Przyjaciółka zaprosiła mnie na wesele, ale jako jedyna będę tam bez pary... Pójść, czy nie?

Boję, się że będę się tam czuła nieswojo...
Przyjaciółka zaprosiła mnie na wesele, ale jako jedyna będę tam bez pary... Pójść, czy nie?
Fot. Unsplash
12.07.2022

Moja przyjaciółka za trzy tygodnie wychodzi za mąż. Cieszę się ogromnie z jej szczęścia, ale bardzo stresuje się jednak weselem, na którym miałabym być jedyną singielką. Miał na nie ze mną pójść kolega, ale właśnie zrezygnował, tłumacząc się służbowym wyjazdem.

Od kiedy rok temu porzucił mnie narzeczony, z którym akurat byliśmy na etapie organizowania ślubu, nie potrafię uporządkować swojego życia. Niedawno wyszłam z depresji, ale czuję, że nadal nie jestem jeszcze w pełnej formie. Nie wiem więc, czy wybranie się na wesele będzie dla mnie dobre. 

Zobacz także: Mój partner nie znosi wyjeżdżać na wakacje. Znów przekonywać go do wyjazdu, czy pojechać bez niego?

Przyjaciółka zapewnia mnie, że będę świetnie się bawić, ale to chyba mało prawdopodobne. Szczerze mówiąc, to raczej nie będę w stanie. Patrzenie na zakochane pary i ich czułości sprawia, że zaczynam czuć się niekomfortowo. Jeszcze bardziej dotkliwa staje się wtedy dla mnie samotność. Jeszcze intensywniej zaczynają powracać złe wspomnienia. Obawiam się, że otoczona samymi idealnie dobranymi parami, na weselu zacznę czuć się depresyjnie. 

Nie chodzi jednak tylko o mój spadek nastroju. Nie chcę, aby inni zauważyli mój stan. Wyobrażam sobie, jak może to wyglądać z zewnątrz. Taki wspaniały dzień! Takie szczęście przyjaciółki, a jej koleżanka z dzieciństwa siedzi tuż obok niezadowolona, jakaś naburmuszona. Chyba dwulicowa i strasznie zazdrosna... Prawdziwy nietakt...

Na szczęście nie jestem świadkową na ślubie. Zastanawiam się, czy w ostatniej chwili nie zrezygnować z pójścia, mówiąc ze jestem chora. Nadal nie potrafię zdecydować - pójść, czy nie?

Justyna

Zobacz także: Najbardziej lubię samotność. Czy coś ze mną nie tak?

46 % tak
54 % nie

Polecane wideo

„Pracuj nad najlepszą, najzdrowszą wersją siebie”. Tę fit-influencerkę obserwuje 13,5 mln osób
„Pracuj nad najlepszą, najzdrowszą wersją siebie”. Tę fit-influencerkę obserwuje 13,5 mln osób - zdjęcie 1
Komentarze (76)
Ocena: 4.53 / 5
Aneta (Ocena: 5) 19.07.2022 08:27
Też byłam sama kiedyś na weselu. Wystroiłam się, kupiłam młodym roombe i poszłam. Szczerze mówiąc bawiłam się świetnie. A wesele chyba mogę zaliczyć do jednych z najlepszych.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.07.2022 21:40
Ja bym nie poszła na to wesele. Na sam ślub owszem, złożyć życzenia, pogratulować i dać jakiś mały upominek parze młodej. Ale spotkałabym się z przyjaciółką od razu odkąd wiem, że jednak nie mam z kim iść. Jeśli się przyjaźnicie to na pewno wie o rozstaniu i o chorobie, więc powinna zrozumieć Twoją sytuację. Tylko bądź szczera i powiedz jej wcześniej. Nie jesteś świadkową, więc nie masz obowiązku tam być. Zresztą tam będą obce osoby a nie rodzina, więc możesz się czuć nie swojo w gronie osób których nie znasz. Jeśli jesteś nieśmiała masz utrudnione zadanie żeby do kogoś zagadać. No i ludzie też są różni. Byłam ma weselu gdzie każdy bawił się z każdym, ludzie tańczyli nie sobą i rozmawiali mimo że się nie znali a byłam też na takim gdzie tańczyli tylko ze swoją parą i rozmawiali tylko z tymi, z którymi siedzieli przy stoliku 🤷🏼‍♀️ Cóż, bywa i tak. Jeśli trafisz na tych drugich to będzie katastrofa, będziesz się czuła jak 5 koło u wozu. A ileż można się snuć po sali, siedzieć przy stole albo na dworze. Widok par też nie jest miły dla osoby po ciężkim rozstaniu i z depresją. Potem będziesz sobie w brodę pluła po co tam poszłaś w ogóle.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 15.07.2022 08:33
Na 3 tygodnie przed ślubem zastanawiać się czy się pójdzie na wesele to czyste chamstwo. Młodzi zapłacili już za Twoja obecność, więc jak będziesz dzwonić z wymówką to chociaż zapytaj ile kasy oddać... Obecnie ceny za osobę to ok 400-600 zł.
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 1) 13.07.2022 23:25
Będziesz się sypać jak choinka.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.07.2022 13:04
Byłam na weselu koleżanki, a jaki osobę towarzyszącą wzięłam kumpelę. Wszystkie się dobrze znałyśmy i świetnie bawiłyśmy na weselu z Panną Młodą.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie