Czy odpisać na wiadomość od byłego chłopaka? Nie odzywał się od kilku lat

Kaja nie wie, jak się zachować.
Czy odpisać na wiadomość od byłego chłopaka? Nie odzywał się od kilku lat
Fot. Unsplash (David Fanuel)
05.04.2022

Spotykałam się z Bartkiem jeszcze na studiach. Byłam w nim wtedy bardzo zakochana i sądziłam, że „to jest to”. Zawsze sądziłam, że weźmiemy ślub i będziemy mieć dzieci. Kiedy zrobiło się między nami poważnie, on się przestraszył i zerwał. Twierdził, że nie jest gotowy na kolejny krok. Cierpiałam, i to bardzo, zwłaszcza że całkowicie uciął ze mną kontakt.

Czas leczy jednak rany, doszłam do siebie. W tym czasie byłam w różnych związkach, bardziej lub mniej udanych. Ostatnio spotykam się z Krystianem i jestem z nim bardzo szczęśliwa. Rozmawiamy coraz częściej o tym, żeby ze sobą zamieszkać.

Polecamy także: Czy przełożyć ślub z powodu wpadki?

W miniony weekend przeżyłam spory szok, bo napisał do mnie Bartek. Nie mieliśmy kontaktu od jakichś 5, prawie 6 lat. Zapytał, co u mnie słychać, jak żyję, jak sobie radzę, czym się zajmuję. Napisał, że ostatnio mignęłam mu na zdjęciu dawnych znajomych i „pomyślał o mnie”.

Jego wiadomość to dla mnie spore zaskoczenie, zwłaszcza po tylu latach milczenia. Myślę o niej więcej niż bym chciała. Czuję lekką satysfakcję, że nie zapomniał o mnie po tak długim czasie, ale też wiem, że jestem za mądra na to, żeby wchodzić z nim ponownie w jakąkolwiek relację. On miał swoją szansę i nie skorzystał z niej. Teraz liczy się tylko Krystian.

Nie wiem jednak, czy w ogóle powinnam mu odpisać. Póki co tego nie zrobiłam. Jak najlepiej postąpić w tej sytuacji? Odpisałybyście na taka wiadomość byłemu, czy zostawiłybyście ją bez odpowiedzi?

Kaja

Czy odpisać na wiadomość od byłego chłopaka? Zagłosuj:

34 % tak
66 % nie

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY na kwiecień
Horoskop MIŁOSNY na kwiecień - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.04.2022 07:25
Skoro liczy się Krystian, a tamten to już przeszłość to na logikę - jaki jest sens rozpisywania się z byłym? Brak odpowiedzi albo krótka, szczątkowa odpowiedź wystarczy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.04.2022 16:10
Albo olać typa całkowicie, albo uprzejmie i chłodno odpisać mu, mimochodem zaznaczając, że jesteś w poważnym związku i jesteś szczęśliwa. Ale lepiej nic nie pisać.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 05.04.2022 14:24
Nie odpisałabym. Olał Cię bez powodu, a teraz chce wrócić, bo po czasie okazałaś się jednak "lepszą opcją". Gdzie był i co robił przez ten czas? Nie powinno Cię to interesować. Powinnaś powiedzieć o tym swojemu chłopakowi, żeby Cię nie kusiło, jeżeli jesteś z nim szczera. Nie daje się drugiej szansy komuś takiemu. Kiedyś spotykałam się z takim chłopakiem, który stwierdził po 5 latach, tuż przed balem maturalnym, że on że mną nie zrywa, bo właściwie o nic mnie nie prosił. A na bal może pójść z jedną z moich 4 przyjaciółek, bo wszystkie są zainteresowane. Po tym wydarzeniu poszłam 10 dni później na bal maturalny z chłopakiem, bardzo miłym i kulturalnym, poznanym w pierwszy weekend po "rozstaniu". Miły, 2 lata młodszy, dobrze wychowany gitarzysta zespołu rockowego. Do tej pory wszyscy się dziwią, że "rzuciłam" takiego przystojnego, bogatego, z dobrej rodziny. Bo nikt nie wie, co się wtedy stało, że zerwałam kontakt i z przyjaciółkami, które miały własnych chłopaków i z tym wyjątkowym człowiekiem - Tomaszkiem.
zobacz odpowiedzi (2)
kki (Ocena: 5) 05.04.2022 14:07
Odpisałabym, rozpaliła jego emocje, a potem rzuciła, a niech typ cierpi
zobacz odpowiedzi (2)
Lingwista onanista (Ocena: 5) 05.04.2022 13:14
Nie ma po co mu odpisywać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie