Czy dostawałyście klapsy w dzieciństwie?

Monika wkrótce po raz pierwszy zostanie mamą. Już teraz sprzecza się jednak z mężem co do metod wychowawczych.
Czy dostawałyście klapsy w dzieciństwie?
Fot. Unsplash (helena Lopes)
10.02.2022

Moi rodzice nigdy nie podnieśli na mnie ręki. Jak coś przeskrobałam jako dziecko to tata lub mama podnieśli głos, nakrzyczeli na mnie, ale nigdy nie dostałam nawet klapsa. Moimi karami było na przykład to, że miałam siedzieć w pokoju i wyjść z niego dopiero jak sobie przemyślę swoje zachowanie i za nie przeproszę. Z perspektywy czasu uważam, że to było dobre. Wyrosłam na dobrego człowieka, a z rodzicami do dzisiaj mam świetny kontakt.

Zobacz także: On zniknął po pierwszej wspólnej nocy…

U męża wyglądało to inaczej. Może nie był bity w dzieciństwie, ale rodzice dawali mu klapsy. W zależności od jego przewinienia było ich mniej lub więcej. Mąż twierdzi, że nauczyło go to dyscypliny i szacunku do rodziców. Tylko że ja i bez klapsów bardzo szanuję swoich…

Teraz spodziewamy się z mężem naszego pierwszego dziecka i zaczęliśmy rozmawiać o tym, jak będziemy je wychowywać. Ja powiedziałam stanowczo, że na żadne klapsy się nie zgadzam i że każdą sytuację da się rozwiązać inaczej. Mąż klapsów nie wyklucza.

Ciekawi mnie, jak to wyglądało u Was. Dostawałyście klapsy? Popieracie to jako metodę wychowawczą, czy tak jak ja jesteście jej absolutnie przeciwne?

Monika

Czy dostawałaś w dzieciństwie klapsy? Zagłosuj:

70 % tak
30 % nie

Polecane wideo

6 objawów, które świadczą o tym, że miałaś już Omikron
6 objawów, które świadczą o tym, że miałaś już Omikron - zdjęcie 1
Komentarze (72)
Ocena: 4.88 / 5
gośćgosia (Ocena: 5) 20.03.2022 16:06
Tak. Były klapsy, łapka na muchy, rózga, kabel i skórzany wojskowy pas. Jednak tylko tata bił pasem bo nosił go w spodniach.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.02.2022 17:43
Ja tak samo, dostawalam klapsy i nie tylko, dostawalam od matki w twarz, pasem po tylku i tez jej nie szanuje za to.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.02.2022 00:12
Dostawałam klapsy i nie szanuje za to swoich rodziców.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2022 21:22
Nie dostawałam klapsów ale było straszenie pasem, uderzanie nim o coś. Ojciec się wtedy śmiał ale dziecko nie rozumie przecież żartu. Do tego matka i jej wieczne szantaże emocjonalne, bałam się ją zawieść np. w szkole gorszą oceną. Przez to nie jesteśmy blisko. Raczej jak znajome.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 15.02.2022 12:34
Pytanie w ankiecie jest szkodliwe, jaki ma byc z niej wynik, ja dostawałam, a jestem stanowczo przeciwna klapsom, szturchaniem i innej formie pokazywania mniejszym, ze większy może sie znęcać. Do szefa nie pójdę i go nie walne jak nie dostanę podwyżki tak jak. on mnie, gdy przekroczę termin.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie