Czy to normalne, że nauczyciel pisze do mnie w wakacje?

„Może ja sobie coś dopowiadam, źle interpretuję” – zastanawia się K.
Czy to normalne, że nauczyciel pisze do mnie w wakacje?
Fot. Unsplash (Ivan Aleksic)
26.07.2022

Chodzę do liceum, ale nie będę pisać, do której klasy i w jakim mieście. Chcę pozostać anonimowa. Mam problem z nauczycielem, który pisze do mnie SMS-y. Robił to już w roku szkolnym, bo często brałam udział w przygotowywaniu różnych rzeczy na dodatkowe zajęcia, czy apele.

Wiadomości nie były w żaden sposób podszyte jakimiś podtekstami. Po prostu prosił o przygotowanie dekoracji takiej, czy innej, dopilnowanie jakiejś sprawy, załatwienie czegoś na apel. Nie czułam, że to niewłaściwe. Teraz mamy jednak wakacje, a on nadal pisze.

Najpierw zapytał, czy na rozpoczęcie roku szkolnego mogłabym przygotować plakat do naszej sali. Nie chciało mi się nawet o tym myśleć, bo wrzesień dopiero za miesiąc, ale odpisałam, że tak, oczywiście. Zapytał, jak spędzam wakacje i czy odpoczywam. Potem dodał coś jeszcze, że jestem jedną z jego najlepszych uczennic i że ma nadzieję, że w tym roku szkolnym też będę się tak dobrze uczyć.

Niby nie ma w tym nic niewłaściwego. Może ja sobie coś dopowiadam, źle interpretuję. Może on naprawdę pisze tak zwyczajnie nauczyciel-uczennica i nie ma w tym drugiego dna, ale jakoś tak mi nieswojo, że są wakacje, a ja wymieniam SMS-y z wychowawcą.

Czy to normalne, że on do mnie pisze?

K.

Czy to normalne, że nauczyciel pisze do mnie w wakacje? Zagłosuj:

24 % tak
76 % nie

Polecane wideo

Tak wygląda nowa Miss Polski 2022. Kim jest najpiękniejsza kobieta w naszym kraju?
Tak wygląda nowa Miss Polski 2022. Kim jest najpiękniejsza kobieta w naszym kraju? - zdjęcie 1
Komentarze (45)
Ocena: 4.27 / 5
Iwona (Ocena: 2) 01.08.2022 11:35
Przecież nauczycielowi Ty dałaś nr telefonu..... I to mnie zastanawia co chciałabyś ugrać. Jak się w ciągu roku szkolnego podlizywalas i dałaś nr telefonu to trzeba było się zastanowić nad swoją intencją
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.07.2022 18:45
A czy to normalne, że rodzice piszą do nauczyciela w wakacje np z prośbą o napisanie opini o dziecku, bo poradnia o to prosi😡 wcześniej jakoś wypadło to z głowy
odpowiedz
Ja (Ocena: 5) 31.07.2022 18:18
Chodzę do technikum i z 1/3 nauczycieli mam kontakt w wakacje. Z kilkoma nauczycielkami nawet na kawę wychodzimy. Więc moim zdaniem to normalne a w twoim przypadku wydaje mi się że te pytania na wakacje były z grzeczności żeby nie było że tylko pisze o plakat.
odpowiedz
Iwona (Ocena: 5) 31.07.2022 14:19
Do mnie rodzice wychowanków piszą czasami późnym wieczorem, dzwonią w dni świąteczne więc nie dziwi mnie ta sytuacja.
odpowiedz
Elżbieta (Ocena: 3) 29.07.2022 19:56
Do mnie tez nauczycielka pisze w wakacje. Sms-y brzmią podobnie do tych wspomnianych w tekście, ponieważ również mam dobre oceny i uczestniczę w życiu szkolnym. Nie widzę w tym nic podejrzanego. Jest mi miło, że uczy mnie ktoś z pasją, ktoś kto traktuje uczniów jak przyjaciół. Rozumiem, że pewien niepokój budzi u tej uczennicy również inna płeć nauczyciela, ale błagam, nie patrzmy na mężczyzn jak na osoby, którymi kieruje jedynie pożądanie. A zwłaszcza, jeżeli robimy to zupełnie bezpodstawnie, w kierunku uprzejmych osób, które nie mówią i nie robią niczego nieodpowiedniego. Trochę zaszokowały mnie wyniki ankiety. Mam nadzieję że poglądy innych osób na takie tematy nieco się kiedys zmienią :(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie