Czy dać dziecku dwuczłonowe nazwisko?

Ilona zastanawia się, czy nie będzie to problematyczne dla córki.
Czy dać dziecku dwuczłonowe nazwisko?
fot. Unsplash (Jonathan Borba)
02.09.2022

Oboje z partnerem mamy dość specyficzny stosunek do instytucji małżeństwa i prawdopodobnie prędko się na to nie zdecydujemy. Jeśli w ogóle.

Pracowaliśmy na swoje nazwiska, kochamy się, ale cenimy też niezależność. Bez papierka też możemy spędzić razem resztę życia i takie też są nasze plany. Tym bardziej teraz, kiedy na świecie pojawi się nasze pierwsze dziecko. Będziemy mieli córkę. Imię już wybrane, ale w tej sytuacji to był najmniejszy problem.

Mój partner nie jest jednym z tych, którzy chcą komuś coś udowodnić. Jest mu wszystko jedno, czy dziecko będzie nosiło jego nazwisko, moje, a może obydwa. Mnie w sumie też, więc myślę o najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniu.

Zobacz również: Historia Kasi: „Kłócę się z konkubentem o nazwisko dla dziecka. Ja chcę dać swoje, a on swoje…”

Połączymy nasze i córka będzie miała dwa z kreseczką między nimi. Są dość długie, ale nawet ładnie razem brzmią. Zdaję sobie jednak sprawę, że to niecodzienna sytuacja i nie wszyscy mogą to zrozumieć.

Jak zareagują dzieci w szkole? Czy wszyscy będą myśleli, że jest córką rozwodników? A w przyszłości, że już jest mężatką? Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, a chyba czas najwyższy.

Ilona

Czy dać dziecku dwuczłonowe nazwisko? Zagłosuj:

35 % tak
65 % nie

Polecane wideo

Pauline i Mathilde Tantot. Najpiękniejsze siostry na Instagramie
Pauline i Mathilde Tantot. Najpiękniejsze siostry na Instagramie - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.84 / 5
gość (Ocena: 5) 04.09.2022 00:20
Mam koleżankę, której rodzice dali podwójne nazwisko, oba człony były trudne i długie. Po maturze zmieniła na panieńskie swojej babci, bo było krótkie i łatwe do wymowy za granicą, a dziewczyna wybierała się na studia w innym kraju. Mówi ze nie żałuje tego i nigdy nie dałaby dziecku podwójnego nazwiska.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.09.2022 22:38
To twoje dziecko i decyduj z partnerem a nie z obcymi ludźmi w internecie. Dla mnie to komplikowanie dziecku życia i nigdy bym czegoś takiego nie zrobiła.
odpowiedz
Mammi (Ocena: 5) 03.09.2022 21:36
Córka ma dwuczłonowe nazwisko i nie ma z tym żadnego problemu. Nikt się nie śmieje w szkole. Jest dumna ze ma od mamy i taty po jednym .
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.09.2022 09:56
Jeżeli nie jesteście żadnymi osobami publicznymi, to dajcie sobie spokój z tym dwuczłonowcem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.09.2022 19:44
A czy oboje macie udokumentowane pochodzenie szlacheckie? Bo jeśli nie, to nie pojmuje skąd taki pomysł?
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie