Czy zmusić córkę do zrobienia prawa jazdy?

„To przydatna umiejętność” – twierdzi Mira.
Czy zmusić córkę do zrobienia prawa jazdy?
Fot. Unsplash (Karsten Winegeart)
17.06.2022

Dzień dobry, chciałabym prosić o rady w pewnej delikatnej kwestii. Moja córka w listopadzie skończy 18 lat i w ramach prezentu urodzinowego chciałabym jej opłacić kurs prawa jazdy. Problem w tym, że ona ciągle powtarza, że nie chce jeździć autem. Uważa, że to jej nigdy nie będzie potrzebne, bo zawsze są autobusy i taksówki. Kompletnie nie rozumiem takiego myślenia. Prawo jazdy przydaje się zawsze.

Zobacz także: Mój pierwszy raz był koszmarny

Jak wyprowadzi się kiedyś z domu i założy swoją rodzinę to samochodem będzie mogła jeździć na większe zakupy, odwozić dzieci do przedszkola, dojeżdżać do pracy. Nigdy nie będzie na niczyjej łasce. Mnie moi rodzice również siłą zmusili do zrobienia prawa jazdy i po latach jestem im bardzo wdzięczna. Teraz nie wyobrażam sobie, że miałabym nie jeździć autem.

Pamiętam jednak, że takie przymuszanie przez mamę i tatę to była dla mnie spora trauma i jakiś czas się przeciw temu buntowałam. Doceniłam ich naciski dopiero po latach. Zastanawiam się, co zrobić teraz z własną córką. Zmusić ją do czegoś, co na pewno jej się kiedyś przyda, czy pozwolić jej samodzielnie podjąć decyzję?

Mira

Czy zmusić córkę do zrobienia prawa jazdy? Zagłosuj:

28 % tak
72 % nie

Polecane wideo

10 fryzur, które nie podobają się mężczyznom. Nie potrafią ich docenić
10 fryzur, które nie podobają się mężczyznom. Nie potrafią ich docenić - zdjęcie 1
Komentarze (40)
Ocena: 4.85 / 5
Radek (Ocena: 5) 23.06.2022 13:46
Po co w tym kraju prawo jazdy i tak jej zabiorą
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.06.2022 21:51
może przetrzymaj te pieniądze na kurs kiedy córka się zdecyduje, a teraz na 18 coś miłego jej daj z walorem sentymentalnym. może wisiorek albo zegarek z dedykacją?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.06.2022 19:32
Nie, nie należy zmuszać...Tez chciałam żeby syn zrobił "prawko" w wieku 18 lat, ale powiedział że kompletnie go nie ciągnie... W wieku 21 lat sam stwierdził że jednak prawo jazdy mu się przyda, że nie chce być zależny od kogoś. Poszedł na kurs i zdał za pierwszym razem, bezbłędnie.Sam dojrzał do tej decyzji
odpowiedz
Lucy (Ocena: 5) 21.06.2022 16:18
Nic na siłę, jeżeli ktoś nie chce to nie musi.Ja też nie mam, choć mam już 48 lat. 5 lat temu próbowałam zdać egzamin praktyczny 7 razy i nie udało się. Po prostu bardzo się denerwwalam. Teraz czuję się gotowa i pewnie spróbuję zdawać jeszcze raz. To prawda jest to wygoda, wszędzie można pojechać, ale jak ktoś się nie czuje na siłach, to lepiej nie .
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 21.06.2022 05:26
Mnie zmusiła matka 11 lat temu. Zrobiłam i nigdy więcej do auta nie wsiadłam. Boje się, wręcz wpadam w panikę kiedy ktoś chce mnie zmusić. Nie jestem w stanie nawet przeparkowac auta na ogrodzie 5 metrów dalej, żeby stalo w cieniu. I z każdym rokiem jest coraz gorzej. Nie jest mi potrzebne prawko bo i tak się nie przelamie, a zrobienie go było takim stresem, ze chyba z 5 lat krócej będę przez to żyć. Po co kogoś zmuszać? Rodzice chcą mieć darmową taryfę?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie