Czy wziąć ślub z chłopakiem, którego nie akceptują moi rodzice?

Rodzice Kasi nie akceptują jej chłopaka, bo nie skończył studiów i przeżył burzliwą młodość.
Czy wziąć ślub z chłopakiem, którego nie akceptują moi rodzice?
Fot. Unsplash (Almos Bechtold)
04.05.2022

Mam 22 lata, jestem zaręczona. Byłabym najszczęśliwszą osobą na świecie gdyby nie jedno. Kocham mojego chłopaka, który uważam jest wspaniałą osobą, ale moja rodzina go nienawidzi.

On ma za sobą burzliwą młodość. Nie zdał raz do następnej klasy, a poza tym skończył zawodówkę, co też nie bardzo im odpowiada. Tłumaczyłam ojcu, że to lepiej, że on ma w ręku fach, bo łatwiej wtedy o pracę. Mama błagała, żebym się z nim rozstała, chciała żebym poszła na studia gdzieś do dużego miasta, kogoś poznała z pozycją i pieniędzmi. Ale ja nie chciałam.

Dzisiaj piszę licencjat i pracuję w hurtowni jako sekretarka. Dzięki temu mogę cały tydzień widzieć się z narzeczonym codziennie, bo choć nie mieszkamy razem, to on pracuje tu gdzie ja, jako magazynier. Nie zarabia źle, potrafi nawet trochę odłożyć.

Zobacz także: Moja siostra znów wdała się w romans z żonatym facetem

Oni widzą w nim chłopaka z zawodówki, a ja kochanego faceta, z którym łączy mnie tyle wspomnień. Zależy mi na nim, chcę z nim być i zostać jego żoną. Mój ojciec zapowiedział, że nie pojawi się na ślubie, a mama twierdzi, że boję się samotności i dlatego się go kurczowo trzymam. Ich brak akceptacji bardzo mnie boli, dlatego jeszcze nie wyznaczyłam daty ślubu. Nie wiem, co robić. Czy oni kiedykolwiek się do niego przekonają?

Kasia

Czy wziąć ślub z chłopakiem, którego nie akceptują moi rodzice? Zagłosuj:

80 % tak
20 % nie

Polecane wideo

Horoskop miłosny na MAJ
Horoskop miłosny na MAJ - zdjęcie 1
Komentarze (36)
Ocena: 4.89 / 5
Catherine Main (Ocena: 5) 25.10.2022 22:37
Ale teraz mam Filipa i nie zasługuje że go wybrałam. 😚🥰😍😘🥰🥰🥰🥰🥰
odpowiedz
Catherine Main (Ocena: 5) 25.10.2022 22:35
Moi rodzice nie akceptowali moich chłopaków miałam: Miłosza, Tomka, Natana, Jurka. Ale nie akceptowali dobrych chłopaków bo nie było bogaci moi rodzice byli nie od wybierania mi chłopaka wiecie że niektórzy mnie zrozumią.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.08.2022 12:42
💪💪👍👍👌👌👏👏🤜🤛🤝
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.08.2022 04:08
Nie rezygnuj z miłości, ale też nie spiesz się ze ślubem. Rodzice życia za Ciebie nie przeżyją, musisz sama zdecydować, jeśli zerwiesz z chłopakiem, możesz potem całe życie żałować. Ale też trzeba się zastanowić, dlaczego rodzice tak mocno go nie akceptują. Nie wolno podejmować decyzji zbyt pochopnie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 28.05.2022 14:35
To czy facet jest po zawodówce czy nie nie ma znaczenia. Jak znajdują wspólny język to jest połowa sukcesu. Ważne że się kochają. Jak facet Dobrze ja traktuje to powinna nie oglądać się na zdanie rodziców tylko robić swoje. I to nie prawda że faceci po studiach są elokwentni umieją się zachować. Znam ludzi po studiach co gorzej się zachowywali niż po zawodówce. Siano mieli w głowach więc proszę nie generalizować. Jeśli jest ok nie pije nie ćpa nie bije jej to powinna nie oglądać się na zdanie rodziców. Ten jej mężczyzna może być sto razy mądrzejszy od jej rodziców ale I od wykształconych chloptasiow.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie