Czy w moim wieku jestem już skazana na samych rozwodników i facetów z przeszłością?

Helena ostatnio usłyszała, że nie powinna liczyć na poznanie wolnego mężczyzny.
Czy w moim wieku jestem już skazana na samych rozwodników i facetów z przeszłością?
Fot. Unsplash (Taylor Brandon)
15.02.2022

Moje życie ułożyło się tak, że choć bardzo bym tego chciała, nie mam własnej rodziny. Byłam w wieloletnim związku i wierzyłam, że to jest partner, z którym się kiedyś pobierzemy i będziemy mieli dzieci. Stało się inaczej. Ciągle coś stało na drodze tym planom. Jego kariera, jego plany, jego potrzeby. Ja schodziłam na drugi plan, choć kompletnie tego nie dostrzegałam. Dopiero jak ze mną zerwał i przerobiłam całą sytuację z terapeutą zrozumiałam, że godziłam się na odwlekanie pewnych decyzji wbrew sobie. I pojęłam, że to nie był dobry związek.

Zobacz także: On zniknął po pierwszej wspólnej nocy…

Swoje przecierpiałam, odchorowałam, teraz jestem gotowa ruszyć dalej. Zainstalowałam aplikację randkową i się rozglądam. Póki co jeszcze się z nikim nie spotkałam, tylko rozmawiam z kilkoma facetami. Koleżanka z pracy powiedziała mi jednak coś, co bardzo mnie ubodło. Powiedziała, że w moim wieku (mam 34 lata) nie powinnam liczyć na poznanie wolnego mężczyzny. W tym przedziale wiekowym to już tylko rozwodnicy i alimenciarze.

Bardzo mnie to zabolało. Naprawdę tak jest? Rozumiem, że nie jestem już 20-letnią młódką, ale nie czuję się jeszcze taka stara. Poza tym skoro ja do tej pory nie wzięłam ślubu i nie założyłam rodziny, to wśród facetów też mogą się znaleźć osoby z podobnymi doświadczeniami do moich.

Helena

Czy w tym wieku jestem już skazana na samych rozwodników i facetów z przeszłością? Zagłosuj:

28 % tak
72 % nie

Polecane wideo

Rozpoczyna się Chiński Nowy Rok. Co przyniesie nam znak Tygrysa?
Rozpoczyna się Chiński Nowy Rok. Co przyniesie nam znak Tygrysa? - zdjęcie 1
Komentarze (31)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.02.2022 18:53
A co jest złego w rozwodnikach bez dzieci?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2022 14:25
Myślę że nie jest aż tak źle że każdy facet w takim wieku jest po rozwodzie. Poznałam męża mając 28 lat a on miał 36 lat z czystą karta. Poprostu zdobywał wykształcenie, jego pasja to sport, dużo pracował i jak to określił przedem nie trafił na tą jedyną.
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 15.02.2022 13:56
Znam wiele osób po 30,ktorzy nie mają bagażu w postaci dziecka, rozwodu, alimentów. Zauważyłam że najczęściej to są osoby po poważnych związkach lub osoby, które skupiały się na zdobyciu wykształcenia lub kariera zawodowa lub pracowała za granicą. Dużo z tych osób nie są 'wybrakowani' czy 'gorsi'. A nawet powiedziałabym że wśród tych mężczyzn których znam z tej grupy wiekowej są to ludzie ogarnięci życiowo, mający coś więcej do zaoferowania niż 'czysta karta'. Oczywiście desperatów też nie brakuje, ale akurat wśród tych co znam nie jest to grupa dominującą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2022 13:51
Zalezy kogo szukasz Ludziom sie roznie uklada wiec nie trac nadzieii Czesto pomoca w tym wieku sluza znajomi tylko musza wiedziec ze szukasz kogos czasem to nie jest takie oczywiste
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2022 11:36
No ale przecież ty też jesteś "po przejściach". Kogo ty byś chciała, byłego księdza - prawiczka? Każdy dorosły ma swoją historię, swój bagaż. Chyba musisz pogodzić się z tym że czas nieubłaganie płynie i już nie wrócisz do czasów studencko-licealnych. No chyba że poszukasz chłopca sporo młodszego, ale wtedy zorientujesz się że właśnie przez to że wasze doświadczenia życiowe są na innym poziomie, to ciężko wam będzie się dogadać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie