Zrezygnowałam z mięsa. Czy powinnam brać jakieś suplementy?

Ola przeszła na wegetarianizm miesiąc temu.
Zrezygnowałam z mięsa. Czy powinnam brać jakieś suplementy?
Fot. Unsplash (Alex Lvrs)
16.02.2022

Miesiąc temu zrezygnowałam całkowicie z jedzenia mięsa. Nie jem też jajek i nie piję mleka. Dopiero raczkuję w tym temacie. Odstawiłam je sama, bez jakiejkolwiek konsultacji z dietetykiem. Postanowiłam, że przechodzę na wegetarianizm dla zdrowia i dla planety. Nigdy zresztą nie przepadałam za mięsem, więc nie jest to dla mnie jakieś specjalne wyrzeczenie. Nie tęsknię za nim.

Zobacz także: On zniknął po pierwszej wspólnej nocy…

Mięso zawiera jednak żelazo i dużo witamin z grupy B, dlatego zastanawiam się, czy powinnam na diecie wegetariańskiej jakoś dodatkowo się suplementować pod tym kątem. Podobno warto brać zwłaszcza witaminę B12, która występuje tylko w produktach pochodzenia zwierzęcego.

Czy są tu może wegetarianie, którzy coś mi podpowiedzą w tym temacie?

Ola

Zrezygnowałam z mięsa. Czy powinnam brać jakieś suplementy? Zagłosuj:

89 % tak
11 % nie

Polecane wideo

6 objawów, które świadczą o tym, że miałaś już Omikron
6 objawów, które świadczą o tym, że miałaś już Omikron - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 21.02.2022 12:25
Odstawienie mięsa to nie tylko przestanie jedzenia mięsa a zmiana diety, żeby nie mieć niedoborów. Dodanie strączków jest wręcz wskazane. A jeszcze i wizyta u dietetyka skoro nie chcesz poświecić czasu na własny research.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2022 16:22
15:53 sa zwiazki ktorych nie ma w roslinach a sa tylko w produktach zwierzecych wiec w sumie jakie znaczenie ma czy warzywa i owoce spozyje ekologiczne czy nie jesli nie ma tych zwiazkow ani w jednych ani drugich
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2022 11:42
Jeśli jesz jajka, to raczej nie musisz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.02.2022 18:25
Żelazo i witaminy z gruby B
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.02.2022 15:53
Jeśli nie jesz produktów ekologicznych i nie stosujesz zróżnicowanej diety musisz stosować suplementy. Znajoma przeprowadziła badanie na potrzeby pracy magisterskiej losowo wybranych owoców ekologicznych i takich samych z konwencji. Różnice były kolosalne. Czasem nawet kilkanaście razy więcej mikroelementów w owocach z ekologii. Te z konwencji są po prostu jałowe.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie