Czy poprosić sąsiadkę z góry, żeby przestała chodzić po domu w butach na obcasie?

Głośne stukanie doprowadza Iwonę do szału.
Czy poprosić sąsiadkę z góry, żeby przestała chodzić po domu w butach na obcasie?
Fot. Unsplash (Klara Kulikova)
23.06.2022

Wiem, jak głupio to musi brzmieć, ale ja już naprawdę nabawiłam się nerwicy. Od 2 miesięcy wynajmuję nowe mieszkanie i cały czas chodzę w ogromnym napięciu. Rzadko kiedy mam okazję odpocząć, bo wracam po pracy do domu i ciągle to stuk, stuk, stuk...

Budzi mnie stukanie i ze stukaniem zasypiam. Źródło tego hałasu jest mi znane, ale nie wiem, jak sobie z tym poradzić. Problem polega na tym, że moja sąsiadka z góry uwielbia nosić szpilki. Do tego jeszcze chyba pantofle na obcasie. A nie ma u siebie dywanów.

Uderzanie o płytki i panele roznosi się w taki sposób, że cały czas mam to dudnienie nad głową.

Ta kobieta nie daje mi spać, utrudnia odpoczynek po pracy, a nawet ze znajomymi nie mogę się spokojnie spotkać. Im też to przeszkadza. Oczywiście hałas nie jest 24h/dobę, ale kilka godzin dziennie na pewno.

Zobacz również: Irytuje mnie to, w jaki sposób koleżanka nazywa swoje dziecko

Raz nieśmiało stuknęłam w kaloryfer, ale chyba nie zrozumiała sugestii. Regularnie spotykam ją na klatce jak schodzi na tych swoich szczudłach. Niby miła, sympatyczna, ale zupełnie nie liczy się z innymi. A może nie zdaje sobie sprawy z problemu?

To chyba trudne, bo każdy rozsądny człowiek wie, czym się kończy takie stukanie. Nowe bloki są kiepsko wyciszone. Zresztą, nie ma siły, żeby to wytłumić.

Czy myślicie, że mogę jej delikatnie zwrócić uwagę?

Iwona

Czy poprosić sąsiadkę z góry, żeby przestała chodzić po domu w butach na obcasie? Zagłosuj:

85 % tak
15 % nie

Polecane wideo

Waga i wzrost najpopularniejszych modelek na świecie
Waga i wzrost najpopularniejszych modelek na świecie - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 5 / 5
Gość (Ocena: 5) 28.06.2022 00:34
Jak się mieszka w bloku to trzeba się umieć zachować i nie uprzykrzać innym życia.Jak ktoś nie wyniósł z domu kindersztuby to powinien wybudować sobie dom na odludziu i nie uprzyjemniać swoją niewychowane osobą życia innym
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2022 11:37
Stukanie obcasami? Serio? Zachowujesz sie jak stara baba, ktorej wszystko przeszkadza.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 23.06.2022 11:36
Tak, porozmawiaj z nią i zwróć jej uwagę. Masz do tego prawo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2022 11:02
Mi szczerze mówiąc bardziej przeszkadzał ryczący telewizor sąsiada i krzyczące dzieci niż to, że nad moim mieszkaniem była agencja reklamowa i co chwilę ktoś tam wchodził i wychodził i stukał butami. Takie uroki życia w bloku/kamienicy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2022 10:44
Skoro wynajmujesz, to zmień mieszkanie. Sama chodzę po domu boso, bo tak mi najwygodniej, ale chyba bym zabiła Cię śmiechem gdybyś mi powiedziała, że mam nie nosić butów w swoim własnym domu. Mieszkałam też w kiepsko wyciszonym bloku i wiem jak to jest. Również wynajmowałam na szczęście, ale siedziałam tam ponad 2 lata i z czasem człowiek się przyzwyczaja. Jak kupiłam własne mieszkanie to wręcz nie mogłam znieść tej ciszy, która tu panuje. Nie przyszło mi jednak do głowy robić awantur o to, że słyszę sąsiadów, bo doskonale zdawałam sobie sprawę, że takie budownictwo i oni też mnie słyszą. Mi przeszkadzał telewizor sąsiada, jemu pewnie szpilki sąsiadki z góry, a jej że gotuje obiady wieczorem i stukam garnkami, bo w dzień jestem w pracy itd. Nikt jednak się nie skarżył, bo każdy wiedział, że tam po prostu tak jest. Kto był właścicielem czasami inwestował i wyciszał własne mieszkanie, mi na wynajmie się nie opłacało, więc słuchałam sąsiadów i naprawdę da się z tym żyć, a jak nie potrafisz, to droga wolna.
zobacz odpowiedzi (10)

Polecane dla Ciebie