Czy powinnam rzucić pracę?

„Szefowi odbiło” – pisze wprost Ania.
Czy powinnam rzucić pracę?
Fot. pexels
08.06.2022

Dostałam posadę jako asystentka w biurze pewnej firmy. Nie zarabiam dużo, ale to w końcu mój pierwszy raz, poza tym nie mam żadnego specjalnego wykształcenia.

Na początku było ok. Dosyć młody szef (właściciel) starał się rozkręcać biznes, nie było zbyt wyraźnego podziału obowiązków, wszystko jakoś szło, lubiłam przychodzić do pracy. Ostatnio jednak wiele się zmieniło. Jemu coś odbiło, a pracowników zaczął traktować jak śmieci. Już nie pamiętamy kiedy ostatnio za coś nas pochwalił, mimo że obowiązki wypełniamy jak należy. Ciągle coś mu nie pasuje. I gdyby chociaż komunikował nam zarzuty w kulturalny sposób… On jednak używa wulgaryzmów, wykrzykuje, mówi że siłą nas tu nie trzyma.

Próbowaliśmy już z nim dyskutować, ale to go tylko bardziej nakręca. W sumie w firmie pracuje kilkanaście osób, z których kilka już podjęło decyzję o odejściu. Jakoś po znajomości podostawali pracę. Ja mam jednak obiekcje. Po pierwsze nie mam niczego nagranego, żadnej nowej pracy, a z czegoś trzeba żyć. Po drugie, mimo że facet jest podły i chamski, ja nie chcę zniżać się do jego poziomu i wyskakiwać z zagraniem poniżej pasa… Co powinnam zrobić? Jak postąpić? Unieść się honorem i odejść, zostając bez pracy czy może podkulić ogon pod siebie, zbuntować przeciwko grupie i dalej znosić upokorzenia?

Ania

Czy powinnam rzucić pracę? Zagłosuj:

86 % tak
14 % nie

Polecane wideo

Te znaki zodiaku mogą liczyć na lato pełne miłości. Kto przeżyje gorący romans?
Te znaki zodiaku mogą liczyć na lato pełne miłości. Kto przeżyje gorący romans? - zdjęcie 1
Komentarze (34)
Ocena: 4.53 / 5
gość (Ocena: 5) 14.06.2022 13:46
Sama zatrudniam ludzi i jak to czytam to mi się nóż w kieszeni otwiera. Nie pracuje się z człowiekiem, który nie ma szacunku do innych. Jeśli w ten sposób traktuje swoich pracowników czy kogokolwiek to jest za przeproszeniem śmieciem i tyle. Może Wasze zwolnienia dadzą mu do myślenia, nie ważne zreszta co on zrobi. Pamiętaj, ze nikt, absolutnie nikt nie ma prawa Cię tak traktować. Zostając tam deptasz swoją godność. Znajdziesz inna prace, jest teraz naprawde dużo pracodawców, z którymi się dobrze pracuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 14.06.2022 13:33
Szef powinien cię wywalić.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.06.2022 17:25
I ty się jescze zastanawiasz? Weź ty się szanuj i odejdź. W Polsce jest jakiś kult zapierdolu. Dać się traktować jak g*wno stulić dziub i jescze za to podziękować. Idź na L4 od psychiatry i wykorzystaj ten czas na szukanie czegoś innego. Szkoda życia i zdrowia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.06.2022 15:07
Jak odejdziesz z pracy, to nic nie zmienisz, szef nowe osoby będzie traktować tak samo. Stań mu ościś w gardle, skoro już myślisz o odejściu. Nie masz nic do stracenia. Osoby odchodzące mogą go obsmarować w internecie (w sensie tą firmę). Możesz też zgłosić złe traktowanie (mobbing). Jest wiele opcji.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 08.06.2022 14:13
Ja nigdy nie rzuciłabym pracy nie mając niczego innego na oku. Tak mam i już. W poprzedniej pracy byłam bardzo źle traktowana przez kierownika, psychicznie byłam wykończona i chciałam iść na L4, tak z miesiąc, żeby po prostu odetchnąć od tego idioty. W dniu umówionej wizyty u lekarza dostałam inną propozycję pracy. W nowym miejscu pracuję już 4,5 roku i nie zapowiada się, żebym chciała stad odejść. Jeżeli wiec nie masz niczego w zanadrzu a psychicznie nie dajesz rady- idź do lekarza.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie