Czy za rzadko sprzątam mieszkanie?

Dla Magdy dbanie o porządek to strata czasu.
Czy za rzadko sprzątam mieszkanie?
Fot. Unsplash (Katie Pearse)
25.02.2022

Perfekcyjną panią domu to ja nie jestem i pewnie nigdy nie będę. Nie chcę zwalać winy na rodziców, ale moja mama zawsze powtarzała: jeśli masz do wyboru sprzątanie i zrobienie czegoś ciekawszego - wybierz to drugie.

Ja też wychodzę z założenia, że szkoda życia na latanie z miotłą. Ogarniam dom tylko wtedy, kiedy naprawdę muszę i chcę. Nie wyobrażam sobie biegania ze szmatką co drugi dzień. Odkurzacz uruchamiam raz na tydzień albo dwa.

Nie uważam się za bałaganiarę. Trochę kurzu się zbierze, ale przynajmniej odkładam wszystko na swoje miejsce.

Zastanawiam się tylko, jak inni to postrzegają. Czy znajomi i rodzina uważają mnie za jakiegoś flejtucha? Nigdy czegoś takiego nie usłyszałam, chociaż z poprzednim facetem rozstałam się właśnie przez bałagan.

Zobacz również: Moja bratowa strasznie zapuściła mieszkanie. Czy mogę jej to wytknąć?

Albo inaczej - przez jego dziwne wymagania. Kilka razy zwracał mi uwagę i oczekiwał, że to ja się wszystkim zajmę. Powiedziałam mu, że nie jestem sprzątaczką i trzeba było dać sobie spokój. Chwilowo jestem sama.

Wiem, że moje koleżanki mają inne podejście do tematu. Lepsze? Co sobotę wielkie sprzątanie, w tygodniu też nie próżnują. Ja potrafię przez miesiąc nic nie robić. Ewentualnie zetrę telewizor, jeśli zarośnie kurzem.

Potrzebuję oceny kogoś z zewnątrz. Uważacie, że sprzątam zbyt rzadko?

Magda

Czy za rzadko sprzątam mieszkanie? Zagłosuj:

52 % tak
48 % nie

Polecane wideo

7 najbrudniejszych miejsc w Twoim mieszkaniu
7 najbrudniejszych miejsc w Twoim mieszkaniu - zdjęcie 1
Komentarze (104)
Ocena: 4.73 / 5
Aga (Ocena: 5) 28.02.2022 12:17
Ja również jestem za tym że im bardziej jest czysto tym częściej chorujemy mam dzieci i wiem coś na ten temat sprzątam więcej tylko jak jest jakaś okazja urodziny święta na co dzień ogarniam pozdrawiam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.02.2022 05:13
Też nie jestem pedantką ale te dwa razy w tygodniu żeby odkurzyć a w weekend przetrzeć kurz z mebli i umyć łazienkę i płytę w kuchni to naprawdę minimum.
odpowiedz
Jej Królewska Mość Joanna (Ocena: 1) 27.02.2022 14:50
Rąk do sprzątania nie braknie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 27.02.2022 12:48
Wszystko zależy od tego czy mieszkasz sama, czy masz dzieci, rodzine, zwierzęta domowe. Ja mam psa i nie wyobrażam sobie, żeby np. roomba jeździła rzadziej już co 2 dni, raz w tygodniu odkurzam tez zwykłym odkurzaczem i myję podłogi. Łazienkę sprzątam co sobotę, kabinę przejeżdżam gumowym ściągaczem po każdym prysznicu. Latem sprzątam nieco rzadziej, najczęściej sprzątam wiosną i jesienią, kiedy do domu niesie się najwiecej błota. To twój dom, jeżeli dobrze ci się w nim mieszka to sprzątaj kiedy uważasz to za słuszne.
zobacz odpowiedzi (11)
gość (Ocena: 1) 26.02.2022 13:44
Niedługo będzie zatrzęsienie pomocy domowych po okazyjnej cenie. Spokojnie.
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie