Czy odejść z firmy, w której pracuję dopiero od kilku dni?

Asia obawia się, jak to będzie wyglądało w CV.
Czy odejść z firmy, w której pracuję dopiero od kilku dni?
Fot. Unsplash (Dev Asangbam)
07.04.2022

W poprzedniej firmie pracowałam przez 6 lat. Zachciało mi się jednak zmian. Przeglądałam regularnie ogłoszenia o pracę, wysyłałam CV, chodziłam na rozmowy kwalifikacyjne. W końcu jedna z firm zaproponowała mi etat. Warunki mieli dobre, więc złożyłam wypowiedzenie u siebie i kilka dni temu zaczęłam pracę u nowego pracodawcy.

Wiem, że to dopiero początek, ale kompletnie nie mogę się odnaleźć. Pracy mam o wiele więcej niż w poprzedniej firmie. Jest dużo nowych rzeczy do nauczenia i ogarnięcia. Ludzie niby mili, ale mało jest osób w moim wieku.

Zobacz także: Chciałabym się wyprowadzić do Berlina. Mąż jest przeciwny

Doszło do mnie, że popełniłam błąd. W tamtej firmie nie działa mi się krzywda. Było po prostu nudno i chciałam nowych wyzwań. W tej jakoś nic mi nie wychodzi, jest stresująco, chce mi się płakać codziennie na samą myśl, że muszę tam być. Zastanawiam się nad odejściem. Mam umowę o dzieło, więc teoretycznie mogę się dogadać na odejście z dnia na dzień. Będzie to jednak kiepsko wyglądało w CV i tylko to mnie powstrzymuje.

Co robić? Zacisnąć zęby i nadal chodzić do tej pracy czy nie tracić na nią energii, odejść i szukać szczęścia gdzie indziej?

Asia

Czy odejść z firmy, w której pracuję dopiero od kilku dni? Zagłosuj:

69 % tak
31 % nie

Polecane wideo

Rozpoczyna się nowy rok astrologiczny. Oto horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Rozpoczyna się nowy rok astrologiczny. Oto horoskop dla wszystkich znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (26)
Ocena: 4.65 / 5
gość (Ocena: 5) 10.05.2022 16:32
Miałem podobnie tylko nie w pracy, też się tak czułem i po jakimś czasie zacząłem się odnajdywać i teraz perspektywa pójścia tam motywuje mnie przez cały dzień
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 15.04.2022 00:42
Zenada
odpowiedz
Ciotka Klotka (Ocena: 5) 12.04.2022 05:29
Kto miał okazję zmieniać pracę ten wie, że nie zawsze się trafi z wyborem i nie my pierwsi nie ostatni to przechodzimy. Ja mam zasadę 2 tygodni, jeśli do tej pory " nie pyknie " to wiem, że nic tam po mnie, szybko znajduje coś innego i tyle nie widzieli. Do pracy powinno się chodzić przynajmniej bez płaczu ( a najlepiej z uśmiechem, wiadomo)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.04.2022 16:36
Nie wpisuj tych kilku dni do CV ani nie pokazuj świadectwa pracy. Nie jesteś sama ja mam już tak czwarty raz gdzie znajduje pracę ale po kilku dniach okazuje się że jest całkiem inaczej niż pracodawca mówił na rozmowie. Atmosfera do kitu albo wymagają coś poza moje kompetencje. Najważniejszy jest spokój psychiczny. Może spróbuj wrócić do poprzedniego pracodawcy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2022 07:09
Jeśli odeszłaś z pracy w której byłaś 5 lat dla umowy o dzieło to się nie dziwię ze nic ci nie wychodzi bo nie jesteś za mądra
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie