Czy moja córeczka jest otyła? Ma 3 lata i waży...

Trudno nazwać ją niejadkiem, bo aż sama się prosi o jedzenie.
Czy moja córeczka jest otyła? Ma 3 lata i waży...
Fot. Unsplash (Jose Ibarra)
18.05.2022

Jestem mamą 3-letniej córeczki. W mojej rodzinie nigdy nie było problemu otyłości, chociaż mała urodziła się dość duża. Ponad 4 kilogramy. Od początku ma apetyt, najpierw pierś, potem butelki, słoiczki, powoli wchodziły kolejne dania. Trudno nazwać ją niejadkiem, bo aż sama się prosi o jedzenie.

O ile wiem, to dziecko w jej wieku powinno ważyć mniej więcej 12-15 kg. Córka waży już prawie 22. Ma zaokrągloną buzię i pulchne nóżki, ale ja nie widzę tutaj nic groźnego. Przecież to dziecko i na pewno z tego kiedyś wyrośnie. Przyjdzie taki czas, że wyciągnie ją do góry i problemu nie będzie. Na razie niech sobie będzie pulchna. Najważniejsze, że jest zdrowa i szczęśliwa.

Zobacz także: Kiedy powiedzieć mu o tym, że mam dziecko?

Mój brat stwierdził jednak, że mała ma otyłość i że to moja wina. Przecież ja jej nie tuczę, moje dziecko ma apetyt, więc mam mu jedzenie sprzed nosa zabierać?

Nie wiem już sama, co o tym wszystkim myśleć. Mam powód do niepokoju?

B.

Czy moja córka jest otyła? Zagłosuj:

87 % tak
13 % nie

Polecane wideo

Dzieci tej pary wyglądają jak postaci z Disney’a!
Dzieci tej pary wyglądają jak postaci z Disney’a! - zdjęcie 1
Komentarze (32)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.05.2022 11:31
Powinnaś ją zabrać do lekarza, żeby to sprawdził. Potem wdrażać odchudzanie. Im wcześniej tym lepiej, nie czekaj aż będzie starsza, bo będzie jeszcze trudniej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.05.2022 23:13
Jest gruba, jak będzie miała 15 lat to też powiesz, że wyrośnie? Teraz sorry ale nastolatki to grube i napuchnięte kluski, uda jak dwa klocki. Kiedyś w szkole grube dziewczyny można było policzyć na palcach jednej ręki a teraz jest odwrotnie... Pracuję w szkole więc widzę jak się to zmieniło.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 18.05.2022 21:37
Biedne dziecko...
odpowiedz
Julia32 (Ocena: 5) 18.05.2022 19:23
Moje siostry tez tucza swoje niemowleta po prostu dzieci maja duza nadwage i wygladaja na kilka miesiecy starsze niz sa,ale co sie dziwic syn jednej siostry non stop jedzenie w reku dla niemowlat a corka drugiej siostry wiecznie na piersi plus kaszki dostaje. Wogole teraz niemowlaki,dzieci i nastolatki to jakies mutanty sa wyrosniete
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 18.05.2022 18:53
To dziecko jest otyłe. Nadwagę by miała przy mniejszej ciężkości, tak jakby utyla ponadprogramowy kilogram. Ale nie, dzieci nie będą się z niej wyśmiewac, wczoraj przechodziłam obok placu zabaw dla przedszkolaków, gdzie ponad 40 osobowe stadko dzieci się bawiło, a może 3-4 dzieci wyglądała normalnie. Takie małe słoniątka się toczyły po trawie. W to wina obzerajacych się matek. A potem się dziwią że położnik je w szpitalu obraża, bo zamiast przytyć do 12 kg w ciąży, to zyskały 30-40 kg nadmiarowego tłuszczu. Tylko jedna moja koleżanka wyglądała normalnie w ciąży, przytyła niecałe 12 kg i urodziła syna 2.8 kg, zdrowego i naturalnie. Reszty nie komentuję. Zdrowe dziecko ma wagę urodzeniową między 2.6-3.5 kg. 4 kg i powyżej to chore dzieci przy urodzeniu. Ale gdyby to powiedziała położna, pielęgniarka, lekarka na głos, to by je zlinczowali w tym szpitalu. Laski żrą a nie jedzą. Moją mama w pierwszej ciąży przytyła niecałe 7 kg, w książeczce zdrowia wpisano że 9 kg, żeby jej w 9 miesiącu nie położono i nie utuczono. Brat 2.6 kg, zdrowy mężczyzna. Później w wieku prawie 37 lat urodziła mnie, w ciąży przytyła 12 kg i mówiła, że nigdy się tak źle nie czuła, wyglądała jak słonica i 3 miesiące po porodzie dochodziła do wagi pierwotnej. Po urodzeniu brata wróciła do normy po 2 tygodniach i tak powinno być. Nigdy nie jadłam kebaba, hamburgera ani nic podobnego. W moim domu nie było chipsów, pepsi, coli, słodzonych napojów owocowych i tym podobnych wynalazków. Dla mnie kakao to było coś słodkiego na kolację. Oczywiście z gorzkiego kakao decomoreno ;-) za komuny, jak były kartki, to nie było grubych dzieci i dorosłych.
zobacz odpowiedzi (11)

Polecane dla Ciebie