Czy on kiedykolwiek będzie chciał mieć dzieci?

„Trzy lata po ślubie wciąż nie jest na to gotowy”.
Czy on kiedykolwiek będzie chciał mieć dzieci?
Fot. Unsplash
25.05.2022

We wtorek moja przyjaciółka urodziła dziecko. Bardzo cieszę się jej szczęściem, a jednocześnie czuję ukłucie zazdrości. Ja również marzę o tym, żeby zostać mamą, ale mój mąż wciąż nie jest gotowy na kolejny krok. Jesteśmy po ślubie już trzy lata i wciąż nie ma dla niego odpowiedniego momentu, żeby pomyśleć o powiększeniu rodziny.

Zobacz także: Czy macie wśród znajomych osoby, które nie chcą pomagać Ukraińcom?

O tym, czy chcemy mieć dzieci, rozmawialiśmy wielokrotnie przed ślubem. Zarówno on, jak i ja byliśmy w tej kwestii zgodni. Pewnego dnia będziemy chcieli zostać rodzicami. Ustaliliśmy nawet, że chcemy mieć dwójkę, najlepiej chłopczyka i dziewczynkę. Wybieraliśmy imiona, spierając się o to, czy ma być Franek czy Antek lub Marysia czy Alicja.

Po ślubie mąż najpierw mówił, żebyśmy jeszcze nacieszyli się sobą. Zgodziłam się, choć przed zaręczynami chodziliśmy ze sobą przez 8 lat. To wystarczająco długo, żeby się sobą nacieszyć. Nie chciałam robić nic jednak na siłę. Z każdym kolejnym rokiem czuję się jednak coraz bardziej sfrustrowana. Rodzina i przyjaciele pytają, kiedy wreszcie zaczniemy się starać o dziecko, a ja nie wiem, co odpowiadać. Nie robię się coraz młodsza, w dodatku posiadanie dzieci jest moim wielkim marzeniem.

Nie wiem, co robić. Jak długo jeszcze czekać… Czy w ogóle jest szansa, że mąż zmieni zdanie i będzie chciał, żebym niedługo zaszła w ciążę? Jego postawa w ogóle na to nie wskazuje.

Zuzanna

Czy on kiedykolwiek będzie chciał mieć dzieci? Zagłosuj:

17 % tak
83 % nie

Polecane wideo

Nad tymi znakami zodiaku wiszą czarne chmury. Rozstaną się jeszcze w tym roku
Nad tymi znakami zodiaku wiszą czarne chmury. Rozstaną się jeszcze w tym roku - zdjęcie 1
Komentarze (59)
Ocena: 4.46 / 5
gość (Ocena: 1) 27.05.2022 15:56
Rola twojego męża sprowadza się do dawcy nasienia? Jeżeli tak, to zostaw go, weź rozwód i niech znajdzie sobie kobietę, ktora będzie chciała razem z nim cieszyć się życiem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.05.2022 11:13
Jakbym się cieszyła gdyby to mój mąż nie chciał dzieci.
zobacz odpowiedzi (1)
Julia31 (Ocena: 5) 16.03.2022 09:05
Tutaj akurat wina jest meza celowo przed slubem zachowywal sie tak jakby chcial miec dzieci np wybieral imiona,rozmawial a aurorka o dzieciach itp dawal jej nadzieje, ze chce miec dzieci a tu co sekunde po slubie nagle mu sie odwidzialo? Sciemnial i tyle watpie osobiscie czy on wogole bedzie gotowy na dziecko,a facet jezeli juz sie zdecyduje byc ojcem to moze nim zostac w kazdym wieku,natomiast autorce czas leci I z wiekiem szanse na ciaze maleja. Dlatego ja serio przemyslala bym rozwod
zobacz odpowiedzi (7)
gość (Ocena: 5) 15.03.2022 18:57
Mój mąż nie chcial dzieci przed ślubem, wiedziałam o tym i to zaakceptowałam. Po kilku latach od słowa do słowa stwierdziliśmy że chcemy. Także bywa różnie ;-)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 13.03.2022 11:50
Szkoda na to szmalu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie