Czy przez aplikację da się nauczyć dobrze języka?

Wioli nie stać aktualnie na kurs językowy.
Czy przez aplikację da się nauczyć dobrze języka?
Fot. Unsplash (Rahul Chakraborty)
16.03.2022

Obecnie nie mam za bardzo kontaktu z językiem angielskim. W mojej pracy nie jest on potrzebny do wykonywania obowiązków, więc przyznam szczerze, że już trochę go zapomniałam. Wiadomo, że jak się nie używa języka dłuższy czas to szybko się zapomina i gramatykę, i słowa. Chciałabym jednak podszkolić się w angielskim dla samej siebie. Może za jakiś czas będę chciała zmienić pracę lub po prostu pojechać na zagraniczne wakacje. Chciałabym mówić po angielsku swobodnie.

Zobacz także: Mama mojego chłopaka ciągle mnie straszy wojną

Aktualnie nie stać mnie na żadne kursy językowe czy spotkania indywidualne z lektorem. Pomyślałam o darmowych aplikacjach, ale nie wiem, czy one faktycznie pozwolą mi podszkolić się językowo. Może któraś z Was korzystała, a jeśli tak to z jakich konkretnie i czy były widoczne efekty?

Pozdrawiam,

Wiola

Czy przez aplikację da się nauczyć dobrze języka? Zagłosuj:

52 % tak
48 % nie

Polecane wideo

Jak mieszka Antek Królikowski?
Jak mieszka Antek Królikowski? - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.03.2022 16:46
Zależy od naturalnych zdolności i od podejścia. No i od aplikacji ;) Najlepiej skupić się na jednym języku, podłączyć kilka różnych appek i metod i działać jak najintensywniej i codziennie. W Duolingo, robiąc lekcje na telefonie, możesz zmienić pisanie na mówienie (na zwykłej klawiaturze google) i serio, to daje bardzo dużo. No chyba, że chcesz się raczej skupić na pisaniu, ale największą barierą w języku jest właśnie - mówić. :) Plus filmy, nawet krótkie, oglądaj dwa razy - najpierw z tłumaczeniem, potem w oryginale (bez napisów). Szukaj różnych podcastów opracowanych dla Twojego poziomu języka. I tak dalej. Jeśli masz możliwość, szukaj kontaktu z native'ami, są nawet appki do tego. Ale ważne jest, żeby robić dużo naraz.
odpowiedz
Julia31 (Ocena: 5) 16.03.2022 13:22
Ja w Polsce z angielskiego same 2 ledwo zdalam wyjechalam do Anglii do pracy ponad 10 lat temu I tak sie bardzo szybko jezyka nauczylam,poniewaz w pracy mialam mieszane towarzystwo Polakow i obcokrajowcow wiec stopniowo sie musialam sila rzeczy nauczyc komunikowac po angielsku. Na poczatku inni Polacy tlumaczyli mi duzo zdan i tak sie nauczylam. Obecnie mam certifikat z jezyka angielskiego,potrafie music.pisac,czytac,rozumiec i tlumaczyc po angielsku... a kolei moja kuzynki,ktora w szkole miala same 5 z angielskiego po latach potrafi tylko hi yes,no and how are you powiedziec... takze wyjazd za granice najlepiej uczy jezykow ja sie w rok nauczylam tego czego sie przez kilka lat uczylam w szkole
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2022 12:23
Ja chodzę online, 25 zł za spotkanie to nie majątek. 225 zł co miesiąc. Do tego oglądam na YouTube story a2 (bo taki jest obecnie mój poziom języka)
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 16.03.2022 10:02
ja się uczę na Busuu, ale wykupiłam sobie wersję premium na rok (cena nie jest aż taka wysoka, wychodzi na pewno taniej niż kurs językowy czy spotkania z lektorem). Jak dla mnie póki co to jest bardzo fajna opcja, lekcje, słówka, czasy są podane w sposób ciekawy. Trzeba się jednak codziennie do tej nauki mobilizować, inaczej kasa wyrzucona w błoto
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2022 09:26
Uczę się fr, używam pewnej apki. Ona jest tak łopatologiczna, za aż boli. Np. trzeba przetłumaczyć słowo i mam podane po polsku np. łopata i 4 zdjęcia i na jednym z nich jest łopata, nawet się nie skupiam na zapisie tego słowa, bo mam obrazek. Francuskiego uczę się też przez Duo, a tam jest koszmar, bo czasy są niekompatybilne.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie