Czy powiedzieć przyjaciółce, która ciągle mnie kopiuje, gdzie kupiłam swoje buty?

„Znowu kupi sobie identyczne”.
Czy powiedzieć przyjaciółce, która ciągle mnie kopiuje, gdzie kupiłam swoje buty?
Fot. iStock
15.09.2022

Julka jest moją przyjaciółką od kilku lat. Poznałyśmy się w poprzedniej firmie, gdzie pracowałyśmy razem. Bardzo cenię naszą znajomość i uwielbiam spędzać z Julką czas. Denerwuje mnie tylko, że ona bardzo często kopiuje mój styl.

Początkowo mi to nie przeszkadzało, a może nawet trochę pochlebiało, że podoba jej się jak się ubieram. Kiedy kupowała sobie identyczną sukienkę, czy bluzkę nie miałam nic przeciwko. Wkurzyło mnie, gdy kupiła sobie taki sam płaszcz jak mój. Wyglądałyśmy wtedy jak idiotki na ulicy. W takich samych płaszczach. Mogła kolor wybrać inny, bo do wyboru było kilka, ale nie, musiała wziąć ten sam, co ja.

Zobacz także: Byłam na randce z incelem

Podobnie jest ze spodniami, torebkami, swetrami. Przestałam już na spotkania z Julką zakładać nowe rzeczy z obawy, żeby nie poszła od razu ich sobie kupić.

Ostatnio na moim InstaStories zobaczyła moje nowe botki. Byłam ze znajomymi w knajpce, wrzuciłam kilka relacji i ona wypatrzyła moje buty. Najlepsze jest to, że one nie są z żadnej sieciówki tylko ze sklepu na moim osiedlu. Oczywiście pojawiło się pytanie, skąd są. Odpisałam na inne jej pytania, ale to pominęłam. Wiem jednak, że temat wróci, jak tylko się spotkamy. Mam dylemat, co robić. Wskazać jej ten sklep, czy zmyślić, że upolowałam je np. przez Internet? Z drugiej strony kłamanie jest dziecinne i nie rozwiąże problemu na dłuższą metę.

Nie jestem osobą, która lubi się z kimś konfrontować, więc nie powiem jej: „Przestań mnie kopiować!”. Denerwuje mnie jednak bardzo, że kupuje ciągle te same rzeczy, co ja.

Dorota

Czy powiedzieć przyjaciółce, która ciągle mnie kopiuje, gdzie kupiłam swoje buty? Zagłosuj:

20 % tak
80 % nie

Polecane wideo

Pokazała, jak wygląda jej brzuch po 4 porodach. „Sądziłam, że nie jestem normalna”
Pokazała, jak wygląda jej brzuch po 4 porodach. „Sądziłam, że nie jestem normalna” - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 15.09.2022 22:04
Skąd ja to znam... zawsze znajdzie się taka, która strasznie chce być Tobą i myśli, że nikt tego nie widzi ; ) następnym razem powiedz, że idziesz na ogórki w czekoladzie, to pewnie zapyta dokąd i zrobi to samo; ) Pozdrawiam, jj
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 15.09.2022 21:20
Jaka to przyjaciółka, to zazdrosna tępa pinda. Gdyby nie była zazdrosna i zawistna to by nie kopiowała. Po co w ogóle się z tak głupią idiotką.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 15.09.2022 21:18
Jak dla mnie to ty powinnaś zastanowić się nad sobą. :) Dlaczego tak Cię boli to, że ktoś cię "kopiuje"? Ujmuje Ci to czegos, że ktoś kupi sobie identyczne rzeczy? Serio, nie rozumiem :) Popracuj nad swoją pewnością siebie i poczuciem własnej wartości, a wtedy żadne "kopiowanie" nie wpłynie na Ciebie :) Pomyśl sobie, że naśladownictwo jest najwyższą formą pochwały :) "Kopiowanie" kogoś to dla mnie problem rodem z podstawówki, serio :P Bez urazy:)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.09.2022 18:43
Po co, niech się pomęczy i poszuka. A może w międzyczasie znajdzie swój własny styl :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.09.2022 12:59
To nie jest przyjaciolka i tyle. Problem rozwiazany. Trzeba niestety taka osobe odciac od siebie, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie. Taka osoba po prsotu pasozytuje na drugim.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie