Czy facet, który nie chce ślubu, może jeszcze zmienić zdanie?

„Zależy mi na nim, ale chcę mieć w przyszłości własną rodzinę”.
Czy facet, który nie chce ślubu, może jeszcze zmienić zdanie?
Fot. Unsplash (Ella Pellergini)
11.02.2022

Zacznę może od tego, że mam 26 lat. Już teraz wiem, że do 30-tki chciałabym mieć męża i urodzić pierwsze dziecko. Czuję instynkt macierzyński i marzę o własnej rodzinie. Sama wychowałam się bez taty, dlatego własnym dzieciom chcę stworzyć pełną, bezpieczną rodzinę. Nie z kimkolwiek, tylko z właściwym człowiekiem.

Od półtora roku spotykam się z D. Mieszkamy razem od czterech miesięcy i uważam, że między nami układa się wspaniale. Kochamy się i szanujemy, ale niestety oboje mamy inne wizje co do przyszłości. Wyszło to podczas naszej ostatniej rozmowy, bo wcześniej jakoś nie poruszaliśmy tego tematu. Dla mnie chyba po prostu było jasne to, że jak między dwojgiem ludzi dobrze się układa i się kochają, to naturalnym kolejnym krokiem są ślub i zaręczyny. Okazało się jednak, że D. uważa inaczej.

Dla niego jest dobrze tak, jak jest i on nie chciałby niczego zmieniać. Tak jak ja pochodzi z rozbitej rodziny i raczej nie wierzy w to, że małżeństwo jest czymś danym raz na zawsze. Mówi, że papierek nie jest mu potrzebny do szczęścia.

Zobacz także: On zniknął po pierwszej wspólnej nocy…

Powiedziałam mu otwarcie, że ja nie zamierzam żyć na kocią łapę. Chcę mieć kiedyś męża, dzieci. Jeśli teraz nie jest na to gotowy, mogę zaczekać kolejny rok, czy dwa. Nie będę jednak czekać wiecznie.

Od czasu tej rozmowy jest między nami dziwnie. Mam wrażenie, że temat nie jest dokończony. On pewnie zastanawia się, czy byłby w stanie wziąć ślub, a ja się zastanawiam, czy on co do tego ślubu zmieni kiedyś zdanie.

Nie chcę postępować pochopnie i zrywać. Myślę, że musimy o tym jeszcze porozmawiać i wspólnie ustalić, co dalej. Chciałabym jednak wiedzieć, czy może wasi partnerzy początkowo też byli przeciwni zaręczynom i ślubowi, a potem jednak zmienili zdanie? Dziękuję za wszystkie opinie.

A.

Czy facet, który nie chce ślubu, może jeszcze zmienić zdanie? Zagłosuj:

37 % tak
63 % nie

Polecane wideo

Co wzrost mówi o Twojej osobowości?
Co wzrost mówi o Twojej osobowości? - zdjęcie 1
Komentarze (59)
Ocena: 4.8 / 5
gość (Ocena: 5) 17.02.2022 20:39
Moj maz na poczatku znajomosci tez mowil ze nie chce slubu, bo slub nic nie zmienia. Po 2,5 roku bycia razem oswiadczyl sie. A kolejne 1,5 roku pozniej wzielismy slub :-)
odpowiedz
P. (Ocena: 5) 16.02.2022 09:28
To ,że nie chcę brać z tobą ślubu nie zawsze oznacza ,że cię nie kocha i czeka na lepszą opcję, więc nie sugeruj się zbyt mocno poniższymi komentarzami. Ludzie mają w swoim życiu z reguły jakieś większe marzenie, jakiś cel do którego dążą. Twoim jest założenie rodziny, jego niekoniecznie. Przykro mi to stwierdzić ale wątpię żeby się to zmieniło. Nikomu nie powinno się narzucać realizacji swoim marzeń. Oczywiście czasem można wynegocjować jakiś kompromis bądź on nagle uświadomi sobie ,że zrobi to z miłości do siebie, poświęci się. Ale czy będzie szczęśliwy? Czy was to nie oddali? Pomyśl ,że to działa w obydwie strony. Równie dobrze on może wymagać od siebie, rezygnacji z własnych marzeń i w gruncie rzeczy to robi a ty godzisz się na to. Będziesz w pełni szczęśliwa w następnych latach? Myślę ,że czegoś będzie ci brakowało.. że miłość którą masz do partnera... nie wystarczy. Życzę powodzenia w tej ciężkiej sytuacji. Mam nadzieję ,że twoje marzenie się spełni.
zobacz odpowiedzi (1)
Hhh (Ocena: 5) 16.02.2022 09:09
Może zmienić zdanie jak pozna kobietę, z którą będzie chciał się ożenić. Widocznie z obecną nie chce.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2022 16:07
Legalizacja związku jest kolejnym etapem uporządkowania bycia razem. Wiele spraw ułatwia. Tworzy wspólnotę majątkową, która zabezpiecza m. in. dzieci. Nie daje gwarancji na nic. Sprawdza się jedynie u osób którzy chcą faktycznie być razem, pracować i starać się dla rodziny. Jeżeli ktoś od początku jest na nie, to znaczy że szuka lepszej opcji. W tym konkretnym przypadku spokojna rozmowa, czas na zastanowienie i decyzja. Myślę że rok wspólnego mieszkania to max. 😎 Anna
odpowiedz
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 15.02.2022 15:01
Może Twój wybranek potrzebuje trochę czasu? Daj szansę!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie