muszę jej to pokazywać, ale napisałam, że chciałam żeby sobie to wyjaśniła. Druga sytuacja była podobna. Oczywiście każda z tych kobiet została z tym mężem. Pewnie wcisnęli bajkę że z ciekawości itp. Jedna tak usłyszała, że program sam jemu ustawił że szuka seksu i kobiet. Uwierzyła. Czas pokazał, że w jednym przypadku małżeństwo się rozpadło, bo jednak był romans z kimś innym. Ale ja czułam się fair, że o tym powiedziałam.
odpowiedz
Lola (Ocena: 5) 28.09.2022 16:34
Jeśli uda ci się znaleźć jego profil i mieć jak to udowodnić i pokazać , to tak powiedz jej. Nie musisz otwarcie, możesz "przypadkiem pokazać" Jeśli nie będziesz mieć ,żadnych dowodów , jest wielkie prawdopodobieństwo,że ona ci nie uwierzy i przyjaźń może się skończyć.
odpowiedz
Ciotka Dobra Rada (Ocena: 5) 28.09.2022 14:54
Spróbuj znalesc jego profil, wyfiltruj poprzez lolalozkacje czy coś nie wiem, pójdź do publicznej biblioteki, skorzystaj z ich komputera, załóż fejkowy nowy email, wyślij screenshota z nowego maila, anonimowo.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 28.09.2022 04:27
Kumpela widziała na tinderze kilku kolesi, którzy mają żony - jednego żonę nawet znam, pracoalyśmy razem. Fajna dziewczyna, niczego jej nie brakuje a ślub chyba wzięli chwilę wcześniej. Typ sobie oznaczył ONS i FwB. Może ktoś mu zrobił kawał a może mają otwarty związek... a może oszukuje żonę? Nie wiem. Ale słabo to wygląda zwyczajnie - czy ci kolesie rozumu nie mają? Tinder jest tak popularny, że prędzej czy później ktoś znajomy to zobaczy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie