Czy przyznać się chłopakowi, że kiedyś leczyłam się na nerwicę?

Mimo szczerości, na jaką się przy nim zdobywa, nie umie wyjawić mu sekretu z przeszłości.
Czy przyznać się chłopakowi, że kiedyś leczyłam się na nerwicę?
Fot. Unsplash (Jacob Mejicanos)
24.02.2022

Kilka lat temu zachorowałam. Na mój stan złożyło się wówczas wiele spraw, między innymi problemy w szkole, w domu… Okazało się, że mam depresję, do której dołączyła nerwica. Leczono mnie silnymi środkami psychotropowymi. Przyjmowałam na tyle duże ich ilości, że musiałam być pod obserwacją lekarską, więc przez kilka miesięcy (łącznie) przebywałam w szpitalu psychiatrycznym.

Zobacz także: LIST: „Mąż wydziela mi po 20 zł dziennie”

Obecnie jestem już zdrowa, zakończyłam terapię, nie przyjmuję żadnych leków. Niedawno poznałam wyjątkowego mężczyznę i po raz pierwszy w życiu stworzyłam związek. Wcześniej spotykałam się raz z tym, raz z tamtym – na kawę, do kina… Ale pierwszy raz czuję, że to coś ważnego. Zależy mi na jego opinii, na jego dobrym zdaniu o mnie, na jego aprobacie dla tego, co robię.

Mimo że spędzamy ze sobą wiele czasu, nie odważyłam mu się powiedzieć o tamtym epizodzie. Wiem, że powinnam. Ale boję się jego reakcji, swojego wstydu.

Nie wiem też, czy jego stosunek wobec mnie by się nie zmienił po takiej informacji.

Nie chcę, żebyście uznały, że moje pytanie jest głupie albo dotyczy czegoś mało ważnego. To dla mnie istotne. Boję się, że jeśli to wyjdzie po latach (a liczę na wiele lat!), on może być rozczarowany tym zatajeniem…

Powiedzieć? Jak? Kiedy?

Ula

Czy przyznać się chłopakowi, że kiedyś leczyłam się na nerwicę? Zagłosuj:

74 % tak
26 % nie

Polecane wideo

„Będę się operować, dopóki nie umrę”. Poznajcie fanatyczkę ekstremalnej chirurgii plastycznej
„Będę się operować, dopóki nie umrę”. Poznajcie fanatyczkę ekstremalnej chirurgii plastycznej - zdjęcie 1
Komentarze (34)
Ocena: 4.76 / 5
Julia (Ocena: 5) 01.03.2022 13:58
Jak nie jesteś jeszcze gotowa, to nie musisz mówić, może to jeszcze za wcześnie. Niepowiedzenie to nie to samo co kłamanie. Nie masz obowiązku. A jakby spytał czy jest coś ważnego, o czym nie wie, to powiesz, że jest. Albo jakby spytał o dany element twojej przeszłości, to też możesz powiedzieć, że to jest historia, której jeszcze nie zna. Nie rozumiem problemu. Bylebyś go nie okłamywała i nie udawała. Poza tym rób jak Ci wygodnie. Chyba że nie mówisz o nerwicy nie dlatego, że dla Ciebie wygodniej teraz nie zaczynać tego tematu, tylko może chcesz powiedzieć i wiesz że to byłoby dla Ciebie ulgą, ale tchórzysz. Wtedy powinnaś powiedzieć oczywiście. Albo jak masz wątpliwości to po prostu powiedz mu nie czekając na pytania, powiedz, by zrzucić ciężar, że jest coś ważnego z przeszłości, ale noe wiesz kiedy powiesz. Może jego reakcja i opinia Ci najlepiej doradzi, czy on jest gotowy na takie rozmowy.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 01.03.2022 13:16
Ale co zmienia fakt w związku że miało się nerwicę?
odpowiedz
Sarah (Ocena: 5) 28.02.2022 00:47
Nerwicę dzisiaj ma 80% społeczeństwa tylko połowa nawet o tym nie wie .To tak jak z Cukrzycą .Alkoholizm jest akceptowany bo każdy Cieć wie co to jest i uważa za normalke .Ale to tylko społeczeństwo polskie jest ::: ciemnogrodem:: na zachodzie to jest w dobrym stylu mieć swojego Terapeutę !! A w Polsce to naród cofa się 3 kroki do tyłu a idzie 1 do przodu . Niestety .Jeżeli mężczyzna jest wart Ciebie to będzie Ciebie kochał z twoimi i :: zaletami a i również wadami .
odpowiedz
Sara (Ocena: 5) 28.02.2022 00:38
Dlaczego społeczeństwo polskie ,plizmu ,uważa to że jest normalne ! A do Nerwicy
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 26.02.2022 13:46
Miej czyste sumienie (tak jak większość kobiet tutaj) i nie mów. A po co? Usprawiedliwiają to przeszłością, zamkniętym rozdziałem itp . Podwójne standardy moralne to norma na tym kompostowniku.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie