Czy to normalne, że w wieku 30 lat nie mam żadnych przyjaciółek?

„Momentami czuję się bardzo samotna”.
Czy to normalne, że w wieku 30 lat nie mam żadnych przyjaciółek?
Fot. Unsplash (Edu Grande)
11.05.2022

Mam na imię Karina, w lutym skończyłam 30 lat. Pracuję w sklepie spożywczym, obecnie nie mam partnera. Nie mam też ani jednej przyjaciółki. Otacza mnie dużo miłych osób w pracy. Mam koleżanki, ale z żadną z nich nie mam głębszej więzi. Może to z powodu ich wieku, bo są sporo starsze ode mnie. Brakuje mi czasem towarzystwa rówieśniczki, z którą mogłabym pójść do kina, czy na imprezę.

5 lat temu wyprowadziłam się z mojej rodzinnej miejscowości. U nas trudno o pracę, więc moje dwie najbliższe przyjaciółki wyprowadziły się za granicę. Kontakt z nimi jest teraz rzadki. Ja potrzebuję kogoś tutaj, na miejscu. Żeby fizycznie się czasem spotkać, pogadać, pośmiać. Nie mam nawet czasem komu się wypłakać. Czuję się bardzo samotna.

Zobacz także: Przyjaciółka zasypuje mnie zdjęciami swojego dziecka

Zastanawiam się, czy to normalne, że w tym wieku nie mam żadnych bliskich przyjaciółek. Bardzo mi to doskwiera i chciałabym to zmienić, ale z natury jestem nieśmiała. Gdzie mogę poznać osoby, z którymi nawiążę przyjacielską relację na lata?

Karina

Czy to normalne, że w wieku 30 lat nie mam żadnych przyjaciółek? Zagłosuj:

71 % tak
29 % nie

Polecane wideo

Numerologia Twojego nazwiska. Wylicz swoją wibrację
Numerologia Twojego nazwiska. Wylicz swoją wibrację - zdjęcie 1
Komentarze (73)
Ocena: 4.95 / 5
gość (Ocena: 5) wczoraj 12:57
Ja jestem zbyt wybredna na przyjaciółki. Czasami brakuje mi spotkań w damskim gronie, ale jak wychodzę z koleżankami, to zaraz się zaczyna obgadywanie innych, czego nie umiem zaakceptować. Nie mam fałszywych kontaktów. Jak kogoś nie lubię, to ta osoba o tym wie, co nie znaczy, że jestem nieprzyjemna. Po prostu kulturalnie komunikuję, że np. nie chcę z kimś spędzać czasu bo nie odpowiada mi takiej osoby poczucie humoru, czy tam coś innego. Wśród moich koleżanek obgadywanie to standard. Tylko jedna opuszcza biuro, a już się, zaczyna. To tylko znak, że jak ja wychodzę, to o mnie też się gada. Nie biorę w takich gierkach udziału. Od przyjaciół oczekiwałabym szczerości, a już byłoby marzeniem, jakby mieli wesołe usposobienie i lubili aktywnie spędzać czas. Taki jest mój mąż i jedna pani 20 lat starsza ode mnie, o której najprędzej piwiedzialabym 'przyjaciółka'. Może mam pecha, ale w moim otoczeniu króluje brak szczerości, brak zainteresowań, brak ambicji. Ludzie nienawidzą sukcesów innych, nie lubią przyznawać, że inna kobieta jest piękna itp.. Czasem marzy mi się przyjaciółka, ale nie chce marnować czasu na budowanie relacji z kimś, kto np. na mój komentarz 'patrz, wow, ale tamta dziewczyna ma talent malarski' odpowie w, stylu 'ale za to jest brzydka'.
zobacz odpowiedzi (3)
Julia32 (Ocena: 5) 14.05.2022 21:56
Ja mam kolezanki-ogolnie lubie poznawac nowych ludzi latwo mi nawiazac kontakty z ludzmi. Natomiast jeszcze nie poznalam takiej osoby, ktora bym mogla nazwac przyjaciolka-wszystkie jak narazie to dla mnie kolezanki
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 14.05.2022 09:14
Zawsze mozesz pracować jako córa Koryntu i poznasz wielu przyjaciół ..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.05.2022 00:28
Nie jest to normalne
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.05.2022 09:27
Zycie przez przyjaźni jest puste tak samo jak życie bez miłości.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie