Czy warto stosować bieliznę menstruacyjną?

Ten rodzaj bielizny cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Czy warto stosować bieliznę menstruacyjną?
Fot. Unsplash (Semen Zhuravlev)
14.07.2022

W czasie okresu zazwyczaj stosuję podpaski. Mam niestety skłonność do częstych infekcji, dlatego ginekolog zalecił mi, abym albo ograniczyła, albo całkowicie zrezygnowała z tamponów. Tak zrobiłam, choć nie przepadam za podpaskami. Czuję się czasem, jakbym miała na sobie pieluchę, zwłaszcza kiedy podczas obfitszego krwawienia zakładam największy rozmiar. Podpaska czasem się przekręca, brudzi bieliznę, wiadomo.

Ostatnio usłyszałam o majtkach menstruacyjnych. Kosztują niemało, a jak już kupować to pewnie od razu kilka par na zmianę, więc chciałabym się dowiedzieć, czy to faktycznie dobre rozwiązanie. Żadna z moich koleżanek ich nie używała, więc ich opinii nie zasięgnę. W Internecie czytałam, że są dyskretne, wyglądają jak normalna bielizna, tylko że z ukrytą chłonną wkładką i że można je nosić nawet przez 6-8 godzin. Zastanawiam się, czy to jest w ogóle higieniczne.

Zobacz także: Ograniczyłam kontakt z koleżankami, które mają dzieci

Może któraś z Was używała takiej bielizny? Jak się u Was sprawdziła? Nie przecieka, nie szeleści? Nie powoduje infekcji? Bardzo dziękuję za opinie.

Ola

Czy warto stosować bieliznę menstruacyjną? Zagłosuj:

52 % tak
48 % nie

Polecane wideo

„Pracuj nad najlepszą, najzdrowszą wersją siebie”. Tę fit-influencerkę obserwuje 13,5 mln osób
„Pracuj nad najlepszą, najzdrowszą wersją siebie”. Tę fit-influencerkę obserwuje 13,5 mln osób - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 09.08.2022 23:44
ja miałam kiepskie doświadczenia z majtkami z primarka, ostatecznie zdecydowałam się na majtki menstruacyjne basic sis high waist i są idealne do spania - bo głównie po to mi potrzebne, warto nie oszczędzać na takim produkcie i na prawdę można fajnie trafić
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.07.2022 21:48
Ja bym kupiła, ale jako dodatkową ochronę do kubeczka (mam obfite krwawienia) - teraz w tym celu noszę wielorazowe podpaski i jak coś przecieknie, to od razu zmieniam na świeżą. Nie wyobrażam sobie nosić tego w majtkach po parę godzin. Kubeczek jest fajny właśnie dlatego, że jest czysty, nie powoduje infekcji. Więc właśnie taką opcję polecam najbardziej. Oczywiście trzeba dobrze dobrać (są tutoriale na yt) i dezynfekować go (gotować) regularnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 28.07.2022 15:49
Ja polecam kubeczek wygodny i do tego eko
odpowiedz
viva (Ocena: 5) 19.07.2022 20:34
tampony z gąbeczki beppy są bardzo dobrym rozwiązaniem
odpowiedz
Waleria (Ocena: 5) 19.07.2022 12:55
Jakoś nie mogę się przekonać do tej bielizny menstruacyjnej, ale kto wie może w przyszłości coś w tej kwestii się zmieni. Póki co korzystam z podpasek i tamponów, a w torebce noszę gruszkę biobidet w te dni, żeby móc w razie potrzeby się podmyć będąc poza domem.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie