Czy przełożyć ślub z powodu wpadki?

Agata właśnie dowiedziała się, że jest w ciąży.
Czy przełożyć ślub z powodu wpadki?
Fot. Unsplash (Taylor Kopel)
30.03.2022

Od paru dni wiem, że na 100% jestem w ciąży. To nieplanowana wpadka. Wcześniej to podejrzewałam, bo dziwnie się czułam. Na teście dwie kreski, ale wolałam upewnić się u lekarza. On potwierdził ciążę.

Trudno mi opisać moje emocje. Na pewno radość, bo chcieliśmy z narzeczonym mieć dzieci, ale chyba też przerażenie i rozczarowanie, że stało się to teraz, przed ślubem. Pobieramy się w drugiej połowie sierpnia. Wtedy mój brzuch już będzie bardzo widoczny.

Polecamy także: Irytuje mnie ekspedientka z osiedlowego sklepu

Zastanawiam się nad przełożeniem ślubu na późniejszy termin. Nie chcę go przyspieszać, bo teraz jeszcze wiele rzeczy nie jest gotowych, wybranych i opłaconych. Sala zarezerwowana na datę sierpniową. Chciałabym, żeby to był wyjątkowy dzień, w którym wszystko wygląda tak, jak zaplanowaliśmy. A nie tak na szybko, byle jak.

Zawsze marzyłam też o ślubie latem. Chciałam mieć piękną, dopasowaną sukienkę z wyciętymi plecami. Nigdy nie wyobrażałam też sobie brać ślubu w zaawansowanej ciąży.

Trochę mnie to wszystko przytłacza i załamuje. Narzeczony mówi, że zrobimy jak będę chciała. Możemy pobrać się szybciej, możemy przełożyć ślub na czas, kiedy maluch już się urodzi. Tylko jak ja będę organizować swoje wymarzone wesele, zajmując się małym dzieckiem? To będzie utrudnione, może wręcz nierealne.

Rodzina jeszcze nie wie o ciąży, ani o tym, że być może w sierpniu ślubu nie będzie. Nawet jak zdecydujemy się pobrać w pierwotnym terminie, to przecież może być tak, że będę się słabiej czuła, będę zmęczona. Moja przyjaciółka końcówkę ciąży przeleżała, a ja mam się martwić o to, czy dam radę dojść do ołtarza na własnym ślubie? Jakoś tego nie widzę.

Nie mam też w głowie dobrego rozwiązania. Może Wy coś poradzicie. Dziękuję.

Agata

Czy przełożyć ślub z powodu wpadki? Zagłosuj:

49 % tak
51 % nie

Polecane wideo

Rozpoczyna się nowy rok astrologiczny. Oto horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Rozpoczyna się nowy rok astrologiczny. Oto horoskop dla wszystkich znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.03.2022 16:42
Bebech przed ołtarzem. Koszmar.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.03.2022 16:35
Przełóż, przecież to obciach iść z brzuchem do ślubu.
zobacz odpowiedzi (1)
Lola (Ocena: 5) 30.03.2022 15:26
Ja bym przełożyła, nie wiesz jak będziesz się czuć , nie ma co ryzykować , zwłaszcza ,że wtedy będzie lato i może być upalnie i może ci być ciężko. Ja bym zrobiła rok , dwa lata później. Takie dziecko już można z kim zostawiać na noc i spokojnie wszystko ogarniesz. To nie te czasy co kiedyś,że się samemu gotowało i wszystko samemu robiło. W wielu sprawach wystarczy zadzwonić albo raz pojechać. Tak miałam ślub i wiem. A wielu moich znajomych robiło ślub, po urodzeniu, jak dziecko jeszcze mniejsze było i żadnego problemu nie bylo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.03.2022 14:17
Tak, chyba nie chcesz iść z brzuchem w białej sukni jak ostatnia wsióra? Żenujący widok panna młoda z brzuchem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.03.2022 08:44
Ślub latem. Najgorzej. Zwłaszcza jak się trafi upalny dzień i tropikalna noc (temp. pow. 20*C). Nikt się nie bawi, ludzie idą na dwór, siedzą na tarasach, piją na zewnątrz. A pani młoda płaczę, bo pustki na sali. Byłam na kilku takich letnich weselach. Młody zbierał ludzi z zewnątrz i prosił o to, by wrócili na prakiet.
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie