Mój mąż marzy o dziecku. Ja zupełnie nie widzę siebie w roli matki...

„Nie wiem, co będzie z nami dalej i czy moje małżeństwo przetrwa. Od dwóch tygodni nie zamieniliśmy ze sobą ani jednego słowa...”.
Mój mąż marzy o dziecku. Ja zupełnie nie widzę siebie w roli matki...
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
19.08.2022

W moim dotychczas bardzo szczęśliwym związku doszło do wielkiego kryzysu. Chodzi o dziecko, o którym tak marzy Michał i którego ja nie chcę mieć. Nie wiem, co będzie z nami dalej i czy moje małżeństwo przetrwa. Od dwóch tygodni nie zamieniliśmy ze sobą ani jednego słowa... Nawet na siebie nie patrzymy...

Zobacz także: List: „Mój partner naciska na ślub kościelny, mimo że oboje jesteśmy ateistami”

Jesteśmy z Michałem małżeństwem od dwóch lat, parą od ponad pięciu. Gdy za niego wychodziłam, nie planowaliśmy dziecka. Utrzymywał, że jest mu to obojętne i jeżeli ja nie czuję potrzeby zostania matką, to on nie ma nic przeciwko temu. Żyliśmy wspaniale, koncentrując się na karierze, rozwijaniu swoich pasji i oczywiście na sobie. Nasza relacja kwitła i moim zdaniem niczego w niej nie brakowało. 

Kilka miesięcy temu Michał nagle powrócił do tematu dzieci. Jego bratu niedawno urodziła się córeczka i został jej chrzestnym. To właśnie wtedy zaczął opowiadać, jak wspaniale mieć dużą rodzinę. Ile niesamowitych rzeczy się z tym wiąże, ile frajdy.

Na początku dziwiłam się, potem puszczałam to mimo uszu. Przy kolejnej okazji, Michał powiedział mi, że nie wyobraża sobie jednak życia bez dzieci. Kiedyś nie czuł tego, co teraz. Dopiero gdy zaczął patrzeć na swoją chrześnicę, zdał sobie sprawę z tego, że może ominąć go coś wspaniałego. Przez wiele dni próbował przekonać mnie do tego pomysłu. Nie mogłam już znieść tych opowiastek o szczęściu, jakie przynoszą dzieci. Kazałam mu przestać. Wyrzuciłam mu, że czuję się oszukana i że nie na to się umawialiśmy. 

On za to powiedział mi masę gorzkich słów, o których nie jestem w stanie zapomnieć do tej pory. Jego zdaniem jestem nieczuła i zdziwaczała. Podobno, gdy zaciskam usta i opowiadam, że nie chcę mieć dzieci, przestaję być dla niego kobietą... Ja tak nie myślę. Lubię dzieci, jestem ciepłą, uczuciową osobą, tylko nie chcę mieć swoich własnych. Wystarcza mi bycie ciocią i nie czuję się przez to emocjonalnie upośledzona.

Nie wiem, co robić i jak się z nim porozumieć, aby go nie stracić... 

Z.

Mój mąż marzy o dziecku. Ja zupełnie nie widzę siebie w roli matki... Czy nasze małżeństwo przetrwa? Zagłosuj:

7 % tak
93 % nie

Polecane wideo

Tego lepiej nie jeść na pusty żołądek. Będziesz ospała, zdenerwowana, rozboli Cię brzuch
Tego lepiej nie jeść na pusty żołądek. Będziesz ospała, zdenerwowana, rozboli Cię brzuch - zdjęcie 1
Komentarze (55)
Ocena: 4.71 / 5
ciasteczko (Ocena: 1) 24.08.2022 00:42
No cóż takie życie.. znajdz innego partnera,który to zaakceptuje.Miałam podobną sytuację.Doradzam tylko co ja bym zrobiła na Twoim miejscu,podejmiesz decyzję już sama.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.08.2022 00:28
Tak to w życiu bywa, że człowiek zmienia poglądy i podejście do życia. Ja 12 lat temu, wtedy z chłopakiem stwierdziliśmy że bez ślubu, bez dzieci itd. Po 12 latach - jesteśmy 6 lat po ślubie i mamy dziecko w drodze. Jeśli ty nadal jesteś przekonana to po prostu musicie się rozstać, bo zawsze jedno będzie nieszczęśliwe.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.08.2022 16:36
Niestety już go straciłaś. Jeżeli jedno chce dziecka, a drugie nie, to nie pozostaje nic innego niż się rozstać. Inaczej zawsze któraś strona będzie nieszczęśliwa. Co innego jak jedna strona chce/ lub nie, a drugiej jest wszystko jedno, wtedy jakiś kompromis można wypracować. Ja dzieci absolutnie mieć nie chce i od samego początku mój facet o tym wiedział. On by może chciał, ale twierdzi, że woli być ze mną bez dzieci niż z kimś innym mieć dziecko
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.08.2022 14:37
maz ma racje,a ty sama jego nie rozumiesz
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.08.2022 12:51
Zostaw tego biednego faceta dla tej, która mu to dziecko urodzi,a ty znajdź sobie kogoś z takimi samymi egoistycznymi poglądami. Żal mi tego faceta.
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie