Czy to normalne, że teściowa nie chce się zajmować wnukami?

„W ogóle nie mogę liczyć na jej pomoc” – narzeka Malwina.
Czy to normalne, że teściowa nie chce się zajmować wnukami?
Fot. Unsplash (Nick Karvounis)
21.07.2022

W weekend widziałam się z koleżankami z mojego rodzinnego miasta. One teraz mieszkają w stolicy, ja zostałam z mężem tutaj. Wszystkie jesteśmy mamami, więc tematy naturalnie krążyły również wokół dzieci. Nasłuchałam się, jak to one mają źle, bo nie mają dziadków do opieki tam na miejscu i że wszystko jest na ich głowie. Powiedziały, że mi zazdroszczą, bo ja mam tutaj teściową do pomocy (mojego ojca nigdy nie poznałam, a mama zmarła na raka 5 lat temu). Prawda jest jednak taka, że teściowa jako babcia jest dla mnie żadną pomocą.

Nie wiem, czy to normalne, czy nie, ale nigdy nie mogę na nią liczyć. Nie chodzimy z mężem nigdy na randki we dwoje, bo ona nie chce posiedzieć przez kilka godzin z wnukami. Jak wypadnie mi wizyta u lekarza, to muszę iść z dzieciakami, choć ona jest na emeryturze i mogłaby ich przypilnować.

Zobacz także: Ograniczyłam kontakt z koleżankami, które mają dzieci

Nie jest schorowana. Jest po prostu wygodna. Wpadnie od czasu do czasu w odwiedziny, ale trzeba przy niej skakać i jej usługiwać. Nigdy sama z siebie nie proponuje, żeby gdzieś wyjść na spacer z wnukami czy zaprosić je do siebie. Ja nie mam z nią najlepszych relacji, a mąż nie umie z nią o tym porozmawiać. On też wychowywał się bez ojca i matka jest dla niego święta.

Ja nie chcę zostać zrozumiana źle. Nie oczekuję, ze teściowa powinna robić za darmową niańkę, bo ja mam ochotę na sam na sam z mężem. Nie. Po prostu czasem jej pomoc bardzo by się przydała, a kompletnie nie mogę na nią liczyć. Dla mnie to nie jest normalne, ale nie wiem, może mam jakieś dziwne wyobrażenie na temat relacji babcia-wnuki.

Malwina

Czy to normalne, że teściowa nie chce się zajmować wnukami? Zagłosuj:

47 % tak
53 % nie

Polecane wideo

3 znaki zodiaku stworzone do małżeństwa. To idealni kandydaci na męża
3 znaki zodiaku stworzone do małżeństwa. To idealni kandydaci na męża - zdjęcie 1
Komentarze (32)
Ocena: 4.88 / 5
gość (Ocena: 5) 02.08.2022 05:48
Byc moze twoj maz jako dzieciak dal jej popialic i teraz nie ma ochoty na opiekowanie sie dziecmi
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 28.07.2022 15:42
Rodzice często mają dziwne poczucie że to obowiązek dziadków... darmowa aplikacja ja na przykład patrząc na moich rodziców wiem że z 1 wnuczka chętnie zostaną, bo jest słodkim aniołkiem A z drugą od brata już nie bo jest rozkapryszona i niegrzeczna
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.07.2022 03:27
Nie doczytałam jednej rzeczy. Czy prosiłaś tę nieszczęsną teściową, żeby ci pomogła, a ta odmówiła, czy może masz pretensje, że sama z siebie tego nie zaproponowała? Bo tak wynika z listu. O pomoc należy poprosić, a nie oczekiwać od drugiej osoby, że się domyśli. A z drugiej strony - są niańki, tylko im trzeba zapłacić, zamiast mieć opiekę za darmoszkę i to jeszcze z inicjatywy teściowej, która ma się domyślić, kiedy księżniczka potrzebuje pomocy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.07.2022 16:25
Uważam, że to nie jest normalne. Oczywistym jest dziadkowie to nie są darmowe niańki. Dziwnym jednak jest, że babcia/dziadek sami z siebie nie mają potrzeby spędzenia czasu z wnukami, zabrania ich na spacer, lody czy cokolwiek.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.07.2022 14:34
Jest to nienormalne. Dziadkom przeważnie bardzo zależy na kontakcie z wnukami może teściowa jest jakaś zaburzona.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie