Nie znoszę nowego chłopaka przyjaciółki. Powiedzieć jej o tym?

„Nie wiem, co ona w nim widzi”.
Nie znoszę nowego chłopaka przyjaciółki. Powiedzieć jej o tym?
Fot. Unsplash (Kate Hliznitsova)
19.05.2022

Moja przyjaciółka od trzech miesięcy spotyka się z nowym chłopakiem. Przedstawiła mi go dopiero w ostatni weekend. Wcześniej widziałam go tylko na zdjęciach. Szczerze? Nie wiem, co ona w nim widzi. Z wyglądu nic specjalnego, a już na pewno nie jej liga. Ona jest ładna, kobieca. On niski, ma delikatną otyłość, źle obcięte włosy, niechlujny zarost.

Fizyczność oczywiście nie jest najważniejsza. Zdziwiłam się, że jest z kimś takim, ale to jej życie, jej wybór. Pomyślałam, że dam temu facetowi czystą kartę. Chcę go poznać, bo pewnie z charakteru okaże się super. Niestety, tutaj także klapa. Na naszym spotkaniu zapoznawczym był gburowaty, wywyższał się, kompletnie nie miał poczucia humoru. Ponownie się zastanawiałam: co ona w nim widzi?

Zobacz także: Kiedy powiedzieć mu o tym, że mam dziecko?

Ona ma za sobą kilka nieudanych związków. Ostatnio dwa lata była sama. Może związała się z nim ze strachu. Wszyscy z naszej paczki są w udanych relacjach, ja również. Pewnie źle się czuła jako singielka. Nie rozumiem jednak takiego myślenia, bo ona zasługuje na kogoś lepszego. Nie chodzi o to, żeby być z byle kim.

Doradźcie proszę, czy powinnam jej to szczerze powiedzieć. Wiem, że to jej życie, jej decyzje. Nie chcę jej robić przykrości, bo może ona faktycznie widzi w nim coś, czego ja nie dostrzegłam, ale chyba będę się czuła nie fair wobec niej, udając że jej nowy facet to strzał w dziesiątkę. Ona jest dla niego po prostu za dobra.

Aśka

Nie znoszę nowego chłopaka przyjaciółki. Powiedzieć jej o tym? Zagłosuj:

62 % tak
38 % nie

Polecane wideo

„Naga suknia ślubna” podzieliła internautów. „Wszystko w niej widać”
„Naga suknia ślubna” podzieliła internautów. „Wszystko w niej widać” - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.05.2022 08:51
Nie zrobił ani jej ani Tobie nic złego więc nie wypada się wtrącać w takie sprawy, to byłoby nie na miejscu, nie mówi się takich rzeczy bo każdy ma swój gust i prawo do podejmowania własnych decyzji.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2022 00:27
Z chłopakiem koleżanki nie wygrasz. Ja mojej koleżance nic nie mówiłam, mimo że bardzo nie lubiłam jej chłopaka. Taki manipulant, ale wiedziałam, że jest w niego tak zapatrzona, że ja nie mam szans. Mimo to on wyczuł, że ja go nie polubiłam i bał się, że jej coś nagadam. I co? Koleżanka z błahego powodu zerwała ze mną kontakt. To taka głupota, że nikt normalny by się nie obraził (ja na pewno nie), a ona aż urwała kontakt. Próbowałam jej wytłumaczyć co i jak, ale nawet nie chciała gadać. Nieźle musiał na mnie nadawać, że aż urwała ze mną kontakt. Na początku mnie to bolało, że jak można dłuższą znajomość ot tak urwać przez faceta, z którym się jest 3 miesiące, bez próby pogodzenia się, wytłumaczenia. Jednak przemyślałam wszystko i stwierdziłam, że nie warto się przejmować kimś, kto tak łatwo wyrzucił znajomość ot tak. Jakby jej zależało, to by się wcześniej czy później odezwała. Choćby z tęsknoty. Bo ja za nią czasami tęsknię. Z drugiej strony wypisywałam już do niej. Napisalam dłuższą wiadomość, z wytłumaczeniem wszystkiego. Nie odezwała się. Nie rozumiem, jak można z kimś trzymać, lubić kogoś, zwierzać się z różnych rzeczy. A potem z dnia na dzień urwać znajomość i to przez głupotę. Bo najpewniej facet jej coś nagadał (gdy była ze swoim ex byli wszystko okej, a gdy poznała tego nowego nagle urwala ze mną kontakt). Dlatego ja mówię- z chłopakiem koleżanki nie wygracie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.05.2022 11:52
Tez nie lubiłam chłopaka przyjaciółki. Jechał po mnie jak po łysej kobyle zupełnie bez powodu. Był burakiem i powiedziałam przyjaciółce, że jej kibicuję, ale nie chcę go widywać, bo nie umiem się z nim dogadać. Byli ze sobą jakiś czas, ona akceptowała moją niechęć do niego, nie naciskała na wspólne spotkania. Gdy się widziałyśmy, słuchałam opowieści o nim, czasem doradzałam (bez złośliwości) i tyle. Nie jest łatwo tak żyć, ale się da, o ile obie jesteście na tyle dojrzałe, żeby się o niego nie pokłócić.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 19.05.2022 10:10
Jeśli ten chłopak nie krzywdzi Twojej przyjaciółki to pozostaje Ci tylko zaakceptować jej związek. Nie musisz go lubić, ale też nie gadaj na niego źle. Tak wybrała i widocznie ma coś w sobie. Może przy niej jest inny, nie każdy jest duszą towarzystwa
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie