Czy powiedzieć siostrze, aby popełnia fatalny błąd, pokazując swoje dziecko w social mediach?

Moim zdaniem jej zachowanie jest nieodpowiedzialne.
Czy powiedzieć siostrze, aby popełnia fatalny błąd, pokazując swoje dziecko w social mediach?
Fot. Unsplash (Kids me Germany)
08.02.2022

Moja siostra jest ode mnie młodsza o pięć lat. Tak się jednak złożyło, że to ona pierwsza założyła rodzinę. Są z Michałem półtora roku po ślubie, a ich synek ma kilka miesięcy. To prześliczny, zdrowy chłopczyk i wcale się nie dziwię, że ma ochotę chwalić się nim przed całym światem. Trzeba jednak zachować w tym całym szaleństwie internetowym i social mediowym odrobinę rozsądku. Jej niestety go brakuje.

Cały jej Instagram i Facebook są zasypane zdjęciami małego Franka. Franio w kąpieli, Franio w łóżeczku, Franio śpiący, Franio płaczący, Franio w pampersie… Tyle się przecież trąbi o różnych zboczeńcach, dla których takie fotografie są pożywką. Już nie wspominając o tym, że Franio kiedyś dorośnie, wpisze swoje nazwisko w Google i znajdzie swoje zdjęcia na nocniku, które będą dostępne dla wszystkich.

Zobacz także: On zniknął po pierwszej wspólnej nocy…

Zastanawiam się, czy zwrócić uwagę siostrze, aby nie upubliczniała jego wizerunku. Albo fotografowała go od tyłu i wykasowała tamte zdjęcia dla jego dobra. Nie mamy ze sobą ostatnio za dobrego kontaktu, bo ona chyba uważa, że zazdroszczę jej męża i dziecka, co jest oczywiście bzdurą. Nie chcę jej pouczać, zwłaszcza że sama nie jestem mamą. Kieruję się wyłącznie dobrem Franka, ale nie jestem pewna, czy powinnam w ogóle zaczynać rozmowę z nią na ten temat. Co radzicie? Odpuścić czy jednak zainteresować się przyszłością bezbronnego siostrzeńca?

Karolina

Czy powiedzieć siostrze, aby nie pokazywała twarzy dziecka w social mediach? Zagłosuj:

74 % tak
26 % nie

Polecane wideo

Nietypowy kształt jej ciążowego brzucha zszokował internautów. „Nigdy czegoś takiego nie widziałam”
Nietypowy kształt jej ciążowego brzucha zszokował internautów. „Nigdy czegoś takiego nie widziałam” - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 5 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 12.02.2022 11:25
Jak jej powiesz, żeby tak nie robiła, to powie że jesteś zazdrosną stara panną i obrobi Ci tylną część ciała wśród wszystkich waszych wspólnych znajomych. Lepiej się nie wtrącaj. Nic nie poradzisz. A sporo takich matek, jak nie większość, ma problemy psychiczne. U nas takie zdjęcia wstawiają najczęściej kobiety które zaliczyły wpadkę i szybko wzięły ślub z nieznajomym, a teraz udają na siłę szczęśliwe. Z opisu jaki zamieściłaś wynika że to jest przypadek także Twojej siostry. Bo 1.5 roku temu wzięli ślub a Franek ma kilka miesięcy. Więc chyba z dość sporym ciążowym brzuchem był brany ten ślub. Nie wtrącaj się. Poczekaj na rozwodu siostry. Wtedy jej mąż powie co myśli o zdjęciach wspólnego dziecka w social mediach.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.02.2022 16:51
A ja opowiem swoją doświadczenie , moje dziecko ma bardzo egzotyczna urodę , moja szwagierka wrzuciła zdjęcie na popularny portal ze swoim synem , po kilku miesiącach dostaje zdjęcie od koleżanki z innego kraju z dziecięcymi rajstopami z chińskiego sklepu na którym był wizerunek mojego dziecka. Niemożliwości jest w takiej sytuacji dochodzenie swoich praw bo nie ma możności dojść do źródła , jedyne co osiągnęłam to wycofanie tej konkretnej partii z tego konkretnego sklepu. Nawet nie wiedzie kto i w jakich celach może wykorzystać wizerunek wasz czy waszych bliskich.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.02.2022 16:28
Tylko idioci udostępniają wizerunek swojego dziecka w necie..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.02.2022 13:17
Mozesz powiedziec co nie zmieni faktu ze bedzie to miala gdzies Takie zachowanie jest typowe dla mamusiek zakompleksionych Czuje sie lepiej gdy publicznie wstawia zdjecie meza domu i dziecka w roznych pozach strojach a najlepiej gdzies pod palma na hamaku
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.02.2022 11:25
Wg mnie jeśli zwrócisz uwagę siostrze to między wami będzie jeszcze gorzej jak jest. Może porozmawiać z waszą mamą lub szwagrem? Miałam kilka takich mamusiek na FB które każdy dzień dawały zdjęcia swoich dzieci, już nie dało się tego oglądać, dziecko w każdej możliwej sytuacji pokazane na zdjeciu. Ileż można pokazywać dziecko? Trzeba mieć nas.rane w głowie, nie myśleć ilu jest pedofilii w internecie, podrywaczy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie