Czy wyprowadzić się na wieś? Tam mieszka mój chłopak

Zuza od zawsze jest związana z Warszawą – tutaj się urodziła i wychowała. Czy powinna z tego zrezygnować i zamieszkać z ukochanym na wsi?
Czy wyprowadzić się na wieś? Tam mieszka mój chłopak
Fot. Unsplash (Kate Hliznitsova)
25.03.2022

Poznaliśmy się na studiach. Nie dostałam się na wymarzoną medycynę, więc poszłam na weterynarię. Tam spotkałam Miłosza. Jego rodzice mają na wsi (jakieś 70 km od Warszawy) sporą klinikę dla zwierząt i on nie miał wyboru – jako ich jedyny syn musiał nauczyć się zawodu, by przejąć po nich biznes. Ja byłam na weterynarii trochę z konieczności, myślałam że przezimuję tam jeden rok i dostanę się na studia medyczne. Miłosz zauroczył mnie od pierwszego wejrzenia, dość szybko zostaliśmy parą mimo ogromnych, dzielących nas różnic, a ja przestałam myśleć o medycynie.

Zobacz także: Przyjaciółka zasypuje mnie zdjęciami swojego dziecka

Po paru latach udanego związku musimy jednak podjąć ważną decyzję – co dalej? On wie – wraca do siebie na wieś, pracować w klinice. Chce, żebym ja przeprowadziła się razem z nim i zamieszkała w domu jego rodziców. To naprawdę majętni ludzie, mają spory dom, pomieścilibyśmy się bez problemu. Kocham Miłosza, to nie ulega wątpliwości. Ale ucieczka z miasta, które kocham tak samo mocno, bardzo mnie przeraża. Tutaj także mam gdzie pracować, ale to oznaczałoby rozłąkę. Nie mamy już osiemnastu lat, związek na odległość nie wchodzi w grę. Nie wiem jednak, czy dam radę wytrzymać na wsi, gdzie mieszka kilkadziesiąt osób, a jedyną rozrywką są wesela w remizie, picie piwa pod sklepem albo dożynki.

Co robić? Bardzo zależy mi na radach kobiet, które znalazły się w podobnej sytuacji, musiały z czegoś zrezygnować dla miłości. Czy żałowałyście?

Zuza

Czy wyprowadzić się na wieś do domu rodzinnego partnera? Zagłosuj:

58 % tak
42 % nie

Polecane wideo

Rozpoczyna się nowy rok astrologiczny. Oto horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Rozpoczyna się nowy rok astrologiczny. Oto horoskop dla wszystkich znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (73)
Ocena: 4.95 / 5
gość (Ocena: 5) 30.03.2022 12:38
Ludzie, którzy uważają że mieszkają w Warszawie, czasem dojeżdżają 20-30 km więc... te 70 to wcale nie tak dużo. Zresztą, ja mieszkam w dużym mieście i z uroków "dużego "miasta korzystam rzadko. Mam jedną ulubioną galerię handlową, niedaleko osiedla a tak zamawiam przez neta. Na drinka wyjdę raz na miesiąc, do kina to samo. Serio, nie czuję różnicy jak mieszkałam w mieście 10 tysięcy a teraz 300 tysięcy mieszkańców ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.03.2022 02:57
Jakby Warszawa była jedynym miastem w mazowieckim 🤦‍♀️ Dla chcącego te miasta nie są wcale tak daleko od siebie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.03.2022 16:59
70 km do miasta kiedy ma się auto to nie tak dużo. Poza tym wszystko zależy. Jak relacje z teściami, jaki masz temperament; introwertyk czy raczej dusza towarzystwa. Ogólnie wiele zależnych. Poza tym, nie jest powiedziane że sama czegoś na tej wsi nie możesz ludziom zaproponować; jakiś klub? Sklep? Cokolwiek :D Wieś się zmieniła ;)
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 28.03.2022 11:41
Nie zdecydowałabym się na pewno na mieszkanie w jednym domu z teściami (chyba że przejściowo gdy dom się będzie budował). Jestem z małego miasteczka i dla mnie mieszkanie tam to była katorga- wszyscy wiedzą o innych wszystko. Duże miasto to większą anonimowość. Sądzę, że ktoś z Warszawy będzie miał bardzo duży szok i po czasie będzie bardzo niezadowolony z wyboru
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 28.03.2022 00:07
Przeprowadź się. Chycisz się wreszcie roboty.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie