Czy chłopak powinien dokładać się do paliwa? Co tydzień jeżdżę do niego 200 km

Związek na odległość jest dla Anny sporym wyzwaniem finansowym.
Czy chłopak powinien dokładać się do paliwa? Co tydzień jeżdżę do niego 200 km
Fot. Unsplash (Boxed Water is Better)
13.07.2022

Nie wiem, czy to już jest związek na odległość, ale na co dzień nie możemy się widzieć. Na szczęście nie mieszkamy w różnych krajach, choć całkiem podobnie to wygląda. Dzielą nas ponad 3 godziny drogi, więc w sumie tyle, co lot.

Zobacz również: On w ogóle mi nie ufa. Ciągle mnie kontroluje i sprawdza…

Sytuacja wygląda tak, że w piątki pracuję krócej, a on do wieczora. Żeby spędzić ze sobą więcej czasu, to ja jeżdżę do niego. Mam klucze, więc czekam już w mieszkaniu. Z braku laku dobrze i tak, choć cały czas mam nadzieję, że wreszcie będziemy bliżej.

Póki co nie ma innej możliwości i przynajmniej przez pół roku nie będzie. Jeździć trzeba. I niestety także płacić.

Nie zarabiam aż tyle, żeby mnie to nie bolało. Wydaję kilkaset złotych ma samo paliwo, a jeszcze wypada coś ze sobą przywieźć. Duża część pensji idzie na te moje wycieczki. Później wracam do siebie i już mi brakuje.

Mam nadzieję, że nie zostanę źle zrozumiana. Nie jestem z nim dla kasy i nie szukam sponsora. Zastanawiam się tylko, czy to fair, że tylko ja na tym cierpię finansowo. On jest cały czas na miejscu i nie spala w baku tyle pieniędzy.

Chyba brakuje mi szczerej rozmowy na ten temat. Nie chcę się żalić, ani wyciągać rąk po pomoc, ale wsparcie naprawdę by mi się przydało. Robię to dla nas, więc może powinniśmy się jakoś rozliczać... Inaczej długo tak już nie pociągnę.

Co o tym myślicie? Czy Wy też uważacie, że w tej sytuacji chłopak powinien dorzucać się do paliwa?

Anka

Czy chłopak powinien dokładać się do paliwa? Zagłosuj:

84 % tak
16 % nie

Polecane wideo

Najbardziej zgorzkniałe znaki zodiaku. Nie potrafią cieszyć się życiem
Najbardziej zgorzkniałe znaki zodiaku. Nie potrafią cieszyć się życiem - zdjęcie 1
Komentarze (44)
Ocena: 4.11 / 5
gość (Ocena: 1) 28.07.2022 15:52
Pogadaj z nim, może po prostu na to nie wpadl, faceci nie są domyślni. Może być Ci głupio qle paliwo teraz sporo kosztuje i ja Cie rozumiem.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.07.2022 14:25
Nie powinien.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.07.2022 13:39
dorzucac nie,ale powinien do cienbie jezdzic a nie ty do niego
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.07.2022 21:18
Trochę przykre, że facet o tym fakcie z dziewczyną wcale nie rozmawiał. Jeśli sam jest kierowcą to wie ile kosztuje teraz paliwo, a jeśli nie jest to internety napewno czytani zdaje sobie sprawę, że zatankowanie auta na ful to duży wydatek. A jeśli ona jeździ tam i z powrotem 200 km co tydzień to jest to ogromne obciążenie dla budżetu domowego! Jeśli utrzymuje się sama to zapewne nie jest w stanie nic oszczędzić ani odłożyć bo musi jeździć do faceta 🤷🏼‍♀️ Ciekawe tylko czy jaśnie pan ją potrafi ugościć, czy to ona robi zakupy i gotuje albo płaci sama za siebie w knajpie. Jeśli by miał jaja na swoim miejscu to zachował by się przyzwoicie i zaproponował, że dołoży się do paliwa, albo jeżdżą na zmianę, albo widują się np co 2 tygodnia i tylko ona jeździ i płaci ale on wtedy zapewnia im zarąbisty weekend i dba o wszystko. Wtedy będzie fair wobec wszystkim i żadne z nich nie będzie się czuło pokrzywdzone. A tak na marginesie to najpierw bym się dowiedziała czy w ogóle warto tak jeździć. Raz mogłoby Ci się zepsuć auto, no cóż tak się zdarza…
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 17.07.2022 15:53
Mnie to w ogóle dziwi, że to Ty do niego jeździsz. 200 km to gdzieś 2h15min jazdy autem. Nawet jak po pracy wsiądzie do auta i przyjedzie do Ciebie odrobinę później, to nic się nie stanie. Przetestuj go. Powiedz, że auto Ci się zepsuło i że na części zamienne poczekasz tak z 6 tygodni. Auto zostaw na czas weekendu pod domem koleżanki, a najlepiej u zaprzyjaźnionego mechanika. Jak się okaże że gość będzie się wymigiwał przez 2 tygodnie, potem zacznie wymyślać wymówki to daj sobie z nim spokój. Na razie go nie znasz. Warto zobaczyć jak zareaguje i czy naprawdę mu na Tobie zależy. Na razie to ma darmowy seks z transportem pod same drzwi.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie