Czy przyjąć oświadczyny faceta, który formalnie wciąż jest żonaty?

Partner Patrycji nie zdążył się rozwieść.
Czy przyjąć oświadczyny faceta, który formalnie wciąż jest żonaty?
Fot. Unsplash (Antonio Dicaterina)
14.01.2022

Przyznam, że od początku nie było łatwo. Rodzina i znajomi raczej mi nie kibicują, bo wpakowałam się w naprawdę dziwny układ. Pokochałam faceta po przejściach, który jeszcze nie pozałatwiał wszystkich swoich spraw.

Od 3 lat jest żonaty, ale kilka miesięcy temu wyprowadził się z domu. Mniej więcej wtedy go poznałam. Niby zajęty, choć tylko teoretycznie, bo przecież nic już ich nie łączy. Spojrzałam na niego jak na wolnego faceta.

Dałam mu czas, żeby ogarnął formalności. Nie wyznaczyłam żadnego terminu.

Zobacz także: Czy da się stworzyć związek z kimś, kto nie pociąga mnie fizycznie?

Prawda jest taka, że oboje wciąż z tym zwlekają. Rozwód to jest jednak spore przeżycie i koszt. Może nawet nie uda im się tego zamknąć do końca roku. A ja gdzieś w tym wszystkim muszę się odnaleźć. Jego oświadczyny jeszcze bardziej skomplikowały sytuację.

Zupełnie nie wiedziałam, co mam zrobić, kiedy uklęknął przede mną z pierścionkiem. Kocham go i wierzę, że jesteśmy sobie pisani. Dziwnie jednak być narzeczoną cudzego męża, dlatego poprosiłam o chwilę na zastanowienie.

Mijają kolejne dni, a ja jestem coraz bardziej pogubiona. Moi bliscy raczej nie zaakceptują czegoś takiego, więc wypadałoby odłożyć to na później. Mnie jest w sumie wszystko jedno. Choć jeśli będę to przeciągać, wtedy on może poczuć się odrzucony.

Patrycja

Czy przyjąć oświadczyny faceta, który formalnie wciąż jest żonaty? Zagłosuj:

10 % tak
90 % nie

Polecane wideo

Mistrzyni prostych fryzur, które wyglądają bardzo efektownie. Zobacz, co potrafi wyczarować na głowie
Mistrzyni prostych fryzur, które wyglądają bardzo efektownie. Zobacz, co potrafi wyczarować na głowie - zdjęcie 1
Komentarze (30)
Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 18.01.2022 11:24
Ja znam lepszą sytuację. Gościu żonaty, z dwójką dzieci, oświadczył się na boku dwóm swoim kochankom i każdą z nich zapłodnił. Nie wiem jak on to zrobił, ale normalnie fenomen xd
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.01.2022 10:15
Buahaha. Może poczuć się odrzucony 🤣 super, a ty jak się czujesz wiedząc że spotykasz się z żonatym i to ewidentnie takim, który nie chce się rozwodzić? Bo co niby hamowało do tej pory? Szanujcie się baby
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.01.2022 17:00
Nie bo to bez sensu. I tak nie będziecie mogli wziąć ślubu, bo on już jest żonaty.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.01.2022 14:04
Już w samy tytule jest odpowiedź - jak facet jest "formalnie żonaty" to znaczy że jest zonaty!!! Nie można być "nieformalnie żonatym". Widać że koleś nie traktuje małżeństwa poważnie. Moim zdaniem chce Cie uważać do siebie obietnicą której nawet z powodów formalnych nie będzie w stanie szybko spełnić. Ja bym uciekała..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.01.2022 13:26
Jakby kobiety nie miały takiego parcia na ślub to nie było by problemu. Tak są zakładniczkami jakiejś więzi bez przyszłości.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie