Czy mogą mnie zwolnić za brak dobrej znajomości angielskiego?

Małgosia obawia się nowego zarządu.
Czy mogą mnie zwolnić za brak dobrej znajomości angielskiego?
Fot. Unsplash
04.02.2022

W obecnej firmie pracuję od 7 lat, z czego na kierowniczym stanowisku od trzech. Lubię swoją pracę i myślę, że dobrze się w niej sprawdzam. Niestety, ze względu na zawirowania związane z pandemią, prawdopodobnie od marca lub kwietnia przejdziemy pod nowy zarząd. Nowy szef jest Amerykaninem, więc komunikacja z nim będzie się odbywać wyłącznie po angielsku.

Zobacz także: Dowiedziałam się, że on od trzech lat mnie zdradza

Tutaj zaczyna się mój problem, bo niestety nie znam dobrze tego języka. Do tej pory moja firma była w 100% polska, język obcy nie był mi potrzebny do wykonywania moich obowiązków. Teraz jednak coraz częściej słyszę, że dla nowego szefa będzie trzeba robić prezentacje po angielsku i rozmawiać z nim online również w tym języku. To mnie przeraża i zaczęłam się obawiać, że przez brak języka mogę stracić pracę.

Czy mogą mnie zwolnić z takiego powodu? Jak byłam zatrudniana to angielski nie był wymogiem…

Gosia

Czy mogą mnie zwolnić za brak dobrej znajomości angielskiego? Zagłosuj:

75 % tak
25 % nie

Polecane wideo

Rozpoczyna się Chiński Nowy Rok. Co przyniesie nam znak Tygrysa?
Rozpoczyna się Chiński Nowy Rok. Co przyniesie nam znak Tygrysa? - zdjęcie 1
Komentarze (93)
Ocena: 4.94 / 5
gość (Ocena: 5) 09.02.2022 14:40
jrdl jest 2022 a laska nawet po angielsku nie potrafi się dogadać. powinni ją serio zwolnić za bycie życiowym nieogarem
zobacz odpowiedzi (2)
.,. (Ocena: 5) 08.02.2022 16:34
Podnoś kwalifikacje albo ustąp miejsce lepszym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.02.2022 00:32
Zaciśnij zęby i weź lektora. Najlepiej native'a, ale z przygotowaniem pedagoficznym. Droga impreza, ale skuteczna. Im więcej lekcji, tym lepiej. Może nawet firma ci to sfinansuje :)
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 05.02.2022 11:37
A moze tak szef postaralby sie mowic po polsku, w koncu jest w Polsce. Amerykanom i Anglikom wydaje sie ze jak znaja angielski to zadnego innego jezyka nie musza znac
zobacz odpowiedzi (16)
gość (Ocena: 5) 05.02.2022 04:56
No nie wiem lepiej rób co możesz by się podszkolic, zapisz się na korepetycje już teraz. Może normalnie pracownicy nie będą musieli gadać zbyt często z tym szefem ale skoro jesteś na stanowisku kierowniczym to na pewno będzie to część twoich obowiązków, być z nim na spotkaniach, robić prezentację itp. Oczywiście można mówić że to polska i to on powinien się dostosować, ale z drugiej strony teraz takie czasy, że w co drugiej firmie mówi się po angielsku, tak czy inaczej angielski ci się przyda, jak nie w tej pracy to w innej. Sama miałam ogromny problem by znaleźć po studiach dobra pracę bo mój angielski był marny, jestem z wioski, nigdy nie miałam kasy na dodatkowe lekcje , itp , także wyjechałam na kilka lat do UK gdzie nauczyłam się języka świetnie, wróciłam i od razu dobra praca się znalazła. Teraz bez angielskiego jest ciężko.. ucz się kobieto
odpowiedz

Polecane dla Ciebie