Moja córka chce zostać modelką. Puścić ją na casting?

„Wolałabym, żeby miała normalny zawód”.
Moja córka chce zostać modelką. Puścić ją na casting?
Fot. Unsplash (Ian Dooley)
20.09.2022

Ada kończy niedługo 14 lat. Jest wysoka jak na swój wiek, bardzo szczupła, ładna. Ma warunki na modelkę. Dalsza i bliższa rodzina za każdym razem, jak ją widzi, powtarza, że powinna spróbować sił w modelingu. Ada początkowo się z tego śmiała, ale teraz coraz częściej mówi, że chciałaby zostać modelką.

Ciągle sobie robi zdjęcia, przebiera się, uczy się pozować. Bardzo ją to pochłonęło. Ładnie wychodzi na zdjęciach, ale ja nie jestem ekspertem. Piszę to jako jej mama. Ada prosi, żebym poszukała informacji o agencjach modelek i o castingach. Chciałaby pójść na jakiś, sprawdzić się. Nie podoba mi się ten pomysł. Wolałabym, żeby dorastała w bezpiecznym środowisku i kiedyś miała normalny zawód.

Zobacz także: Byłam na randce z incelem

Mam jako matka rozterkę, co powinnam zrobić. Boję się zarówno tego, że casting pójdzie dobrze, jak i tego, że pójdzie źle. Ada może usłyszy, że nie jest fotogeniczna, wystarczająco szczupła, czy ładna i że wpłynie to na jej samoocenę. 14 lat to chyba za wcześnie na takie rzeczy. Nie jestem jednak pewna, czy z czasem ten pomysł jej przejdzie. Co robić?

Małgosia

Moja córka chce zostać modelką. Puścić ją na casting? Zagłosuj:

65 % tak
35 % nie

Polecane wideo

Jury „Top Model” wręczyło jej ZŁOTY BILET! Kim jest przepiękna 19-latka?
Jury „Top Model” wręczyło jej ZŁOTY BILET! Kim jest przepiękna 19-latka? - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 20.09.2022 17:32
Najpierw powiedz jej że to nie tylko strojenie się i łażenie po wybiegach. To katowanie się różnymi dietami żeby broń Boże nie przytyć, zagrożenie anoreksją, obmacywanie przez starych wpływowych dziadów itp. atrakcje. Nawet w Top Model kandydaci i kandydatki brali udział w rozbieranej sesji. Jej też to pewnie nie ominie. Powiedz jej o tym i niech decyduje czy dalej chce w tym kierunku iść.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 20.09.2022 13:28
Zdecydowanie za wcześnie. Nigdzie jej nie puszczaj, chyba że zależy ci, aby była koleją "mi tu".
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 20.09.2022 12:59
Do wszystkich osób" posiadających" dzieci: Dziecko nie jest waszą własnością i nie służy do tego, aby spełniać wasze noczekiwania, czy realizować wasze wydumane scenariusze życiowe. Jesli dzieciak wykazuje jakiekolwiek przejawy zainteresowania swiatem zewnętrznym innym niż tiktoki i insta, to ciszcie się, ze nie chowacie ameby umysłowej. Nalezy posyłać dzieci na wszelkie zajecia dodatkowe, które je interesują, choćby bylo to lepienie babek z piasku na czas i choćby miało je porzucić po jednym dniu na rzecz innego waszym zdaniem głupiego zajęcia. Według was jest to marnowanie czasu, ale dla dziecka jest to nauką tego, kim jest i co chce robić w zyciu.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 20.09.2022 02:10
Normalny zawod? a ma ponadprzecietne uzdolnienia w dziedzinach, ktore sa dobrze platne? Nie? To niech idzie w modeling do kurwy nedzy! Przez dobre 15 lat bedzie mogla zarobic sporo kasy jak bedzie potrafila sie wkrecic, a potem bedzie odcinanie kuponow i inwestycje. Po co wmawiac dzieciom ze normalna praca jest lepsza od bycia modelka? Przekladanie papierow w biurze jest takie ekscytujace i fajne? Praca na etacie taka fajna? Nie. Praca musi byc dobrze platna przede wszystkim.
zobacz odpowiedzi (8)

Polecane dla Ciebie