Czy iść na drugą randkę tylko dlatego, że to kolega mojej przyjaciółki?

„Pierwsza nie należała do udanych, ale moja przyjaciółka twierdzi, że to ktoś idealny dla mnie”.
Czy iść na drugą randkę tylko dlatego, że to kolega mojej przyjaciółki?
Fot. pexels (Cottonbro)
20.07.2022

Od dłuższego czasu jestem sama i tak naprawdę powoli zaczęłam wątpić w to, że znajdę jeszcze kiedykolwiek kogoś wartościowego. Na aplikacjach randkowych sami pajace lub oszuści, a przynajmniej ja na takich trafiałam. Wtedy moja przyjaciółka stwierdziła, że zeswata mnie ze swoim kolegą, który właśnie przeprowadził się z Krakowa do Warszawy. Ucieszyłam się na ten pomysł i chętnie umówiłam na randkę. Z jej opowieści wyłaniał się zaradny, ogarnięty, miły facet. Na zdjęciu wyglądał w porządku, choć kompletnie nie mój typ.

Zobacz także: Kolega zachował się wobec mnie niestosownie, gdy u niego nocowałam

Poszliśmy do knajpki, ale muszę przyznać, że spotkanie przebiegało w dość niezręcznej atmosferze. Rozmowa często się urywała. Ja jestem gadatliwa, więc starałam się podawać różne tematy do dyskusji, ale jego odpowiedzi były głównie jednowyrazowe. Ciągle mówił: „To co jeszcze powiesz”. Już w pewnym momencie miałam tego serdecznie dość, męczyłam się tylko.

Ogólnie chłopak jest serdeczny, ale między nami nie zaiskrzyło, przynajmniej z mojej strony. Ja mu się podobno bardzo spodobałam, bo tak powiedział mojej przyjaciółce. Zaprosił mnie też na kolejną randkę. Nie wiem, czy dalej w to brnąć, czy odpuścić. Nie chcę robić przykrości przyjaciółce, która bardzo lubi mnie i jego i w jej oczach bylibyśmy idealną parą. Może się przecież okazać, że następne spotkanie przebiegnie lepiej. Choć jak mam być szczera, to w to wątpię. Obawiam się też, że jak nie urwę tego od razu i pójdę na koleją randkę to zmarnuję i jego, i swój czas. Co robić?

D.

Czy D. powinna iść na drugą randkę tylko dlatego, że to kolega jej przyjaciółki? Zagłosuj:

40 % tak
60 % nie

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY na lipiec
Horoskop MIŁOSNY na lipiec - zdjęcie 1
Komentarze (34)
Ocena: 4.65 / 5
gość (Ocena: 1) 28.07.2022 15:46
Tekst To co jeszcze powiesz ciekawegojest tak tragiczny i Denny że na pewno bym odpuściła
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.07.2022 12:50
Ale jakie to ma znaczenie w takim przypadku czy to kolega przyjaciółki czy Wieśka żony brat rodzony? Masz spotykać się z kimś na siłę?
odpowiedz
Julia32 (Ocena: 5) 24.07.2022 17:01
Jezeli twoja przyjaciolka wie,ze pierwsza randka byla nieudana a naciska na kolejna to NIE jest twoja przyjaciolka
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 22.07.2022 14:07
Oczywiście, ze nie! A jeśli przyjęłam do pracy na wysoko płatne stanowisko syna przyjaciółki, który się kompletnie nie sprawdza i nie generuje dla firmy zwrotu to mam go trzymać, bo to syn przyjaciółki? No nie!
odpowiedz
Martyna (Ocena: 5) 20.07.2022 20:39
Też miałam taki przypadek jegomościa :) tzn od początku czułam gdzieś tam w głębi że "nie cykło", nie było chemii i w sumie podobne odczucia do twoich i podobny przebieg randki. Jednak wychodzę z założenia że pierwsze randki nie zawsze bywają udane, może rolę odgrywać stres itd. dlatego nigdy nie kończyłam znajomości po 1 randce. Musiałam się upewnić czy aby na pewno moje przypuszczenia są słuszne. Inna sprawa że zazwyczaj moje przypuszczenia były słuszne, jak czułam od początku że to nie to, to po kilku randkach tylko się w tym utwierdziłam. Radze jednak pójść jeszcze na 2-3 spotkania, i jak nadal będzie bez zmian to raczej już się nic nie zmieni.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie