Czy to normalne, że przez rok nie poznałam jego rodziców?

Jak z nimi rozmawia przez telefon, muszę być cicho.
Czy to normalne, że przez rok nie poznałam jego rodziców?
Fot. Unsplash (Jayson Hinrichsen)
01.07.2022

Mam 28 lat, od roku jestem w poważnym związku, a mimo to czuję się jak mała dziewczynka. Wszystko przez ten dziwny układ, w jaki wpakowałam. Niby normalna relacja, ale chyba jednak nie do końca. Musimy się ukrywać.

To znaczy - z mojej strony jest pełna otwartość. Przedstawiłam chłopaka rodzinie i znajomym. Wszędzie bywamy razem. On na razie nie czuje takiej potrzeby i jego bliscy chyba nawet nie wiedzą, że kogoś ma.

Kiedy rozmawia przez telefon z mamą, wtedy muszę chodzić cicho, żeby go nie zdradzić.

Przyznam, że nie jest to najbardziej komfortowa sytuacja. Chciałabym planować przyszłość, a teściowie przecież będą jej częścią. Chyba, że ukochany nie ma takich zamiarów i stąd wynika ta obsesja prywatności...

Zobacz także: Ograniczyłam kontakt z koleżankami, które mają dzieci

Mówię mu, że to nienormalne i na dłuższą metę tak się nie da. Wtedy słyszę, że nie rozumiem sytuacji, to skomplikowane, nie znam jego rodziców i tak dalej. No właśnie - nie znam i to jest realny problem, a nie jego strach, wstyd czy jakkolwiek to nazwać.

Są 3 opcje. Albo nie traktuje mnie poważnie, więc wtedy lepiej trzymać się z dala od rodziców. Albo oni faktycznie są jacyś dziwni i to ja mogłabym ich nie zaakceptować. Albo to mnie się wstydzi. Co jedna, to gorsza.

Myślicie, że powinnam postawić mu ultimatum? Czuję, że dłużej tego nie wytrzymam.

Paulina

Czy to normalne, że przez rok nie poznałam jego rodziców? Zagłosuj:

32 % tak
68 % nie

Polecane wideo

Boyfriend manicure. Minimalistyczne i romantyczne zdobienie idealne dla wszystkich zakochanych
Boyfriend manicure. Minimalistyczne i romantyczne zdobienie idealne dla wszystkich zakochanych - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.08.2022 21:44
Moja Droga, Mam 43 lata itroche zycia za sobą, jestem tez w dobrym związku a bywałam w złych, jestem tez matkă i syna i corki, moj syn przedstwił mi swoją nawet krotkoterminową dziewczynę znałam tez jego bliskie kolezanki, sama byłam tez przedstawiana wiele razy rodzicom moich partnerow, dla mnie sytuacja dziwna, co najmniej , nie kruszyłabym kopii ale na wszelki wypadek zdystansowała sie do tego, lepiej nie traktowac partnera zbyt powaznie bo i on nie traktuje Cie powaznie
odpowiedz
mmm (Ocena: 5) 03.07.2022 23:00
Normalne. O dziewczynie brata wiedziałam ja. nie poznałam jej jeszcze, ale rodzicom wspomniał niedawno po ok roku znajomosci z nią. Moi rodzice są toksyczni i zaraz zacznie się gadanie, dobre rady albo zaczną na nią wjeżdżać jak na mojego ex. Ja tez swoich partnerów nie przedstawiam rodzicom. Przedstawię tylko wtedy jak będę brać ślub.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.07.2022 09:48
Słuchaj, może być tak, że to jakieś konserwatywne świry i żeby uniknąć niepotrzebnej kłótni nie mówi im póki co o tym związku. Problem wcale nie musi leżeć po twojej stronie. Ale może być też tak, że jesteś jego laską na boku, a jego prawdziwa jest już znana rodzicom.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 02.07.2022 00:10
Rodzinie przedstawia się kandydata na żonę /męża, a nie każdego z kim się trochę spotyka.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.07.2022 19:50
Dla mnie to problem z niczego. Jesteś z nim szczęśliwa, jest to udany związek? Jeżeli tak, to dlaczego doszukujesz się czegoś dziwnego w tym, że on nie chce ciebie przedstawić swoim rodzicom? Jego rodzice to jego sprawa, jeżeli z jakichś względów nie chce ciebie przedstawić to widocznie ma swoje powody ;) Nie doszukuj się w tej sytuacji tego, że on Ciebie nie traktuje poważnie itp. Chyba to czy traktuje Ciebie poważnie widzisz na co dzień, a jeżeli nie widzisz to nawet przedstawienie Ciebie jego rodzicom tego nie zmieni. Przecież przedstawienie dziewczyny rodzicom nie oznacza zaręczyn, ślubu, ani zakupu wspólnego mieszkania. :P Co do tego, że chciałabyś planować przyszłość, ale bez "teściów" tego nie możesz zrobić hmm po prostu powiedz mu jak widzisz tę przyszłość, a wtedy on Ci odpowie, czy pasuje do tej przyszłości czy absolutnie nie. :) I będziesz miała jasność sytuacji :)
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie