Czy friendzone może przemienić się w związek?

Ada nie chce być tylko jego koleżanką.
Czy friendzone może przemienić się w związek?
Fot. Unsplash (Jenna Anderson)
14.04.2022

Nawet nie wiem, jak do tego doszło. Znaliśmy się co prawda wcześniej, ale wielkiej chemii między nami nie było. Pewnego pięknego dnia stwierdziłam jednak, że chyba go kocham i postanowiłam się jeszcze bardziej zbliżyć.

Zobacz również: Czy zostałaś skrytykowana za to, z iloma facetami spałaś?

Od tego czasu jesteśmy praktycznie nierozłączni. Wydzwaniamy do siebie, chodzimy na zakupy, oglądamy filmy, chillujemy w weekendy. Niby o to mi chodziło, ale sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Nie robimy tego jako para, ale... przyjaciele.

Wcześniej próbowałam naprowadzić go na odpowiednie tory i dać do zrozumienia: podobasz mi się i chcę być twoją dziewczyną. Później jakoś to wszystko się zatarło. Nieoczekiwanie przyjęłam rolę bliskiej koleżanki.

Myślałam, że w ten sposób jeszcze łatwiej będzie mi do niego trafić. Wreszcie się zakocha. I co z tego wyszło? Właśnie nie wiem. Ja nic oficjalnie nie mówię, a on... Albo wstydzi się przyznać, albo zwyczajnie nic do mnie nie czuje. Poza przyjaźnią oczywiście.

Co dalej? Mogę niczego nie zmieniać i czekać na cud. Lub wreszcie się wygadać, a on może odwzajemni uczucie. Ale jeśli nie... Wtedy stracę najwspanialszego przyjaciela, a co gorsze - miłość swojego życia.

Ada

Czy friendzone może przemienić się w związek? Zagłosuj:

70 % tak
30 % nie

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY na kwiecień
Horoskop MIŁOSNY na kwiecień - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4.64 / 5
gość (Ocena: 5) 20.05.2022 22:57
Jak go kochasz to mu powiedz czego nie rozumiesz
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 18.05.2022 21:51
Nie niszcz dobrej przyjaźń w takie gówno jak związek
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.04.2022 05:42
To zależy czy jesteś ładna czy paskudna i czy on aby napewno jest hetero czy też może gej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.04.2022 22:24
Z mojej perspektywy wygląda to tak, że gdy chcę mieć w kimś po prostu przyjaciela, to nie kogoś więcej. Friendzone to u mnie friendzone, a nie potential-boy-zone. Przyjaciel jest dla mnie aseksualny i nie potrzebuję, a nawet nie chcę z nim bliskości fizycznej.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.04.2022 11:59
Tak, pod warunkiem że on też się w tobie zakochał. Ale na to wygląda, bo jeśli spędzacie ze sobą tak mnóstwo czasu, to nie wygląda mi to na zwykłe koleżeństwo. Moim zdaniem on czuje to co ty, ale boi się zrobić pierwszego kroku z tego samego powodu co ty.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie