Siostra chce umalować mnie na mój ślub. Zgodzić się?

„Problem polega na tym, że ona jest początkującą wizażystką”.
Siostra chce umalować mnie na mój ślub. Zgodzić się?
Fot. pexels (Duane Viljoen)
27.05.2022

Moja siostra właśnie zmienia swoją ścieżkę zawodową. Wcześniejsza praca nie dawała jej satysfakcji, więc postanowiła wszystko postawić na jedną kartę i zostać wizażystką. Za nią już kilka kursów. Twierdzi, że wreszcie robi to, co lubi.

Ona dopiero zaczyna, nie miała jeszcze wielu klientek, ale bardzo się stara o to, żeby to zmienić. Zaproponowała, że umaluje mnie na mój ślub. Ja w zamian mam się zgodzić na zamieszczenie zdjęć makijażu w jej social mediach.

Zobacz także: Kiedy powiedzieć mu o tym, że mam dziecko?

Jej propozycja jest dla mnie trochę kłopotliwa. Nie wszystkie wykonywane przez nią makijaże mi się podobały. Chyba na własnym ślubie chciałabym mieć piękny, trwały makijaż, a tutaj jest jednak trochę ryzyko ze względu na jej niewielkie doświadczenie.

Mam już wstępnie zarezerwowaną inną wizażystkę z bardzo dobrymi opiniami, ale boję się odmówić siostrze. Nie chcę jej podcinać skrzydeł, czy sprawiać przykrości. Jej oferta naprawdę jest dla mnie problematyczna. Co robić? Doradźcie, proszę.

K.

Siostra chce umalować mnie na mój ślub. Zgodzić się? Zagłosuj:

16 % tak
84 % nie

Polecane wideo

Wymarzona sesja ślubna. Pomysły, na które warto namówić fotografa
Wymarzona sesja ślubna. Pomysły, na które warto namówić fotografa - zdjęcie 1
Komentarze (22)
Ocena: 4.27 / 5
gość (Ocena: 5) 30.05.2022 18:42
Poproś siostrę by Cię umalowała na panieński albo na poprawiny (o ile robicie) albo poproś ją o próbny makijaż. Nie ma nic złego w odmawianiu i mówieniu o tym, że źle się czujesz w makijażu. W końcu to Twój wielki dzień i zależy Ci by wyglądać i czuć się dobrze.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 30.05.2022 11:31
Koniecznie się zgodz. Będziesz wyglądała jak joker.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.05.2022 13:32
Ja nigdy nie byłam zadowolona z makijażow, które robiły mi wizażystki, nawet te z najlepszymi opiniami. Po kilku próbach uznałam, ze żadna wizażystka nie umaluje mnie tak jak ja sama, ponieważ mnie nie zna, nie do końca jest w stanie w ciągu jedne czy dwóch wizyt dobrze się zorientować co mi pasuje, jaka mam budowę oka itd. Teraz, będąc na Twoim miejscu postawiłabym na siostrę, ale pod warunkiem, ze ona wykonałaby na mnie przynajmniej 7-10 makijaży. Po takiej ilości nie miałabym obaw. Możliwe, ze siostra jest do ciebie podobna, sama ma pewnie opanowane do perfekcji malowanie siebie samej, wiec może wystarczy, ze zrobi Ci swój pokazowy makijaż i będzie efekt wow.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.05.2022 06:51
Może zaproponuj jej, żeby umalowała Cię na wieczór panieński albo poprawiny, jeżeli organizujesz. Na makijaż ślubny idź do doświadczonej kosmetyczki, makijaż musi być odpowiedni, żeby dobrze wyglądał na zdjęciach. Nie ryzykuj.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.05.2022 16:43
popros ja o wykonanie makijazu probnego, jelsi nie bedziesz zadowolona to odmow
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie