Czy dać szansę chłopakowi, z którym nie mam żadnych wspólnych zainteresowań?

„Praktycznie codziennie wychodzi jakaś kwestia, która pokazuje, jak jesteśmy różni”.
Czy dać szansę chłopakowi, z którym nie mam żadnych wspólnych zainteresowań?
Fot. Unsplash (Mohammad Faruque)
31.05.2022

Rozmawiam aktualnie na Facebook Dating z kilkoma chłopakami. Rozmowy toczą się różnie, ale najbardziej klei mi się dialog z Pawłem. Wychodzi to wszystko jakoś tak naturalnie, nie na siłę. On jest gadułą, więc ciągle jest o czym dyskutować.

Z tych rozmów jasno wynika jednak, że praktycznie nic nas nie łączy. Mamy inne zainteresowania, upodobania kulinarne, podróżnicze, poglądy, gusta muzyczne, kinowe, nawet zwierzęta lubimy różne, bo ja wolę psy, a on koty. Wydaje mi się, że to jakoś tak nie rokuje na przyszłość i nie wiem, czy dawać szansę tej znajomości.

Zobacz także: Facet obiecał, że się odezwie, a milczy…

Powolutku zaczynam się angażować. Lubię jak do mnie pisze i czekam na jego wiadomości, ale praktycznie codziennie wychodzi jakaś kwestia, która pokazuje, jak jesteśmy różni.

Chciałabym prosić o radę, bo może są tu dziewczyny, które są w związkach z facetami kompletnie różnymi pod względem charakteru i zainteresowań od nich, a mimo to relacja układa się dobrze?

Ania

Czy dać szansę chłopakowi, z którym nie mam żadnych wspólnych zainteresowań?

Zagłosuj:

53 % tak
47 % nie

Polecane wideo

Znaczenie 10 najpopularniejszych imion żeńskich w Polsce
Znaczenie 10 najpopularniejszych imion żeńskich w Polsce - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.06.2022 09:17
Brak wspólnych zainteresowań można zmienić, znaleźć coś co jednak was połączy, ale poglądy? Ty np. chcesz się rozwijać, a facet, żebyś rodziła 5 dzieci i stała przy garach. Albo ultrakatol, skrajny ateista, skrajny prawak, skrajny lewak. Takich elementów moim zdaniem się nie da połączyć i jest to stratą czasu. Można coś tam poudawać jakiś czas, ale na dłuższą metę nie da rady.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.05.2022 23:59
Może miłość Was połączy:) Daj mu szansę i zobaczcie się w realu, jeśli będzie chemia to wiadomo:)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.05.2022 22:30
Wspólne zainteresowania nie muszą łączyć ;) A ich brak nie musi dzielić. Tylko może pojawić się zgrzyt, kiedy albo ty albo on za x czasu poznacie kogos nowego, kto oprócz bycia fajnym człowiekiem po prostu, ma tez taka sama zajawke. Moze sie pojawic zauroczenie i zludzenie, ze osoba ktora lubi tego samego autora czy zespol jest niby bliższa. Jeśli nie jest to tak, że jeden lubi klasykę a drugi disco polo i nie ma wiekszych roznic mentalnych - to nie ma problemu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.05.2022 11:03
Widzieliście się na żywo? Wiadomości a kontakt w realu to zupełnie co innego.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.05.2022 10:44
Nie jest istotne że macie dwie różne pasje. Największym problemem jest, gdy jedna osoba ma pasję, a druga nie. Wtedy jedno nie zrozumie drugiego, gdy to będzie wolało poświęcić czas i pieniądze na swoją pasję zamiast na partnera. Wtedy zaczyna się zazdrość, zabranianie, kłótnie, a kończy się najczęściej rozpadem związku.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie