Czy mogę umówić się z byłym chłopakiem mojej siostry?

„Boję się, że już sama rozmowa na ten temat zepsuje nasze rodzinne relacje”.
Czy mogę umówić się z byłym chłopakiem mojej siostry?
Fot. pexels (Maksim Goncharenok)
26.04.2022

Moja siostra i Marcin byli parą w liceum. Ja jestem od nich młodsza o 4 lata. Oni mieli wtedy 18 lat, ja 14. Rodzice bardzo lubili Marcina, ja też nieźle się z nim dogadywałam, ale ze względu na różnicę wieku byłam dla niego dzieciakiem. Spotykali się przez rok, a po maturze ich drogi się rozeszły. Siostra z tego powodu cierpiała, bo była w nim bardzo zakochana.

Od tamtego czasu minęło 7 lat. Moja siostra jest teraz zaręczona i szczęśliwa z innym, a o Marcinie już w ogóle nie wspomina. Ja przypadkowo spotkałam go niedawno w naszym rodzinnym mieście. Początkowo mnie nie poznał, bo pamiętał mnie jeszcze z czasów, jak byłam dzieciakiem. On nie zmienił się jednak za dużo jeśli chodzi o twarz. Wyprzystojniał i ma bardziej męską sylwetkę, ale od razu wiedziałam, że to on. Porozmawialiśmy chwilę, powspominaliśmy dawne czasy. Powiedział mi, że ładnie teraz wyglądam. Po powrocie do domu zobaczyłam, że mam od niego zaproszenie do grona znajomych na Facebooku. Przyjęłam je, a on od razu napisał, że fajnie się było tak przypadkiem zobaczyć i czy miałabym ochotę umówić się z nim na kawę w Warszawie.

Zobacz także: Przyjaciółka zasypuje mnie zdjęciami swojego dziecka

Ochotę mam, i to dużą, ale boję się mówić o tym mojej siostrze i rodzicom. Jeśli coś by między nami zaiskrzyło, a jest na to duża szansa, to może być dziwnie. Jak na to zareagują rodzice? Co pomyśli siostra? Jest ostatnią osobą, którą chciałabym zranić, ale z drugiej strony, skoro ona już układa sobie życie u boku kogoś innego, to może nie będzie nic złego w randkowaniu z jej byłym?

Dać sobie spokój z Marcinem czy porozmawiać z siostrą? Nie chcę, żeby moje relacje z nią się zepsuły, a już sama rozmowa na ten temat może być dla niej nielojalnością z mojej strony. Doradźcie.

Marta

Czy mogę umówić się z byłym chłopakiem mojej siostry? Zagłosuj:

67 % tak
33 % nie

Polecane wideo

Siostrzane znaki zodiaku. Kto jest Twoją bratnią duszą?
Siostrzane znaki zodiaku. Kto jest Twoją bratnią duszą? - zdjęcie 1
Komentarze (31)
Ocena: 4.87 / 5
gość (Ocena: 5) 12.05.2022 19:48
Katarzyna [email protected] jedziemy do Oli ? Ona mieszka w Warszawie
odpowiedz
N.K (Ocena: 5) 29.04.2022 13:24
Bez żartów to zwykły ex z czasów szkolnych a nie narzeczony który zostawił ją przed ołtarzem . Siostra ma narzeczonego zdaje się więc byłaby ogromnie samolubna i egoistyczna gdyby stała Tobie na drodze tego związku....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2022 22:59
Czy Was wszystkie pogięło? On nie jest aktualnym facetem siostry, tylko byłym siostry. Siostra jest w szczęśliwym związku. Więc co stoi na przeszkodzie? Siostra nie powinna sobie rościć praw do byłego faceta, skoro jest związana z innym. Natomiast młodsza siostra ma skrupuły, więc powinna porozmawiać ze starszą, wyjaśnić, skoro to da jej poczucie, że jest fair. Tak czy inaczej starsza nie powinna być zazdrosna o mężczyznę z przeszłości. Nic ich już nie łączy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2022 22:49
Powiedz typowi, ze on w tej rodzinie jest już spalony aaaaaaaaaaaale jeśli ma brata to brat może spróbować hahahaha
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2022 22:32
Gdyby to był ex przyjaciółki czy koleżanki to moze. To ex twojej siostry, to jest niesmaczne.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie