Czy macie wśród znajomych osoby, które nie chcą pomagać Ukraińcom?

Kasia jest bardzo dumna z postawy Polaków wobec uchodźców z naszej wschodniej granicy.
Czy macie wśród znajomych osoby, które nie chcą pomagać Ukraińcom?
Fot. Unsplash (Max Kukurdziak)
01.03.2022

Ostatnie dni to dla mnie, jak zresztą pewnie dla nas wszystkich, huśtawka emocji. Strach, panika, płacz mieszają się z radością, dumą i podziwem wobec Ukraińców, ale też wobec postawy Polaków. Wszyscy moi znajomi, dosłownie wszyscy, są zaangażowani w pomoc. Wpłacamy pieniądze na zbiórki, przyjmujemy pod swój dach uchodźców, bierzemy udział w zbiórkach ubrań, leków i żywności.

Rozpiera mnie duma, że mam takich ludzi wokół siebie i że my, jako naród, potrafiliśmy się tak niesamowicie zjednoczyć i nieść natychmiastową pomoc naszym sąsiadom.

Zobacz także: 9 zdjęć z Ukrainy, które powinien zobaczyć cały świat

Ja osobiście nie spotkałam się w swoim gronie z ludźmi, którzy nie chcą pomagać, ale znajomy opowiadał mi, że ma (a raczej miał, bo wykasował go z FB) kolegę, który stwierdził, że nie będzie współczuł Ukrainie, „za Wołyń”. Mam nadzieję, że tacy ludzie są w mniejszości.

Kasia

Czy macie wśród znajomych osoby, które nie chcą pomagać Ukraińcom? Zagłosuj:

56 % tak
44 % nie

Polecane wideo

Rozpoczyna się Chiński Nowy Rok. Co przyniesie nam znak Tygrysa?
Rozpoczyna się Chiński Nowy Rok. Co przyniesie nam znak Tygrysa? - zdjęcie 1
Komentarze (126)
Ocena: 4.9 / 5
gość (Ocena: 5) 04.02.2024 21:00
Ja od początku im nie pomagałam, bo wiem co to za nacja. Ukrainka poprzecinała blokady w moim rowerze i wyprowadziła go sobie z piwnicy, bo ileś miesięcy stał i ona myślała, że niczyi. Rozbijają małżeństwa, bo nie chce im się wracać na Ukrainę i zależy im na stałej karcie pobytu. Robić się nie chce, bo oni prawosławni-mieliśmy "gwiazdę" w pracy co to w ndz.do pracy do kawiarni przyjść nie mogła, bo ona do cerkwi musi. Jak tylko szef jej pozałatwiał wszystkie pozwolenia o pracę to zaraz się zawinęła. Ostatnio Ukra na kontroli MPK we Wrocławiu jadąc bez biletu przedstawiła fałszywy dokument tożsamości. Jak kontroler zagroził wezwaniem policji to ona chciała dać diengi. Dopiero potem paszport jakoś "cudownie" się znalazł. To banda kombinatorów, cwaniaków i nic pozatym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.05.2022 08:17
Niestety ale Ukraińcy nie pałają do nas miłością , wręcz nienawidzą ale sa sprytni i teraz nas wykorzystują , zdjęli nawet flagi czerwono - czarne , ale nie liczmy na ich wdzięczność . w większości to skrajni nacjonaliści szczególnie ci z Azowa .niektórzy z nich uważają że należy im się ziemia polska aż po Kraków . Obecnie w Polsce większość to kobiety ale jak przyjadą po wojnie ich mężowie , synowie to dopiero się zacznie chaos na ulicach , tłumy pijanych ze zwichrowaną psychiką będą rozrabiały , wielu z nich bedzie miało broń . Bardzo tego się obawiam i dlatego nie można im dawać zasiłków , tylko uczciwą pracę i nie tworzyć gett np cały blok dla nich , tak jest koło mnie i już widać jak siedzą tylko wśród swoich nie asymilują się .
zobacz odpowiedzi (1)
KWARC (Ocena: 5) 10.04.2022 06:35
Moja koleżanka z klasy nie lubi Ukraińców bo mówią po ukraińsku
odpowiedz
Julia31 (Ocena: 5) 15.03.2022 14:41
Mnie zastanawia dwulicowosc rzadu. Dlaczego chca odszkodowan wojennych za Auschwitz od Niemiec a od zbrodni na Wolyniu (Ukraina) juz nie chca odszkodowan? Ja jestem za pomoca ludziom,bo wojna to jest tragedia a Putin powinien odpowiedziec za wszystko za co jest odpowiedzialny.... natomiast NIE WIEM czemu,ale ja na zelenskiego to patrzec NIE moge.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.03.2022 11:46
J3BAĆ LEWAKÓW W KOMENTARZACH !
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie