Czy powiedzieć rodzicom, że moja siostra utrzymuje faceta?

„Nie mogę patrzeć, jak daje się wykorzystywać”.
Czy powiedzieć rodzicom, że moja siostra utrzymuje faceta?
Fot. Unsplash (Klara Kulikova)
02.08.2022

Obie z siostrą mieszkamy w Warszawie, nasi rodzice z kolei na Mazurach. Odwiedzamy ich raz na jakiś czas, oni z kolei nie bywają w stolicy w ogóle. Nie wiedzą więc, że moja siostra mieszka z facetem, którego utrzymuje.

Poznali się 8 miesięcy temu. On już wtedy był bezrobotny. Twierdził, że zaraz coś sobie znajdzie, ale nie znalazł do tej pory. W tym czasie zdążył się do niej wprowadzić. Żyje na jej koszt, je na jej koszt. Gra przy tym oczywiście wzorowego faceta, ale jak dla mnie to nie jest normalne, żeby dorosły mężczyzna był na utrzymaniu młodszej od siebie kobiety, którą zna niecały rok.

Zobacz także: Ograniczyłam kontakt z koleżankami, które mają dzieci

Siostra ma 30 lat, dobrą pracę, jest ładna, mogłaby mieć fajnego, porządnego partnera. A związała się z kimś, kto nie zapewnia jej ani odrobiny poczucia bezpieczeństwa.

Rozmawiałam z nią o tym wielokrotnie, ale ona wciąż wierzy, że jej utrzymanek znajdzie pracę. Zafundowała dla nich nawet wspólne wakacje, na co on ochoczo się zgodził.

Rodzice wiedzą o jej związku, ale nie mają pojęcia, że on nie ma pracy i u niej mieszka. Ona zabroniła mi im mówić. Waham się jednak, czy im nie powiedzieć. Nie mogę patarzeć, jak daje się wykorzystywać. Może oni jakoś na nią wpłyną.

Karolina

Czy powiedzieć rodzicom, że moja siostra utrzymuje faceta?

62 % tak
38 % nie

Polecane wideo

Horoskop miłosny na SIERPIEŃ
Horoskop miłosny na SIERPIEŃ - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 1) 02.08.2022 23:04
Powinien ją zostawić.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 02.08.2022 17:18
Gdyby było odwrotnie, to pisałabyś, jaki to koleś nie jest cudowny. Utrzymuje, płaci za wszystko, nie oczekując czegokolwiek w zamian... a, podwójne standardy. No przecież. Feminizm jednostronny aka wybiórcze równouprawnienie płci... Zatem: morda za zębami, siostra jest dorosła i najwyraźniej ta sytuacja jej pasuje.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 02.08.2022 11:23
Ja bym powiedziała i wyraziłabym swoje zdanie co o tym myślę, ale nic poza tym. Jest dorosła, i chyba wie co robi. Jeśli jej to pasuje to nikomu nic do tego.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 02.08.2022 10:55
Siostra jest dorosla i to jej zycie. Znasz sytuacje, to sama cos mozesz powiedziec, ale robienie spisku z rodzicami i zeby rodzice wtracali sie w jej zycie prywatne? Chyba oszalalas! Jej sprawa!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.08.2022 08:34
Siostra jest dorosła i jeśli jej to pasuje to nic nikomu do tego. Rodzice przecież nie dadzą jej szlabanu. Trochę mnie zaczynają razić te podwójne standardy wobec kobiet i mężczyzn. Dlaczego jak facet utrzymuje panne to jest wszytko okej, ale jak sytuacja jest odwrotna to jest dym? Związek to dwójka dorosłych osób i jeśli i nie zgadzają się na taki układ to nikomu nic do tego.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie