Siostra chce, żeby mój chłopak został chrzestnym jej syna. To dobry pomysł?

„Nie jesteśmy nawet zaręczeni. Nie wiem, czy on zostanie w rodzinie”.
Siostra chce, żeby mój chłopak został chrzestnym jej syna. To dobry pomysł?
Fot. Unsplash (Joshua Reddekopp)
22.04.2022

Moja siostra niedawno po raz pierwszy została mamą. Niedługo będzie chrzest Leosia, jej synka. Ja zostałam poproszona o to, żeby być mamą chrzestną, a mój chłopak, żeby być chrzestnym. Trochę mnie to zaskoczyło.

Ja jestem odpowiednią osobą do tej roli, bo siostra jest moją najbliższą rodziną. Mój chłopak nie jest jeszcze nawet moim narzeczonym i nie wiem, czy w ogóle zostanie w rodzinie. Siostra poprosiła go o bycie chrzestnym Leosia po pierwsze dlatego, że w naszej rodzinie brakuje mężczyzn, a jej mąż w ogóle nie ma rodzeństwa. Drugi powód jest taki, że siostra bardzo lubi Michała, mojego chłopaka, i chciałaby, żebyśmy się pobrali.

Zobacz także: Przyjaciółka zasypuje mnie zdjęciami swojego dziecka

Ja też chcę wziąć z nim ślub, ale wolałabym, żeby to się toczyło bez żadnego przymusu z niczyjej strony. Nie wiemy, jak potoczy się przyszłość. A jak zerwiemy z Michałem? Leoś wtedy będzie miał utrudniony kontakt z ojcem chrzestnym, a może nawet żaden.

Michał się zgodził pełnić tę rolę, choć prośba na pewno była dla niego niezręczna i pewnie nie chciał robić mojej siostrze przykrości odmową.

Laura

Siostra chce, żeby mój chłopak został chrzestnym jej syna. To dobry pomysł? Zagłosuj:

13 % tak
87 % nie

Polecane wideo

Siostrzane znaki zodiaku. Kto jest Twoją bratnią duszą?
Siostrzane znaki zodiaku. Kto jest Twoją bratnią duszą? - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.04 / 5
gość (Ocena: 5) 27.04.2022 12:29
jakbyscie byli malzenstem to spoko,jak to twoj chlpak to rzeczywiscie slabo
odpowiedz
Julia32 (Ocena: 5) 26.04.2022 12:06
Po pierwsze chrzest niemowlat jest niebiblijny. Kazdy musi sam swiadomie przyjac Chrzest Swiety. Grzech pierworodny nie istnieje,poniewaz Jezus zgladzil ten grzech na krzyzu. Jezeli ksieza bredza"ze niemowle musi sie oczyscic a grzechu pierworodnego to umniejszaja ofierze Jezusa,no to tak jakby stwierdzic "ze jego smierc na Krzyzu byla niewystarczajaca by zgladzic grzech pierworodny". Prawdziwy chrzest ma miejsce w wodzie poprzez zanurzenie jako symbol pogrzebania starego zycia i wynurzenie z wody jako symbol nowego zycia. Kazdy sam musi podjac decyzje, w wieku niemowlecym mozna dziecko przyniesc do kosciola i modlic sie o blogoslawienstwo. Biblia mowi"ze jezeli chociaz jedno z rodzicow jest wierzace to dziecko ma ochrone zbawienia" trwa to az do wieku,gdzie dziecko potrafi odroznic dobro od zla. Za Chrzest nigdy nie powinny byc brane pieniadze jest to ciezki grzech. W wielu kosciolach sa wbudowane baseny,gdzie mozna przyjac Chrzest Swiety.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 25.04.2022 22:27
Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby chrzestnymi było dwóch mężczyzn czy dwie kobiety. Mają to być jedynie osoby wierzące. Nie wzięłabym na chrzestnego kogoś spoza rodziny. Sama odmówiłabym kolezance/znajomej/osobie z rodziny partnera czy męża.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 25.04.2022 14:18
Tak. To bardzo dobry pomysł. Jesteście niemądre.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.04.2022 22:20
Dla mnie całe te chrzciny to poroniony pomysł. Po co utrzymywać tradycję ciągnącą się od średniowiecza i chrzcić małe, nieświadome niczego dziecko ?! Totalna głupota.
zobacz odpowiedzi (8)

Polecane dla Ciebie