Jestem póki co sama. Czy zainwestować już teraz w większe mieszkanie z myślą o przyszłości?

Alicja ma zamiar kupić swoje pierwsze mieszkanie. Na jaki metraż powinna postawić?
Jestem póki co sama. Czy zainwestować już teraz w większe mieszkanie z myślą o przyszłości?
Fot. Unsplash
22.02.2022

W tym roku chciałabym kupić swoje pierwsze mieszkanie. Mam już odłożone sporo oszczędności, reszta to oczywiście będzie kredyt. Zastanawiam się jednak, jaki metraż powinnam brać pod uwagę.

Teraz jestem singielką. Nie mam narzeczonego, chłopaka, dzieci. W przyszłości chciałabym jednak założyć rodzinę. Mama i tata uważają, że teraz wystarczy mi mała kawalerka lub maksymalnie dwa pokoje. Dla mnie jednej to na pewno wystarczająco, ale chciałabym myśleć przyszłościowo. Jak spotkam w przyszłości fajnego faceta, będę chciała z nim zamieszkać, a z czasem założyć rodzinę. Nie wiem, czy on będzie miał własne lokum, więc wtedy wprowadziłby się do mnie.

Zobacz także: LIST: „Mąż wydziela mi po 20 zł dziennie”

Wiem, że teraz to myślenie wydaje się głupie i na wyrost, skoro nawet jeszcze nie jestem z nikim w związku, ale jestem zapobiegliwa. Poza tym wydaje mi się, że mimo wszystko bardziej opłaca się teraz zainwestować w większe mieszkanie, czyli powiedzmy około te 50-55 metrów kwadratowych, bo ceny rosną z roku na rok. Za jakiś czas to może być majątek.

Co zrobiłybyście w mojej sytuacji? Pytam z ciekawości.

Alicja

Czy zainwestować już teraz w większe mieszkanie z myślą o przyszłości?

75 % tak
25 % nie

Polecane wideo

6 sposobów, by spalić dodatkowe kalorie… bez wizyty na siłowni
6 sposobów, by spalić dodatkowe kalorie… bez wizyty na siłowni - zdjęcie 1
Komentarze (60)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.03.2022 15:05
Mnie wystarczy kawalerka. Całe dnie pracuję, dużo podróżuję, a w mieszkaniu w zasadzie tylko śpię. Łatwo utrzymać je w czystości, wystarczy że roomba codziennie odkurza wszystkie kąty.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.03.2022 13:57
Ja też jestem singielką i mam swoje mieszkanie. Zainwestowałam w nie 3 lata temu i kupiłam własne M3 od fabryki domów. Nie żałuję tej decyzji, mieszkam na swoim. Jak znajdę faceta to będzie mógł ze mną zamieszkać. Posiadanie mieszkania jest wygodą i to dużą. Mało osób chce w dzisiejszych czasach mieszkać z rodzicami.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.02.2022 21:13
Jeśli cię stać na spłatę i utrzymanie większego to nie wiem nad czym się zastanawiać. Jeśli masz biedować i bać się czy starczy do pierwszego to weź mniejsze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.02.2022 11:43
I co i będziesz sama utrzymywać takie duże mieszkanie ? Bez przesady... 42m2 ci w zupełności wystarczą, nawet jakby miał się ktoś do ciebie wprowadzić. My mamy tyle z partnerem i na razie nam pasuje. Zmienimy na większe jak pojawi się dziecko.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 23.02.2022 12:26
Wbrew pozorom mieszkanie to nie jest teraz dobrą inwestycja. Lepiej kup ziemię. Mieszkania są okropne. Jak widzę apartament 42 metry na sprzedaż, to mi się niedobrze robi. Mieszkałam i w wynajmowanym mieszkaniu, później w akademiku. W obu przypadkach beznadzieja. Słyszysz co ludzie robią dwa piętra wyżej. Sama mieszkam na wsi, mam dom ok 300 metrów kwadratowych. W bloku czuję się jak w klatce. Dopiero mieszkając w bloku zrozumiałam "Zbrodnię i karę". Takie warunki doprowadzają do szaleństwa. U nas każdy miał swój pokój: rodzice, ja, brat, dwie babcie, każdy osobno. Poza tym każda z babć miała jeszcze swój prywatny dom, bo do nas się przeprowadziły. Swój dom ma też brat. Kupowanie domu czy mieszkania żeby tylko pokazać że się ma, nie ma sensu. Lepiej zainwestować w ziemię i posadzić las. Ja tak zrobiłam.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie