Czy puścić nastoletnią córkę do szkoły w innym mieście?

„Sądziłam, że będzie z nami przynajmniej do matury”.
Czy puścić nastoletnią córkę do szkoły w innym mieście?
Fot. pexels (Olia Danilevich)
01.06.2022

W przyszłym roku moja córka będzie zdawała egzamin ósmoklasisty. Potem nie zamierza jednak kontynuować nauki w naszym mieście, tylko w stolicy. Znalazła tam liceum artystyczne, które ma wysoki poziom i stwierdziła, że bardzo chce się tam dostać. To nie jest jakieś jej widzimisię. Marzy o tym i pewnie zrobi wszystko, żeby rozpocząć tam edukację.

Z jednej strony jestem dumna z jej ambicji i odwagi, z drugiej nie wyobrażam sobie, żeby moje nastoletnie dziecko tak szybko rozpoczęło samodzielne życie. Różnie przecież może być. Wpadnie w złe towarzystwo, a ja jej na przykład nie będę mogła upilnować… Poza tym nie jestem jeszcze gotowa na wypuszczenie jej z domu. Sądziłam, że będzie z nami przynajmniej do matury.

Zobacz także: Facet obiecał, że się odezwie, a milczy…

Bardzo proszę o wskazówki od mam, które wypuściły nastoletnie dzieci do innego miasta. Jak się z tym czułyście? Czy działy się jakieś niepokojące rzeczy?

Trochę liczę, że córce ten pomysł jeszcze przejdzie w ciągu najbliższego roku, ale jeśli nie, muszę wiedzieć, co robić.

Danuta

Czy puścić nastoletnią córkę do szkoły w innym mieście? Zagłosuj:

65 % tak
35 % nie

Polecane wideo

Nosi rozmiar 100 GG, a jej biust nie przestaje rosnąć. 19-latka cierpi na gigantomastię
Nosi rozmiar 100 GG, a jej biust nie przestaje rosnąć. 19-latka cierpi na gigantomastię - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 03.06.2022 15:36
Najpierw jedź i pooglądaj te człekopodobne stwory, które chodzą do szkół artystycznych. Jak chcesz mieć w domu jakiegoś upiora zamiast córki, to spoko, puść ją. Ale będziesz się za nią wstydzić na ulicę wyjść.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 01.06.2022 23:33
Jeśli chcesz młodo zostać babcią, to tak, puść ją. Tak na poważnie, nie pozwoliłabym nieletniej córce mieszkać w jakimś akademiku, z dala od domu i dyscypliny. Co innego po maturze, na studiach. A teraz czekam na hejty.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 01.06.2022 15:21
Puść ją i niech się dziewczę puszcza na spokojnie w szknej bursie. W domu nie będzie miała takich możliwości jak w dużym mieście.
zobacz odpowiedzi (9)
gość (Ocena: 1) 01.06.2022 15:05
Niech jedzie na Erasmusa.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.06.2022 14:57
W złe towarzystwo może wpaść bez względu na to czy mieszka z wami czy nie. To kwestia już waszego zaufania do niej. Ale wydaje sie być ambitną dziewczyną, która ma konkretny cel. Wątpię by to zawaliła z powodu towarzystwa czy dla imprez. Nie podcinaj jej skrzydeł
odpowiedz

Polecane dla Ciebie