Czy zostać matką chrzestną czwarty raz?

Dla Edyty to dowód uznania. Ale też problem.
Czy zostać matką chrzestną czwarty raz?
Fot. Unsplash
17.08.2022

Nie wiem skąd nagle taka moja popularność, ale jestem wręcz rozchwytywane przez koleżanki, kuzynki i inne dalsze znajome. Jak rodzą dzidziusia, to istnieje spora szansa, że przyjdą mnie prosić na chrzestną. Trzy razy już tak było, więc chyba sporo.

Moimi chrześniakami jest synek siostry, córeczka kuzynki i kolejny chłopiec, tym razem od znajomej. Jeśli się zgodzę, to będzie następny, bo syna urodziła jeszcze inna kuzynka i też mnie poprosi.

Dowiedziałam się o tym nieoficjalnie od jej męża. Chciał mi dać czas na zastanowienie, co doceniam.

Zobacz także: LIST: „Partner nie chce się zajmować naszym dzieckiem. Nie mam czasu iść nawet do toalety”

Szczerze, to nie do końca wiem, co mam w tej sytuacji zrobić. Każde chrzciny to wydatek. Nie wspominając o kolejnych urodzinach, komuniach i tak dalej. Sporo pieniędzy już wydałam na takie okazje.

Nie chciałabym jednak nikogo podliczać. Bycie rodzicem chrzestnym to w końcu nie tylko pieniądze. Czuję się w ten sposób doceniona jako osoba godna zaufania. W razie czego to chrzestna powinna się zająć dzieckiem. Ludzie wierzą, że ja temu podołam.

Także wątpliwości są i to spore. Niedługo młodzi rodzice mają do mnie wpaść, a ja muszę przygotować odpowiedź. Z jednej strony chcę, a z drugiej wiem, że to byłaby może przesada. Czwarty chrześniak… Kumulacja.

Zgodziłybyście się na moim miejscu?

Edyta

Czy zostać matką chrzestną czwarty raz? Zagłosuj:

14 % tak
86 % nie

Polecane wideo

Trzy znaki zodiaku, które najbardziej pasują do Twojej daty urodzenia
Trzy znaki zodiaku, które najbardziej pasują do Twojej daty urodzenia - zdjęcie 1
Komentarze (28)
Ocena: 4.86 / 5
gość (Ocena: 5) 09.09.2022 15:17
Zgadzam się na bycie Chrzestną tylko dla dzieci z mojej rodziny, bo uważam, że znajomi dzisiaj są a jutro ich nie ma. Nie ma co się wiązać w ten sposób kiedy istnieje spora szansa, że po latach stracie kontakt, choćby z powodu przeprowadzki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.08.2022 22:14
Jeśli jesteś dziana, to się zgódź, co to dla ciebie kilkaset zł w te czy wewte. Jeśli zgodziłaś się aż 3 razy do bycia chrzestną to biedy nie klepiesz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.08.2022 14:12
Pamiętaj, że chrzestna jest od pomocy w religijnym wychowaniu dziecka. Tymczasem w Twoim przypadku ewidentnie chodzi o kasę, nie o wiarę. :) Grzecznie, ale stanowczo odmów.
zobacz odpowiedzi (7)
gość (Ocena: 5) 17.08.2022 10:37
Ja mam jedną i dość, drugi raz bym nie chciała być do innego dziecka
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.08.2022 08:16
Jestem chrzestna jednego wspaniałego dzieciaka ale jego rodzice są mądrzy nie wychowują go jako zarobek na prezent nie zapraszają nigdy zaprosili tylko na chrzciny i to wszystko żadne roczki zrobione na pokaz czy dla kasy szkoda ze tak mało jest rodziców którzy tak robią a bardziej robią szopkę.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie